Polskie siatkarki zdobywają BRĄZ!!!!! (relacja na żywo) Dziękujemy!

A my gramy o prymat w kategorii ''Relacje na żywo na polskich internetowych portalach plotkarsko-sportowych dla kobiet''. Już teraz możemy powiedzieć, że spodziewamy się zwycięstwa. W obydwu przypadkach. Kibicujcie dziewczynom razem z nami i piszcie na ciacha@g.pl.

 

 

18:33 Dekoracja później wieczorem, ale my na dziś już mówimy ''Basta!''. Pora iść świętować polskie sukcesy siatkowe. Dziękujemy raz jeszcze dziewczynom za emocje, a Wam za obecność. Do (ewentualnie) następnej relacji!

 

 

 

 

18:32 Olbrzymi aplauz ze strony publiczności. DZIĘ-KU-JE-MY!!! I Was też do tego zachęcamy.

 

18:30 Skaczemy pod sufit z radości! Dziewczyny też skaczą!!! (kątem oka, na drugim telewizorze widzimy, jak Fernando Torres mówi - chyba do Johna Terry'ego - ''F*** you!'')  

 

18:29 JEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEST!!!!! Mamy brąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąąz!!!! 25:23!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

 

18:28 Bardzo, bardzo głupi błąd Polek, ale - na szczęście - 24:23. Piłka meczowa dla nas!

 

 

18:27 23:22 Kożuch zatrzymała Barańską. Druga przerwa dla Makowskiego. Więcej przerw nie będzie.

 

18:25 As serwisowy Agi Bednarek! Do brązu brakuje nam dwóch punktów!!!

 

18:23 Nerwy są, choć  dwa wygrane sety, przysłowiowe ściany i fakty przemawiają za nami: Polki - 2 mistrzostwa Europy (2003,2005); Niemki - 2 razy miejsce trzecie  (1991,2003).

 

18:22 Polska - Niemcy 19:18. Powinno być wyżej, ale cały czas wierzymy, że nasze sąsiadki z Zachodu dłużej już nie pociągną. 

 

18:19 Nie musimy chyba przypominać, że brąz smakuje wspaniale?

 

 


 

 

 

Tylko że tym razem będą włosy ''Brązowych'' jakby dłuższe na głowie, a krótsze na łydkach.

 

18:18 Znów remis, znów gorąc, znów prowadzenie ''Brązetek''. 16:15i przerwa techniczna.

 

18:17 My tu o Lady Pank, a tymczasem przez chwilę był remis. Zrobiło się gorąco (nie wytrzymamy już ani seta w pracy w niedzielę!), ale Asia Kaczor  wyprowadza na 15:14

 

18:14 Już tylko punkt przewagi Polek. Przerwa dla naszych. Makowski zabrania Agnieszce Bednarek dotykać piłki. Z trybun płynie kołysząca do snu piosnka Lady Pank. Symbolika jej w kontekście spotkania jest nam nieznana

 

18:12 13:9 Komentujący na zczuba wzywają, by jechać dziś na mosty. Komentujący na Ciachach - milczą. Ale i tak wiemy, że jesteście z nami duchem

 

18:08 Kolejna przerwa techniczna - mamy nadzieję, że prezes PZPS Przedpełski  i inni czują się dziś głupio.

 

18:05 WOW. Drugi punkt dla reprezentacji Niemiec. Czuć, że to jeden z niewielu, jakie nasze rywalki dziś jeszcze zdobędą. Nic dziwnego, skoro, jak mówiła dzisiejsza najlepsza zawodniczka, Ola Jagieło: - Jesteśmy jak 12 kredek. Jedną można złamać, wszystkich już nie. Miała rację - wczorajsza porażka nieszczególnie wpłynęła na nasze kadrowiczki. Niemki już jakby gorzej to zniosły.Oby już do końca spotkania bardziej niż były jak kredki - ale świecowe.

 

18:03 Czy jest jesz cze sens robić tę relację? W trzecim, ostatnim, jak mniemamy, secie, jest już 5:1. Brąz już nam niemal ciąży w kieszeni (to musi być to, bo zważając na głodową pensję redaktorek Ciach - nie są to sakiewki pełne pieniędzy)

18:01 Przypominamy, że w setach jest już 2:0. Po przerwie natomiast: 1:1. Pierwsza naprawdę dobra akcja Niemek w tym spotkaniu.

 

18:00 Przerwa trwa i trwa. Idziemy kupić sobie coś do picia - wszak dziś niedziela.

 

17:56  Przerwa, więc zapoznajmy się z rąbkiem życia prywatnego rąbka polskiej kadry - jesteśmy już tego , powiedzmy, w 95% pewne - ''Brązetek''

 

 

 

 

17:55 KOLEJNY SET NASZ! PODEKSCYTOWANIE BEZ GRANIC! STĄD DUŻE LITERY! 25:19!

 

17:52 Kożuch podobno obiła ręce Asi Kaczor.   Joasiu, pokaż jej, kto tu rządzi! Wszak jesteś największą w naszych szeregach (dla niezorientowanych - 191 cm wzrostu). Tymczasem 23:19. Wiadomo, dla kogo.

 

17:50  21:15  A mówiłyśmy już, że witając  Złocieńców na Okęciu spotkałyśmy także dwie z dzisiejszych bohaterek: Joasię Kaczor i Kasię Gajgał? Nie? To teraz mówimy. Przemiłe osoby, a dowody zetknięcia z dosłowna i przenośną wielkością - poniżej:

 

 

 

17:48 Trener Niemiec też całkiem do ogarnięcia, ale gdzieżby tam mógł umywać się do makowskiego. Ola Jagieło szaleje - tym razem blok: 19:14

 

17:46 Gdyby wzrok mógł zabijać, Milena Sadurek miałaby już niejedną ofiarę na sumieniu. Tracimy punkt po błędzie sędziego - najwyraźniej arbitrzy pomagają dziś nie tylko nam. 17:14

 

17:44 I jaki jest skuteczny! na kolejną przerwę techniczną schodzimy, gdy jest 16:11.  Ze łzami w oczach oglądając ten film i spodziewając się jak najlepszego

 

 

 

 

17: 43 Piotr Makowski dmucha na zimne po kilku niekoniecznie (lub wręcz odwrotnie do) udanych akcjach Polek. Ten facet to siła spokoju, oaza cierpliwości. Jesteśmy na krawędzi tego, by się panu Piotrowi oświadczyć.

 

17:41 Tu się dzieje historia, a komputer redakcyjny Ciach wiesza się i problemy stwarza. Zawsze, kurde, coś. 14: 11 dla nas.

 

17:35 Kolejna przerwa techniczna. Zczuba mówi , że Joasia Kaczor wygląda jak duża Mała Mi. Po pierwsze, Mała Mi z definicji nie może być duża. Po drugie, Joasia Kaczor jest dla nas dziś raczej jak Afrodyta.

 

17:32 6:3. Gramy tak ładnie, jak ładna potrafi być tylko polska reprezentacja siatkarek

 

 

 

 

i siatkarzy  ;)

 

 

 

17:29 Kolejny set, kolejne punkty. 1:0 na dobry początek, ale nagle po raz pierwszy w tym meczu przegrywamy 1:2. Wypadek przy pracy szybko naprawiony - Ola Jagieło i jest 2:2 

 

17:28 Tak, jakbyśmy przegrywały (rodzaj żeński jest tu chyba jak najbardziej wskazany?!), mówiłybyśmy : ''Biednym zawsze wiatr w oczy''. Ale nie przegrywamy (złowieszczy, pełen wyższości śmiech) HE HE HE.

 

17:25 Koniec seta 25:16. Wygrały tę część  bezproblemowo i z przytupem. W końcówce partii pomagał nawet sędzia, zaliczając punkty, które się nie należały. Cóż - czy szczęście nie sprzyja czasem lepszym?

 

 

17:23 Jest przerwa. Nie możemy nie zauważyć, że trener Piotr Makowski to szalenie atrakcyjny mężczyzna. I ten głos...

 

 

17:21 ''Brązetki'' gromią. Trochę to niegościnne z naszej strony, ale dalekie jesteśmy od narzekań. Niemki być może wkrótce zaczną płakać 22:15

 

17:20 Polki mają już 19:14. Chyba nie ma wśród nas nikogo, kto nie wierzyłby, że od medalu jeden krok, trzeba go zdobyć jak najprędzej..... Na tę melodię:

 

 

 

 

17:17 A na trybunach Kurek i Bąkiewicz; popijają  - podobno Colę;) Polska - Niemcy 16:14

 

17:16 Kolejna przerwa techniczna, a my nie wiemy już, czy bardziej polubiłyśmy blondBarańską czy blondBednarek. To najfajniejsze BB od czasów Brigitte Bardot

 

17:15 Redaktorka olalla myślii, patrząc na Jagieło: '' Ola to najpiękniejsze imię na świecie''. 15:12.

 

17: 13 Komentatorzy chwalą Olę Jagieło, pochwalmy ją i my. I przypomnijmy, że była juz w zespole w tych pamiętnych latach 2003 i 2005. Fajna babka, jak się wydaje

 

 

Bednarek zatrzymała ''Kożucha'' - 13 : 11 dla nas.

 

17:12 Budzi się nasza słynna już zawiść. Kożuch irytuje także wybitna urodą. Polska - Niemcy 11:9

 

17:10 Kożuch nie przestaje denerwować polsko brzmiącym nazwiskiem i niemiecką narodowością w jednym. A tymczasem jest już remis 8:8

 

17:08 Przerwa techniczna przy stanie 8:5 dla naszych. Uff - z nerwów rozbolały nas już brzuchy. A może po prostu przejadłyśmy się po meczem.

 

17:07 Barańska zaatakowała Bogu ducha winną antenkę, która w efekcie straciła równowagę. Na szczęście znów Joasia Kaczor i 7:5 dla ''Brązetek''!

 

17:06 Prowadzimy 6:3, a ciachowe przeczucia coraz lepsze. Mamy chyba emocjonalno-mentalną telepatyczną więź z naszymi dziewczynami.

 

17:04 Pierwsza przerwa dla trenera Niemek. A tymczasem my zastanawiamy się nad skłonnością Ani Barańskiej do noszenia charakterystycznej czarnej opaski. Bo ona nie tylko na parkiecie jej służy:

 

 

 

 

17:03 Choć drugi punkt meczu dla Niemek, to wygrywamy już 4:1. Joasia Kaczor jest naszą nowa idolką.

 

17: 01 Zaczęlo się. Pierwszy punkt dla nas!

 

17:00 Wybiegły i Polki. Kaczor, Zenik,Sadurek,Barańska, Bednarek, Jagieło

 

16:59 Niemki wybiegają na boisko, a my chcąc dowiedzieć się, jak wygląda Małgorzata Kożuch, o której tyle się mówi, dowiadujemy się po raz milionowy jak wygląda Małgorzata Kożuchowska.

 

16:55 Zawodniczki wykonują ostatnie próbne serwisy, a my przypominamy oldskulowe zdjęcia Świeniewicz i Glinki, najbardziej charakterystycznych  chyba ''Złotek''. Niby bez związku, a cieszy.

 

 

Zgadnijcie, która jest która.

 

16: 54 Te panie chcemy dziś zobaczyć na podium: Iza Bełcik, Milena Sadurek, Anna Barańska, Anna Woźniakowska, Aleksandra Jagieło, Klaudia Kaczorowska, Natalia Bamber, Joanna Kaczor, Lena Dziękiewicz, Katarzyna Gajgał, Agnieszka Bednarek, Dorota Pykosz, Mariola Zenik, Paulina Maj. Na razie widzimy je na komputerowych animacjach. 
 

 

16:52 Ponieważ przygotowałyśmy się do relacji i od jakichś czterech godzin naprawdę interesujemy się kobiecą siatkówką, wiemy, że Niemki to czarny koń tych ME, są bardzo młode i nieobliczalne. Fanie - wygramy siłą doświadczenia i stałością formy.

 

16:50 Ciekawe.  Najlepszą siatkarką Niemek jest Małgorzata Kożuch. Podolski polskiej kobiecej siatkówki?

 

16:47 Zapowiedzi finałowego meczu przypomniały nam o cudownych Holenderkach. Gdybyśmy były facetami, to byśmy się w nich zakochały

 

Manon Flier

 

 

 Kim Staelens (nawet spinki w kolorze pomarańczowym)

 

 

Będziemy trzymać za nie kciuki w kwestii złota ( niekoniecznie w frormie biżuterii ozdobnej)

 

 

16: 45 Ato pech. Pojawił się redaktor zczuba (w zupełnie nowej fryzurze, nawiasem mówiąc). A myślałyśmy, że choć raz będziemy jedyne

 

16:43 Lena Dziękiewicz chyba dziś znów nie zagra, ponadto - nic nie słyszy. My z kolei nic nie widzimy,  bo dyżurny Sport.pl nonszalancko zmienił kanał. Ale kanał

 

16:40 Ireneusz Mazur mówi, że nie wiadomo jak będzie, trzeba podobno uruchomić środek, obiegać, obiegać, grac przez środek. My tam nie wiemy, ale wiemy, że w 2005 roku tez było wesoło:

 

 

 

16:38 Rozgrzewka rozgrzewką, ale my przecież nie chcemy się nudzić. W oczekiwaniu na wielki bój ''Brązetek'', przypominamy ekipę ''Złotek''- A.D. 2003

 

 

16:35 Hymn Polski a capella. Dziewczyny wyglądają na lekko zestresowane, ale publiczność dumna i blada.

 

 

16:34 Hymn Niemiec - a chłopcy ze sportu.pl domagają się podziękowań za łaskawe uruchomienie sprzętu. Phi.

 

16:30 Ruszyły, założyły relację, przygotowują się do ciężkich bojów. Ciacha oczywiście. Pierwsza runda - pobicie kolegów zczuba i kolegów ze sport.pl. Pierwsi nawet jeszcze nie przyszli do pracy, drudzy, po prośbach i naszych słodkich ''Ale nie wiemy jak...'' zgodzili się uruchomić telewizor. Poszukiwania odpowiedniego kanału trwają, a dziewczyny podobno już się rozgrzewają na wizji.