Sport.pl

Największe gwiazdy ME U-21

Czyli chłopcy, którzy obecnie w Szwecji biją się o prymat w futbolowym świecie z ograniczeniem wiekowym - do lat 21. Niekoniecznie tylko te najpiękniejsze jednostki, ale te najzdolniejsze również. jak to na Ciachach, wymieszanie talentu z uroda. Zapraszamy.

 

 

Gwiazdy ME U-21 Czyli młode piłkarskie ciacha do lat 21 Mesut Ozil z Niemiec ma 21 lat, tureckie korzenie i upodobanie do ekstrawaganckich fryzur. Jest zawodnikiem Werderu Brema. Zapłacono za niego sporą sumkę. 1. Bojan Krkić (Hiszpania) - tego mikrej postawy chłopczyka nikomu przedstawiać chyba nie trzeba. Mistrz Europy z dorosłymi Hiszpanami, mistrz Ligi Mistrzów i Hiszpanii z Barceloną. Gdy mamy wrażenie, że znamy go od zawsze, że przecież tyle osiągnięć, wówczas przychodzi chwila refleksji: Bojan ma zaledwie 19 lat. 2. Theo Walcott (Anglia) - dwudziestolatek z Arsenalu i reprezentant Anglii również w drużynie seniorów. Duży talent i najbardziej charakterystyczny wąs w Premiership (tudzież ''gołowąs''). Niebezpieczny snajper i inteligentny skrzydłowy. Był najmłodszym uczestnikiem MŚ 2006 w Niemczech oraz młodzieńcem, który w najmniej zaawansowanym wieku (zaledwie 17 lat) zdobył bramkę dla swojej reprezentacji U21. 3. Mesut Ozil (Niemcy) - lat 21, tureckie korzenie i upodobanie do ekstrawaganckich fryzur. Obecnie zawodnik Werderu Brema. Włodarze klubu zapłacili za niego całkiem okrągłą sumkę, która podobno już zaczyna się zwracać. Jako kolejny z naszego pocztu młodych-gniewnych wybrał grę dla kadry kraju zamieszkania, a nie pochodzenia (mamy nadzieję, że to nie oportunistyczny wybór motywowany pozycją zespołu). 4. Kieran Gibbs (Anglia) - Kanonier z niefartem, czyli bohater najbardziej spektakularnego pośliźnięcia w tej edycji Champions League (patrz: półfinał Ligi pomiędzy Arsenalem a Manchesterem United). Do tego słodka buźka pacholęcia i szeroki uśmiech. Nam się podoba, ujmuje chłopięcym urokiem, wypadek przy pracy już dawno wybaczyłyśmy. 5. Luca Cigarini (Włochy) - prawie na koniec niespecjalnie znany, niespecjalnie wychwalany, ale według nas - o całkiem specjalnej urodzie - 22-letni piłkarz z SCC Napoli. Przystojniak jakich mało - miniaturowa Squadra Azzura powoli przestaje jakościowo ustępować starszym kolegom.

1. Bojan Krkić (Hiszpania) - tego mikrej postawy chłopczyka nikomu przedstawiać chyba nie trzeba. Mistrz Europy z dorosłymi Hiszpanami, mistrz Ligi Mistrzów i Hiszpanii z Barceloną, przyjaciel Thierry'ego Henry, którego z Francuzem łączą ''specjalne więzi''. Gdy mamy wrażenie, że znamy go od zawsze, że przecież tyle osiągnięć, wówczas przychodzi chwila refleksji: Bojan ma zaledwie 19 lat. Dziewiątka w rzędzie dziesiątek w roczniku. To robi wrażenie.

 

 

 

2. Theo Walcott (Anglia) - dwudziestolatek z Arsenalu i reprezentant Anglii również w drużynie seniorów. Duży talent i najbardziej charakterystyczny wąs w Premiership (tudzież ''gołowąs''). Niebezpieczny snajper i inteligentny skrzydłowy. Był najmłodszym uczestnikiem MŚ 2006 w Niemczech oraz młodzieńcem, który w najmniej zaawansowanym wieku (zaledwie 17 lat) zdobył bramkę dla swojej reprezentacji U21. Nasz ulubiony piłkarz na wpółembrionalnym jeszcze etapie rozwoju.

 

 

3. Roberto Acquafresca (Włochy) - lat już prawie 22, ale ostatnim rzutem na taśmie jednak łapie się do naszej klasyfikacji. Pół-Polak, którego matka pochodzi z Giżycka i który włada nawet naszym ojczystym językiem. Roberto swego czasu wybrał jednak Squadra Azzura - słuszności decyzji podważać nie będziemy, głęboki żal nią spowodowany jednak pozwolimy sobie wyrazić. No cóż.

 

 

4. Zoran Tosic (Serbia) - typowany na następcę Cristiano Ronaldo (mamy nadzieję, ze nie w kategorii odzieżowych upodobań lub w kategorii kobieciarza roku) młody Serb od stycznia jest zawodnikiem Manchesteru United. Według ekspertów - bardzo obiecującym. Według nas także niczego sobie.

 

 

 

5. Marco Balotelli (Włochy) - 18-latek, którego rodzice są imigrantami z Ghany; znany nam już bliżej dzięki grze w Interze Mediolan i  tej mistrzowskiej fryzurze. Odkąd tylko się pojawił wzbudza niesłabnący podziw obserwatorów. Ciacha czują, że będą z niego ludzie.

 

 

6. Mesut Ozil (Niemcy) - lat 21, tureckie korzenie i upodobanie do ekstrawaganckich fryzu. Obecnie zawodnik Werderu Brema. Włodarze klubu zapłacili za niego całkiem okrągłą sumkę, która podobno już zaczyna się zwracać. Jako kolejny z naszego pocztu młodych-gniewnych wybrał grę dla kadry kraju zamieszkania, a nie pochodzenia (mamy nadzieję, że to nie oportunistyczny wybór motywowany pozycją zespołu).

 

 

7. Diego Capel (Hiszpania) - choć nie wygląda na nastolatka, a potrafi strzelić i obnażyć się jak stary boiskowy wyjadacz, to charakteryzujący się długimi blond puklami Diego ma dopiero 21 lat. Obecnie gra w Sevilli, podobno żywo interesuje się nim również FC Barcelona. I dobrze - my chętnie oglądałybyśmy Hiszpana więcej i częściej.

 

 

To też on.

 

 

8. Kieran Gibbs (Anglia) - Kanonier z niefartem, czyli bohater najbardziej spektakularnego pośliźnięcia w tej edycji Champions League (patrz: półfinał Ligi pomiędzy Arsenalem a Manchesterem United). Do tego słodka buźka pacholęcia i szeroki uśmiech.Nam się podoba,ujmuje chłopięcym urokiem, wypadek przy pracy już dawno wybaczyłyśmy.

 

 

9. Marcus Berg (Szwecja) - wiosen na karku ma już 23 (tak, tez się dziwimy, jak to możliwe w reprezentacji do 21 lat) i chyba zaczyna wchodzić w fazę rozkwitu. Podczas wtorkowego meczu swojej drużyny z Białorusią (wygranym przez niebieskookich Skandynawów 5:1) udało mu się strzelić hat-tricka, co spowodowało zdecydowany wzrost zainteresowania prześlicznym Marcusem w głównych europejskich ligach, a przede wszystkim na wyspach. Niedługo chyba już to ciacho pogra w holenderskim Groningen...

 

 

10. Luca Cigarini (Włochy) - prawie na koniec niespecjalnie znany, niespecjalnie wychwalany, ale według nas - o całkiem specjalnej urodzie - 22-letni piłkarz z SCC Napoli. Przystojniak jakich mało - miniaturowa Squadra Azzura powoli przestaje jakościowo ustępować starszym kolegom.

 

 

11. Manuel Neuer (Niemcy) - jedenastym zawodnikiem w ciachowej młodzieżówce mistrzostw nie mogłyśmy uczynić nikogo innego, jak bramkarza właśnie. I obowiązkowo tego bramkarza - niemiecki cherubinek (również 23-letni - znów małe nadużycie) nalezy do ścisłej czołówki naszych ulubionych współczesnych  golkiperów. Nie bez znaczenia jest też fakt, że to, co robi, robi świetnie.

 

 

A jak podobają się Wam nasze młodzieżowe typy? 

 

olalla

Więcej o: