Kup sobie bolid Schumachera

Czy kiedykolwiek marzyłaś o tym, by przejechać się szybkim jak błyskawica bolidem F1? Teraz to możliwe.

 

 

Kup sobie bolid Na eBay'u, na licytację wystawiono bolid Michaela Schumachera Na eBay'u, na licytację został wystawiony najprawdziwszy bolid, należący niegdyś do Michaela Schumachera, który na dodatek zdobył w nim mistrzostwo świata. O ile oczywiście posiadasz na koncie kilka milionów dolarów. My, niestety, takową sumką pochwalić się nie możemy, więc pozostaje nam jedynie nadzieja, że udało się ją odłożyć którejś z Was, wygracie licytację i pozwolicie nam zrobić wspomnianym bolidem choć jedną rundkę. Jak to możliwe? Tak się oto złożyło, że wśród świątecznych promocji na eBay'u, na licytację został wystawiony najprawdziwszy bolid, w dodatku należący niegdyś do Michaela Schumachera. Ba, w tymże właśnie bolidzie w 1994 roku niemiecki kierowca zdobył swoje pierwsze mistrzostwo świata (co prawda w dość kontrowersyjny sposób - m.in. dzięki kraksie i wyeliminowaniu swojego największego rywala Damona Hilla - ale jednak). W każdym razie sprzedawca zapewnia, że, wyposażony w silnik Ford-Cosworth V8 Benetton B194 (cokolwiek miałoby to znaczyć), jest w idealnym stanie i zniósłby jeszcze niejedną walkę. Chętnych oczywiście nie brakuje - jeszcze niedawno jego cena wynosiła 2,6 mln. euro, a zważywszy na fakt, że licytacja ma potrwać do 16 listopada, nietrudno się domyślić, że cena zdąży jeszcze znacznie wzrosnąć. No cóż, my już zazdrościmy przyszłemu właścicielowi i żałujemy, że BMW rozdając swoje bolidy pominęło Roberta Kubicę - być może wówczas i w naszym kraju F1 zawitałoby w końcu ''pod strzechy''.

O ile oczywiście posiadasz na koncie kilka milionów dolarów. My, niestety, takową sumką pochwalić się nie możemy, więc pozostaje nam jedynie nadzieja, że udało się ją odłożyć którejś z Was, wygracie licytację i pozwolicie nam zrobić wspomnianym bolidem choć jedną rundkę.

 

Jak to możliwe? Tak się oto złożyło, że wśród świątecznych promocji na eBay'u, na licytację został wystawiony najprawdziwszy bolid, w dodatku należący niegdyś do Michaela Schumachera. Ba, w tymże właśnie bolidzie w 1994 roku niemiecki kierowca zdobył swoje pierwsze mistrzostwo świata (co prawda w dość kontrowersyjny sposób - m.in. dzięki kraksie i wyeliminowaniu swojego największego rywala Damona Hilla - ale jednak).

 

 

W każdym razie sprzedawca zapewnia, że, wyposażony w silnik Ford-Cosworth V8 Benetton B194 (cokolwiek miałoby to znaczyć), jest w idealnym stanie i zniósłby jeszcze niejedną walkę.

 

Chętnych oczywiście nie brakuje -  jeszcze niedawno jego cena wynosiła 2,6 mln. euro, a zważywszy na fakt, że licytacja ma potrwać do 16 listopada, nietrudno się domyślić, że cena zdąży jeszcze znacznie wzrosnąć.

 

No cóż, my już zazdrościmy przyszłemu właścicielowi i żałujemy, że BMW rozdając swoje bolidy pominęło Roberta Kubicę - być może wówczas i w naszym kraju F1 zawitałoby w końcu ''pod strzechy''.

 

bint

 

PS. Na zdjęciu głównym to oczywiście nie ten bolid;)