Sportowy alfabet Davida Beckhama: od A do Z

Niezależnie od sportowej formy, wciąż króluje na okładkach tabloidów oraz na plakatach w naszych pokojach. Ikona światowego futbolu, przyzwoity piłkarz, a zarazem jedna z najlepiej rozpoznawalnych globalnych marek. Produkt sam w sobie. Panie i panowie, mamy zaszczyt przedstawić Wam Davida Beckhama.

 

 

Armani. Do końca życia pozostaniemy wdzięczne Giorgio za to, że ponad 2 lata temu zaangażował Beckhama w kampanie promującą bieliznę. I nie ma dla nas najmniejszego znaczenia, czy David ma na nich nadprogramową, skrzętnie ukrytą parę skarpet, czy też graficy po godzinach trudzili się nad osiągnięciem pożądanych efektów w Photoshopie, liczy się efekt, a ten zapiera dech w piersiach.

 

Blog. Od dobrych paru lat Becks jest właścicielem bloga, kto wie, może nawet jego autorem? Choć nazbyt często nie uzewnętrznia się w tym miejscu, jak zapewne choćby na kozetce u Toma Cruise'a, to jednak może warto poznać go z nieco innej strony.

 

Charakter. Dla większości jest on tajemnicą. Jednak sam Beckham określa siebie jako osobę opanowaną, spokojną, czasami stanowczą. Jedyną osobą, której ulega, jest Victoria, która, jak sam stwierdził w jednym z wywiadów, działa na niego jak narkotyk.

 

David Beckham Football Academy. Ta szkółka piłkarska założona przez Davida w Londynie obchodzi już czwarte urodziny, kształcąc pod okiem fachowców następców gwiazdy. Nie da się ukryć ,że zazdrościmy trochę polskim matkom na emigracji, które pod pretekstem doskonalenia umiejętności utalentowanych dzieci miały okazję choć przez chwilę ujrzeć na własne oczy ucieleśnienie marzeń milionów kobiet.

 

Estetyka. Gdzie się zaczyna, a gdzie kończy. Mamy duże obawy, że jedno z najseksowniejszych ciał światowego futbolu niedługo zniknie pod tatuażami. Szanujemy jego przywiązanie do wielu złotych myśli ("I am my beloved and my beloved is mine","My son, do not forget my teaching but keep my commands in your heart") i osób, ale czy nie łatwiej byłoby po prostu te uczucia najzwyczajniej okazać?

 

Fryzury. David zmienia je tak szybko jak Victoria torebki od Hermesa. Inna fryzura, inna historia. To on od lat wyznacza trendy w światowym fryzjerstwie, przy czym nieświadomie opróżnia kieszenie nastolatków, chcących za wszelką cenę upodobnić się do swojego idola.

 

Garnitury. Bycie jednym z najlepiej ubranych mężczyzn na świecie zobowiązuje, dlatego David zamawia swoje garnitury....we Wrocławiu. Tak, drogie panie, to polska firma Twin skroiła dla niego jeden z szarych, wełnianych garniturów za, bagatela, 40 tys. złotych.

 

Hobby. Poza  piłka nożną oczywiście to koszykówka, łyżwy, gotowanie oraz pisanie bloga. Nie mamy pojęcia kiedy na to wszystko znajduje czas,ale doceniamy za wszechstronne uzdolnienia.

 

Ikona. Nie od dziś wiadomo, że nazwisko ''Beckham'' jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych marek na świecie. Jednak wykorzystanie jego wizerunku coraz częściej graniczy z absurdem. Pościel nawet nam się podobała, pisanki już mniej, ale kosz na śmieci to już lekka przesada.

 

Jak się nie opalać. Choć David szczególnie dba o swoje ciało, to często zapomina o jednym: że opalenizna z solarium znacznie przyspiesza proces starzenia, a także powoduje poważne choroby skóry, dlatego mocno zdziwiło nas, kiedy przyłapano Davida wraz z kolegami w solarium.

 

Kangury. Dzięki Davidowi mogą się czuć bezpieczne. 3 lata temu zrezygnował z butów wyprodukowanych z wysokiej klasy skóry kangurzej na rzecz butów z materiałów syntetycznych. Na jego działania wpłynęły przede wszystkim ogromne starania obrońców praw zwierząt, którzy zaprezentowali mu, między innymi, film ukazujący, jak okrutnie traktowane są te zwierzęta.

 

Lego. Becks doczekał się nawet plastikowej, miniaturowej podobizny stworzonej przez producenta najsłynniejszych klocków na świecie. Figurki jednak nie trafiły do masowej sprzedaży, a jedynie cieszyły oko nielicznych, mających okazję obejrzeć tę niezwykłą wystawę klocków.

 

Mediolan, czyli kość niezgody pomiędzy państwem Beckham. David próbuje ratować swoją podupadają piłkarską karierę grą w AC Milan. Wprawdzie w chwili obecnej znów znajduje się w LA Galaxy, ale - jak zapowiada - od listopada znów można się go spodziewać we Włoszech. Zobaczymy.

 

Nogi. David nie tylko jest uznawany za posiadacza najseksowniejszych nóg na świecie, ale również ta część ciała najbardziej pociąga go w kobietach. To właśnie krótka czarna sukienka Victorii odsłaniające jej zgrabne nogi zdecydowała o rozpoczęciu ich znajomości.  

 

Osobisty trener. David, jako ojciec trójki chłopców,doskonale dogaduje się z dziećmi, a także sprawdza się w roli nauczyciela. Pod jego okiem okiem szkoliła się piłkarsko, między innymi, trójka dzieci Snoop Dogga oraz najstarszy syn Brada i Angeliny - Maddox.

 

Pepsi. Przez 10 lat to właśnie David był twarzą tego słynnego napoju, przez co stał się częścią tej globalnej marki - kowbojskie i gladiatorskie stylizacje zostaną nam w pamięci na długo, może nie tak długo, jak te od Armaniego, ale zawsze.

 

Rodzina. W tym miejscu można by pisać godzinami o lodowatej, anorektycznej żonie o wybitnie dziwnych zwyczajach, której mimo wszystko David ciągle stara się pozostać wierny. Jednak pomińmy niezbyt przyjemny temat Victorii i skupmy się na jego wesołej gromadce. David dorobił się aż trzech potomków płci męskiej: Brooklyna (10l.), Romeo (7l.) oraz Cruza ( 4l.). Nie da się ukryć, że cieszy nas w tym przypadku zapewnienie ciągłości gatunku, zwłaszcza z takimi genami.  

 

Sentymentalność. Mało kto wie, że pod tym wyrzeźbionym ciałem kryje się wrażliwy chłopiec. Ponad rok temu David zdecydował się na zakup domu, w którym spędził 2 lata swojego dzieciństwa. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że zaoferował właścicielowi 3-pokojowego domu ponad 1,5 mln dolarów, przy czym nieruchomość warta była niecałe 375 tys. USD. Miłe wspomnienia jednak są w cenie.

 

Tytuły. Myślisz "naj" - myślisz "Becks". I nic w tym mylnego, gdyż od wielu lat króluje w światowych rankingach. David to, między innymi, najlepiej zarabiający piłkarz 2004 roku, najczęściej wyszukiwany temat w Google związany ze sportem, najwspanialszy mężczyzna w rankingu 50 najwspanialszych mężczyzn magazynu OK. Naj, naj, najcudowniejszy.

 

Ukryte choroby. David cierpi na zespół natręctw obsesyjno-kompulsywnych, które objawiają się w maniakalnym wręcz dbaniu o porządek, ład i symetrię. Wszystkie rzeczy muszą być poustawiane równymi rzędami i w parach. W przypadku Davida objawia się to parzystym układaniem napojów w lodówce oraz kupowaniem co 2 tygodnie identycznych 30 par bokserek Calvina Kleina, a także układaniem koszul w szafie według kolorów.

 

Wielkoduszność. Czyli kolejny powód ,żeby uwielbiać Beckhama. Jego działalność nie ogranicza się tylko i wyłącznie do kampanii reklamowych. David ma również swój udział w szczytnych przedsięwzięciach. Brał już udział w balach i akcjach charytatywnych, a ostatnio (wraz ze Szkotem Andy'm Murray'em) uczestniczył w spotkaniu z premierem Anglii, Gordonem Brownem, jako przedstawiciel organizacji NO MORE MALARIA UK. I to się chwali.

 

Zdrady. Nawet najwierniejszym, wydawać by się mogło, zdarzają się skoki w bok. Bo taki epizod podobno w  życiu Becksa był. David szybko jednak zrozumiał swój błąd, a jeszcze szybciej zrozumiała go Victoria, która wybaczyła mu występek. Wszystko to piłkarz tłumaczył w wywiadzie słowami: - Mieliśmy okres w naszym życiu, że trudno nam się było porozumieć, ja dodatkowo miałem problemy w drużynie i wtedy stało się, jak się stało. Jednocześnie zapewnił, że nigdy w życiu nie dopuści się kolejnej zdrady wobec Victorii.

 

Marina