Kto w siatkarskiej kadrze na eliminacje do Mistrzostw Świata?

Ogłoszone wczoraj przez trenera Castellaniego decyzję raczej nie zaskakują. Są spodziewane, acz nadal bolesne absencje oraz po jednej miłej i niemiłej niespodziance.

 

 

Od absencji zaczynając, wszystkie z pewnością już od dawna wiecie, że poważne kontuzje wyeliminowały z gry trójkę naszych podstawowych a wręcz niezastąpionych kadrowiczów, Michała Winiarskiego, Mariusza Wlazłego i Sebastiana Świderskiego. Absencje tym boleśniejsze, że przedłużająca się  również niestety na wrześniowe Mistrzostwa Europy.

 

Spójrzmy jednak na życie od jaśniejszej strony. Choć brzmi to niemal nieprawdopodobnie, nie do końca przesądzone było powołanie Łukasza Kadziewicza, który o pozycję trzeciego(!) środkowego toczył bój z młodziutkim Piotrkiem Nowakowskim. Na całe szczęście, jakkolwiek młodziutki Nowakowski wzbudza li tylko naszą sympatię, miejsce w kadrze dla Łukasza ostatecznie się znalazło.

 

W kategorii ''zaskoczenie''  obsadzamy powołanie Pawła Woickiego na pozycji drugiego rozgrywającego. Nie ukrywamy, że w skrytości serc liczyłyśmy po cichu, że wybór Castellaniego padnie raczej na Grześka Łomacza. A jeśli już  o zawiedzionych nadziejach mowa, nie do końca miłą dla nas niespodzianką okazało się obsadzenie na pozycji libero Piotra Gacka. Nawet jeśli się na nią zapowiadało, bo w końcu w rozgrywkach Ligi Światowej, w których z założenia grać mieli zawodnicy rezerwowi, dzielnie piłki bronił i przyjmował Krzysiek Ignaczak.  No nic, za jego zastępcę też będziemy trzymać kciuki.

 

Przed zadaniem ostatecznego pytania, jak Wy, drogie Czytelniczki, oceniacie wybór miłościwie nam panującego trenera, dodajmy, bo jakże mogłybyśmy zapomnieć, że tak, w kadrze jest i Zbyszek Bartman.

 

ruby blue