Sport.pl

Formułowe podsumowania ciachowe: w czasie (bez) deszczu bolidy się włóczą

A Ciacha trochę nudzą. Bo mimo, że wczorajszemu wyścigowi nie brakło kilku interesujących zwrotów akcji, incydentów i karnych przejazdów przez boksy, obyło się  większych ekscytacji. Zwłaszcza, że zapatrzone w formułowych meteorologów liczyłyśmy na ulewy, sajgony i okazjonalne kapanko. Nic takiego się nie wydarzyło. Co zatem obserwowałyśmy wczoraj na torze w Niemczech?

 

 

Pierwszy raz na najwyższym stopniu podium Marka Webbera ucieszył nas niezmiernie nie tylko dlatego, że jest on niekwestionowanym misterem mokrego kombinezonu, a oprócz tego świetnym kierowcą i zwycięstwo mu się zwyczajnie należało, ale dla takiego wybuchu radości w wydaniu Australijczyka po przekroczeniu linii mety warto było kibicować Markowi. Cóż to się w tym kokpicie działo, cóż za spazmy, co za szał co za pał. Miła odmiana po tym co ostatnio usłyszałyśmy przez team radio w wydaniu Webbera.

 

Który-to-już-raz beznadziejny wyścig zaliczył Robert Kubica tudzież jego bolid/opony/wszystko. Już nam klawiatura odmawia posłuszeństwa. Który-to-już-raz-a-konkretnie-drugi zanotował pewną wpadkę także nieszczęśnik Adrian Sutil, który przeżył deja vu ubiegłorocznego wyścigu w Monako, gdzie szanse na historyczne punkty dla Force India zrujnował incydent z Kimi Raikkonenem. Ooops, he did it again. Dać mu karę trzech przejazdów przez boksy. Bez kasku.

 

Ostatni raz w wyścigu Formuły 1 najprawdopodobniej wystartował broniący, tudzież  rozwalający na bandach barw Toro Rosso Sebastien Bourdais. Otóż już  przed wczorajszym Grand Prix spekulowano, że jeśli rozczarowujący na całej linii Francuz zawiedzie i tym razem, zakończy się jego kariera w teamie. A teraz informacja najważniejsza - jeśli plotki się  potwierdzą, to już w najbliższym wyścigu, a więc za dwa tygodnie, na Węgrzech, w bolidzie Toro Rosso, zamiast Sebastiena zasiądzie, tak, tak, Jaime Alguersuari! Pamiętajcie, Ciacha zawsze mają rację. Amen.

 

 ruby blue

Więcej o: