Ciachowy Słownik - część szósta

Tak jak i w przyrodzie, tak i w Ciachowym Słowniku równowaga musi być zachowana. Zatem po zeszłotygodniowych koszmarkach (nie dla wszystkich i nie bezwzględnie, rzecz jasna), definiujemy trzy (z dwóch milionów pięciuset czterdziestu ośmiu tysięcy i dziewięciuset trzynastu) główne powody, dla których kochamy piłkę nożną i kochać zawsze będziemy.

 

 

Dlaczego kochamy piłkę Definiujemy trzy powody, dla których kochamy piłkę nożną i zawsze będziemy. W przeprowadzonych w maju 2009 roku badaniach aż 99.99% ankietowanych kobiet twierdzi, że nie wyobraża sobie świata bez boskiego Davida Beckhama. David Robert Joseph Beckham (ur. 2 maja 1975) - globalny symbol seksu, piłki nożnej i mody, chodzący ideał, religia dla mas oraz przyczyna zbiorowego szaleństwa, wielobranżowa marka zapewniająca każdemu reklamowanemu produktowi olbrzymi sukces i popularność, seryjny striptizer i niegroźny ekshibicjonista, mąż i niewolnik Victorii "Posh" Beckham, ojciec Brooklyna, Romeo i Cruza. Na arenie międzynarodowej zasłynął głównie za sprawą gry w barwach Manchesteru United, a następnie serii innych klubów ze światowej czołówki oraz w egzotycznej lidze MSL. Jest gwiazdą kampanii reklamowej Emporio Aramani. W przeprowadzonych w maju 2009 roku badaniach aż 99.99% ankietowanych kobiet twierdzi, że nie wyobraża sobie świata bez Davida Beckhama. Wymiana koszulek po meczu - najstarszy i najbardziej szlachetny zwyczaj towarzyszący meczom piłki nożnej, polegający na usunięciu seksownie przylegającej do ciała górnej części piłkarskiego trykotu tuż po zakończeniu spotkania, po którym następuje krótkotrwałe odsłonięcie torsu i wręczenie górnej części stroju jednemu z zawodników przeciwnej drużyny, który uprzednio wykonał te same czynności, następnie założenie na siebie koszulki rywala. Jest to gest oddający nie tylko ogromny szacunek do przeciwnika, ale i do kibiców znajdujących się na trybunach i przed telewizorami. FIFA zgodziła się na kolejnym zgromadzeniu przedyskutować pomysł, by przy przyznawaniu nagrody Fair Play oraz Gracza Roku według FIFA skłonność do pomeczowej wymiany koszulek była jednym z głównych kryteriów przy wręczaniu wyróżnień. Gol - pojedynczy punkt w meczu piłki nożnej, w praktyce mający jednakże często większe znaczenie, niejednokrotnie będąc przyczyną: niezwykłej sławy strzelca; agresji lub nienawiści wobec bramkarza.

DAVID ROBERT JOSPEH BECKHAM (ur. 2 maja 1975) - pół-bóg, pół-człowiek, globalny symbol seksu, piłki nożnej i mody; chodzący ideał, religia dla mas oraz przyczyna zbiorowego szaleństwa; wielobranżowa marka zapewniająca każdemu reklamowanemu produktowi olbrzymi sukces i popularność; seryjny striptizer i niegroźny ekshibicjonista; uhonorowany Orderem Imperium Ciachowego; mąż i niewolnik Victorii "Posh" Beckham, ojciec Brooklyna, Romeo i Cruza; na arenie międzynarodowej zasłynął głównie za sprawą gry w barwach Manchesteru United, a następnie serii innych klubów ze światowej czołówki oraz w egzotycznej lidze MSL; gwiazda kampanii reklamowej Emporio Aramani i posiadacz domniemanej skarpetki w bieliźnie. W przeprowadzonych w maju 2009 roku badaniach aż 99.99% ankietowanych kobiet opowiedziało się za tym, że nie wyobraża sobie świata bez Davida Beckhama.

 

 

 

POMECZOWA WYMIANA KOSZULEK - najstarszy i najbardziej szlachetny zwyczaj towarzyszący meczom piłki nożnej, polegający na usunięciu seksownie przylegającej do ciała górnej części piłkarskiego trykotu tuż po zakończeniu spotkania, po którym następuje krótkotrwałe odsłonięcie torsu i wręczenie górnej części stroju jednemu z zawodników przeciwnej drużyny, który uprzednio wykonał te same czynności; następnie założenie na siebie koszulki rywala; jest to gest oddający nie tyko ogromny szacunek do przeciwnika, ale i do kibiców znajdujących się na trybunach i przed teleodbiornikami; dzięki gorliwej interwencji przedstawicielek serwisu ciacha.net, FIFA zgodziła się na kolejnym zgromadzeniu przedyskutować pomysł, by przy przyznawaniu nagrody Fair Play oraz Gracza Roku według FIFA skłonność do pomeczowej wymiany koszulek była jednym z głównych kryteriów przy wręczaniu wyróżnień.

 

 

 

 

 

GOL - pojedynczy punkt w meczu piłki nożnej, w praktyce mający jednakże często większe znaczenie, niejednokrotnie będąc przyczyną: niezwykłej sławy strzelca; agresji lub nienawiści wobec bramkarza; niedających się opisać słowami emocji i skrajnych stanów psychicznych (jak euforia czy depresja). Przed obejrzeniem skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, bo potem już nic nie będzie takie jak wcześniej. 

 

 

 

 

A teraz wyobraźcie sobie coś tak pięknego i idealnego, że aż trudnego do pomyślenia, czyste ciachowo-futbolowe niebo: Becks strzela gola, a następnie przystępuje do wymiany koszulki. Mmmm...Nie tak znów nieprawdopodobne. Kiedy jednak już wrócicie do rzeczywistości  i zaczną nękać Was pytania odnośnie ciachologii, piszcie - ciachowyslownik@gazeta.pl. Czekamy na wasze propozycje haseł.

 

Marina