Ciacho na emeryturze: Oliver Kahn

Który postanowił zostać Wielkim Bratem.

 

 

Cóż, nigdy nie miałyśmy wątpliwości, że Oliver jest Wielki, choć dotychczas dotyczyło to przede wszystkim jego piłkarskich osiągnięć (wystarczy wspomnieć, iż trzykrotnie wybierany był najlepszym bramkarzem świata). Nic to jednak. Teraz Khan postanowił zrobić krok na przód i zostać Wielkim Bratem - w dodatku chińskim Wielkim Bratem.

 

Czy to Wielki Mur tak zainspirował niemieckiego piłkarza, czy raczej nuda spowodowana roczną sportową emeryturą? Dokładnie nie wiemy (tak samo jak i tego, ile wyniesie honorarium byłej gwiazdy). Pewne jest jedynie to, że Oliver poprowadzi chińskie, sportowe reality show. W programie wziąć mają udział młodzi chińscy piłkarze (dokładnie bramkarze) w wielu od 17 do 24 lat. Zadaniem Kahna będzie zaś wyłowić wśród uczestników prawdziwy sportowy diament, który w nagrodę...zagości u Ciach.

 

No, to może akurat troszkę później, na początek wyjedzie do Niemiec by - pod okiem najwybitniejszych specjalistów - trenować w Niemieckiej Akademii Piłkarskiej - cokolwiek to jest.

 

My oczywiście już zacieramy ręce, cisząc się na wybór nowego azjatyckiego ciaszka, choć nie ukrywamy, że chętnie pomogłybyśmy Oliverowi w dokonaniu tego, jakże trudnego, wyboru. Dziwmy się tylko troszkę, że Kahn tak daleko musi jeździć w poszukiwaniu bramkarskich talentów. Nie prościej byłoby poszukać za miedzą? Przecież nie od dziś wiadomo, że to właśnie nad Wisłą rodzą się największe bramkarskie talenty. No i zawsze mógłby liczyć na naszą fachową pomoc.

 

bint