Sportowy alfabet Ikera Casillasa: od A do Z

Bo nasz czytelnik, nasz pan, a nasz Iker, nasze wielkie ciacho i nasze bóstwo.

 

 

Aktorzy. Jeżeli w ciemno obstawiłyście, że w tej rubryce pojawi się Julia Roberts, wygrałyście koszyk różowych ciastek. Hiszpan jest wielkim fanem tej aktorki w równym stopniu, co Meg Ryan. Czyżby uwielbiał komedie romantyczne z tymi paniami w roli głównej?

 

Brat - młodszy (obecnie 21-letni) bramkarza Realu jest wielkim fanem Barcelony, choć przyznaje, że kiedy widzi swojego brata w akcji, zaczyna coraz bardziej lubić "Królewskich", a w futbolu jest znacznie lepszy od starszego Casillasa - ale oczywiście tylko na PlayStation. Same musicie przyznać, że Unai to całkiem udana młodsza wersja Ikera i Ciacha już wróżą mu wielką karierę.  

 

 

 

Czerwona bransoletka. Nad rozwiązaniem tej niezwykle intrygującej zagadki głowiłyśmy się znowu nie tak dawno, zastanawiając się czy nasze ciacho jest wyznawcą kabały, czy też jest ona po prostu talizmanem, czy może gumką do włosów Sergio Ramosa? Cóż, Ike, zdecydowanie powinieneś wygłosić w tej sprawie oficjalne oświadczenie - dłużej nie zniesiemy tej niepewności.

 

Działalność charytatywna, bo bramkarz potrafi też w pożyteczny i godny pochwały sposób wykorzystać swoją popularność i sławę - wielokrotnie brał udział w różnego rodzaju akcjach charytatywnych, nam jednak szczególnie zapadła w pamięć i rozczuliła jego wakacyjna wizyta w Peru.

 

Edukacja. Szczęściarz z tego Ikera, nie dla niego jakieś językowe kursy, pomocni koledzy z reprezentacji już gnają z pomocą, by bramkarzowi wpoić niezbędną wiedzę. I choć sam uczeń jest być może nieco oporny, to braki w angielskim nadrabia swoim niezwykłym urokiem osobistym - w jego ustach nawet zwykłe "yes" brzmi słodko.

 

Film. Jego ulubiony to "Negocjator" z Samuelem L. Jacksonem, najlepszym aktorem według naszego hiszpańskiego ciacha.

 


Gęsia skórka - to właśnie wywołuje na naszym ciele choćby jedno spojrzenie na to paskudne zdjęcie. Ike, doprawdy, jak mogłeś pokazać się w takim stanie w miejscu publicznym i dopuścić do wykonania najgorszego zdjęcia w swojej karierze?


Hobby. Aż dziw bierze, jak mało oryginalny jest Iker w swoim sposobem spędzania wolnego czasu -  wbrew naszym oczekiwaniom zamiast imprez i towarzystwa supermodelek, Iker woli przebywać z rodziną i przyjaciółmi. 

 Idol. Wzorem do naśladowania dla Ikera od lat jest bramkarz reprezentacji Włoch, oczywiście nie kto inny, jak sam Gigi Buffon. I chyba nie będzie przesadą, jeżeli patrząc na ostatnie dokonania obu ciach, stwierdzimy, że uczeń, jeżeli jeszcze nie przerósł mistrza, to jest na najlepszej drodze do tego. A Gianluigi powinien być dumny, że jest idolem obecnego mistrza Europy. 

 


Jedzenie. Przepada za smażonymi jajkami z ziemniakami, choć Coca-colą i płatkami Nesquik tez nie pogardzi. 

 Ksywka - wszystkie znamy "San Ikera",  kibice nazywają go też "El Crack Total".

 Letni image. Nic, tylko podziwiać i się rozmarzyć. 


Muzyka. Właściwie to wybredny nie jest i lubi wszystkie gatunki, jednak już jako ulubionych wykonawców zdecydowanie wymienia The Offspring, Roxette, Amaral i El Canto del Loco. Czy aby on też uwielbiał ten teledysk? (wybaczcie, ale nie mogłyśmy się powstrzymać)
Niegrzeczny. Bo jak się zdenerwuje to też potrafi pokazać charakterek, za co kochamy go jeszcze bardziej.

 

Osobowość. Otóż, drogie Panie, Iker Casillas to mężczyzna z serii "do rany przyłóż" ma wielkie serce, zawsze służy dobrą radą i wyciągnie pomocną dłoń. Ideał ?

 

Plany na przyszłość. Pomimo że Iker znajduje się właśnie u szczytu kariery, to i tak jako odpowiedzialny mężczyzna myśli już o swojej przyszłości i kiedy odłoży w kąt swoje bramkarskie rękawice chciałby nadal mieć coś do powiedzenia w Realu, a nawet więcej - marzy mu się stanowisko prezesa klubu. Jeden, miejmy nadzieję wiele znaczący różowy głos już masz na swoim koncie, Ike.

 

Rafael Nadal to jeden z najlepszych kumpli naszego ciacha. Razem nie tylko spędzają czas, ale i organizują akcje charytatywne, jak tamten pamiętny mecz pomiędzy przyjaciółmi obu sportowców.

 

Supermodelka, Ariadne Artiles . To właśnie jej twarz do niedawna miała nasza redakcyjna laleczka voodoo. Ariadne ma 26 lat, pochodzi z Wysp Kanaryjskich i została przez Ikera wymieniona na niekoniecznie lepszy model w osobie hiszpańskiej piosenkarki, niejakiej Niki. Jak nam przykro.  

 

Transport. Być może teraz trudno w to uwierzyć, ale w swoim debiutanckim sezonie w barwach "Królewskich" bramkarz na treningi docierał transportem publicznym. A jako że Ciacha były wtedy jeszcze młode i głupie, nie wpadły na genialny pomysł przeprowadzenie się do Madrytu i zamieszkania w autobusie kursującym do ośrodka treningowego Realu i teraz bardzo żałują.

 

Uśmiech. Nie tylko przez w pełni nieobiektywną komisję Ciach, ale również przez zupełnie sprawiedliwe Hiszpańskie Towarzystwo Stomatologiczne uśmiech Casillasa został uznany tym najcudniejszym i najzdrowszym i z tego tytułu bramkarz otrzymał bezcenną nagrodę za "Najlepszy Uśmiech Roku 2008", choć według nas spokojnie mógłby otrzymać ich kilka z wyprzedzeniem na następne pięć lat. 

 

Wspomnienia z dzieciństwa. Przenieśmy się w czasie o jakieś dwadzieścia lat, Iker jest uroczym małym niewinnym chłopcem (nie zdającym sobie sprawy, ze wyrośnie na bożyszcze kobiet) i uczy się dopiero bramkarskiego fachu w szkółce Realu Madryt, a wygląda tak: 

 

 

 

Zakończenie kariery. Mimo ambitnych planów włodarzy wielu europejskich klubów, w innym barwach niż madrycka biel Hiszpana nie będzie nam już dane oglądać. W 2008, w Walentynki, Ike wyznał Realowi swoją dozgonną miłość i obiecał (czytaj: podpisał kontrakt) bronić dostępu do jego bramki aż do sezonu 20016/2017, czyli praktycznie rzecz biorąc do końca kariery. Czy to nie romantyczne?

 

Marina