Sport.pl

Ciachowy Słownik: część czwarta

Odcinek dedykowany piłkarzom Chelsea, którzy dzięki swoim bogatym życiorysom po raz kolejny umożliwili dynamiczny rozwój ciachologii. Okładka tej części z całą pewnością byłaby w kolorze niebieskim (ale nie jest).

 

 

Ciachowy Słownik: LM Odcinek poświęcony gorącemu tematowi piłkarskiemu Drużyny rywalizujące o Puchar Ligi Mistrzów nie są dobierane wg poziomu atrakcyjności piłkarzy, lecz liczy miejsce, jakie zajęły w krajowych rozgrywkach. Liga Mistrzów to klubowe rozgrywki piłkarskie, organizowane każdego roku przez UEFA. Drużyny rywalizujące w nich, wbrew błędnemu przekonaniu, nie są dobierane według poziomu atrakcyjności poszczególnych piłkarzy, lecz biorą w nich udział te, które poprzednim sezonie zajęły czołowe miejsca w ligowej klasyfikacji swoich krajów. Najlepsze zespoły awansują automatycznie do rozgrywek grupowych, te ze słabszych lig i dalszych pozycji w mocniejszych ligach muszą brać udział w eliminacjach. Główną nagrodą w każdej edycji Champions League jest Puchar Mistrzów, miliony euro, wieczna chwała, nieskończone bezcenne uwielbienie (nie tylko żeńskiej części publiczności) oraz nie znajdujący logicznego wyjaśnienia wzrost atrakcyjności; rozgrywki, w których z różnorakich przyczyn regularnie poszkodowana jest Chelsea FC.

LIGA MISTRZÓW - klubowe rozgrywki piłkarskie, organizowane każdego roku przez UEFA. Drużyny rywalizujące w nich, wbrew błędnemu przekonaniu, nie są dobierane według poziomu atrakcyjności poszczególnych piłkarzy, lecz biorą w nich udział te, które poprzednim sezonie zajęły czołowe miejsca w ligowej klasyfikacji swoich krajów. Najlepsze zespoły awansują automatycznie do rozgrywek grupowych te ze słabszych lig i dalszych pozycji w mocniejszych ligach muszą brać udział w eliminacjach. Główną nagrodą w każdej edycji Champions League jest Puchar Mistrzów, miliony euro, wieczna chwała, nieskończone bezcenne uwielbienie (nie tylko żeńskiej części publiczności) oraz nieznajdujący logicznego wyjaśnienia wzrost atrakcyjności; rozgrywki, w których z różnorakich przyczyn regularnie poszkodowana jest Chelsea FC.

 

 

 

PIĘTNO BALLACKA - jest pojęciem wprowadzonym do powszechnego użycia przez zespół naukowy ciacha.net i określa zjawisko (występujące najczęściej wśród profesjonalnych sportowców) długoterminowego nieszczęścia nękającego Bogu ducha winnego osobnika w sposób nader bolesny. Osoba dotknięta "piętnem Ballacka" wielokrotnie, acz niespodziewanie, mimo posiadania niezbędnych umiejętności, talentu i urody doświadcza porażek, będąc dosłownie o krok od upragnionego celu. Podstawa do powstania tego wyrażenia był niemiecki piłkarz Michael Ballack (33 l.) aż czterokrotnie uhonorowany srebrem w rozmaitych rozgrywkach, który przy tym nigdy nie zdobył najwyższego trofeum.  

 PECH TERRY'EGO - zbieg nieszczęśliwych okoliczności, składający się na ogólnozespołową tragedię skutkującą częstymi przypadkami depresji u świadków owego wydarzenia. Co więcej, zawsze występuje on podczas chęci realizacji życiowego marzenia i tym samym jest jeszcze bardziej bolesny dla osoby nim dotkniętej. Pojęcie to zapoczątkował John George Terry wespół ze śliską murawą i nieantypośligowzymi korkami dnia 21 maja 2008 roku. Często objawia się tzw. "świeczkami w oczach".

 

 

 

 

Mamy nadzieję, że zrozumiecie powód zamieszczenia dzisiejszych haseł. To ku czci Niebieskich, jak by nie było.

 

A swoje propozycje przesyłajcie, jak zwykle, na adres ciachowyslownik@gazeta.pl. Czekamy na przebłyski Waszego geniuszu.

 

Marina

Więcej o: