Sport.pl

Sportowy alfabet Ricardo Quaresmy: od A do Z

Pamiętacie? My pamiętamy. I naprawdę nie chciałybyśmy, by pozostał w Waszych wspomnieniach jako najgorszy zawodnik Serie A. Ktoś z takim ciałem po prostu na to nie zasługuje. 

 

 

ABC Ricarda Quaresmy Nie tylko najgorszy zawodnik Serie A, ale także niezłe ciacho A jak aktorzy: Julia Roberts. B jak buty: Adidas F50+ z 2007 r., C jak charytatywna działalność: mecz "Gwiazdy Figo - Jedenastka świata". Bonus: S jak singiel! A jak aktorzy. Ulubionymi aktorami Ricarda Quaresmy są Jean Claude Van Damme i Julia Roberts. Znowu. Tak się ostatnio zastanawiamy, czy piłkarze nie znają innej aktorki, czy po prostu Julia ma jakiś patent na serca piłkarzy. Intrygujące. B jak buty. Najczęściej biega po murawie w białych korkach model Adidas F50+ z 2007 roku. C jak charytatywna działalność. Ricardo brał udział w meczu charytatywnym "Gwiazdy Figo - Jedenastka świata" i tak się w tą pomoc zaangażował, że w ciągu rozegranych 45 minut zdążył strzelić dwie bramki. Wzięcia udziału i bramek, gratulujemy. A teraz bonusowa informacja! Umieracie z ciekawości, jakiego stanu cywilnego jest piękny Portugalczyk? Otóż mamy dla Was, dziewczyny, najlepszą wiadomość z możliwych - Ricardo jest singlem! Przeliterować ? S-I-N-G-L-E-M! Mmmm... Nie traćmy więc ani chwili cennego czasu, do roboty, drogie Panie! Nie możemy zmarnować takiej niepowtarzalnej okazji. Londynie - nadchodzimy!

Aktorzy. Jego ulubieni to Jean Claude Van Damme i Julia Roberts. Znowu. Tak się ostatnio zastanawiamy, czy piłkarze nie znają innej aktorki, czy po prostu Julia ma jakiś patent na serca piłkarzy. Intrygujące.

 

Buty. Najczęściej biega po murawie w białych korkach model Adidas F50+ z 2007 roku. O, właśnie takich:

 

 

Charytatywna działalność. Ricardo brał udział w meczu charytatywnym "Gwiazdy Figo - Jedenastka świata" i tak się w tą pomoc zaangażował, że w ciągu rozegranych 45 minut zdążył strzelić dwie bramki. Wzięcia udziału i bramek, gratulujemy.

 

Diego Maradona, czyli skromnym zdaniem Ricardo Quaresmy najlepszy piłkarz świata. W dzieciństwie za to wzór piłkarski stanowił dla niego Ruud Gulit, słynny holenderski piłkarz.  

 

Eurosport. Według tej sportowej stacji telewizyjnej, bramka RQ została uznana za najładniejszą, najpiękniejszą i w ogóle najlepszą bramkę na świecie w całym 2007 roku. Słusznie?

 

 
 
Film. Bo jeżeli książek nie czyta, to coś w tym swoim wolnym od treningów czasie RQ musi robić, a tak się składa, że to jest właśnie oglądanie filmów, co piłkarz osobiście bardzo lubi. I najprawdopodobniej wrażliwy z niego chłopak, jego ulubione dzieło to łzawy Titanic.

Gazety. W sierpniu 2007 mogłyśmy podziwiać piękne umięśnione ciało Ricardo na okładce portugalskiego magazynu "Forum Estudante". Cóż, ujęcie może nie zbyt udane, ale klata to klata. Zresztą oceńcie same.
Ha! A teraz najważniejsza informacji spośród pozostałych literek alfabetu. Zostawiłybyśmy to sobie na sam koniec, ale już dłużej Was trzymać w niepewności nie możemy. Umieracie z ciekawości o stanie cywilnym przepięknego Portugalczyka? Otóż mamy dla Was, dziewczyny, najlepszą wiadomość z możliwych - Ricardo jest singlem! Przeliterować ? S-I-N-G-L-E-M! Mmmm...Nie traćmy więc ani chwili cennego czasu, do roboty, drogie Panie! Nie możemy zmarnować takiej niepowtarzalnej okazji. Londynie - nadchodzimy!

 

Inter Mediolan to zdecydowanie nienajlepszy kierunek dla talentu, południowej urody i seksownego ciała Ricardo. Portugalczyk do Mediolanu bowiem trafił za, bagatela, 18 milionów euro latem ubiegłego roku, a ilość jego występów w barwach Nerazzurrich możemy policzyć na palcach jednej ręki. Zresztą, w obecnym - Chelsea (wiedziałyście w ogóle, że to właśnie tam Portugalczyk się podziewa?), wcale mu lepiej nie idzie i chyba w najbliższym okienku transferowym ponownie zmieni pracodawcę. Oby tym razem biedny Quaresma trafił bardziej szczęśliwie. Ciacha już trzymają kciuki!

 

Jose Mourinho. Jak się okazuje, nie ze wszystkimi swoimi piłkarzami "The Special One" ma tak świetny kontakt jak chociażby z Lampsem. Portugalczyk na przykład już takim szczęściarzem nie jest i jego stosunki z Jose nie należały do najlepszych - szkoleniowiec ani myślał szczędzić słów krytyki i niezadowolenia z postawy piłkarza. Chyba w tym wypadku nie było czułych rozmów pod prysznicem.

 

Książki. Jak przystało na stereotypowego piłkarza, lektura wcale nie należy do najczęściej wykonywanych przez niego  czynności, a to oczywiście tylko dlatego, że  biedak nie ma na to czasu. Ricardo w razie gdybyś chciał, żeby ktoś ci przed snem coś poczytał, wiesz, gdzie się zgłosić.  

 

Leniuchowanie na plaży. Bez zbędnego komentarza.

 

 

 

Mama jest dla Ricardo (jak sam przyznaje) najważniejszą osobą na świecie, co udowadnia na każdym kroku (patrz literka T). Zresztą do całej swojej rodziny piłkarz jest ogromnie przywiązany i każdą wolną chwilę stara się spędzać właśnie z bliskimi.

 

Najgorszy piłkarz Serie A. Na takie właśnie niechlubne "wyróżnienie" i "uhonorowanie" "Złotym Śmietnikiem" zasłużył sobie "RQ" swoją półroczną "grą" w barwach Interu Mediolan. Cóż, nikt nie powiedział, że będzie łatwo, prawda? I nikt nie powiedział, że cudzysłów stosowany w nadmiarze w oczy kłuje.

 

Ole. Quaresma zagrał w reklamie Nike o tym właśnie przepięknym motywie przewodnim. Może i to nie było główna rola, ale fakt faktem. Bonus w postaci Crisa.  

 

 
 
Poranny trening. Zastanawiałyście się kiedyś, jak mogą wyglądać codzienne ćwiczenia Quaresmy, którymi szlifuje do perfekcji swoje piłkarskie umiejętności? Nawet jeśli nie (nie oszukujmy się, szanse mieszczą się w granicach statystycznego błędu), to teraz macie niepowtarzalną okazję, by to wszystko ujrzeć na własne oczy. Patrzcie i uczcie się. Albo po prostu podziwiajcie.
 
 
Chętnie poprosiłybyśmy o prywatną lekcję. 

Ricardo Andrande Quaresma Bernardo czyli pełnie imię Portugalczyka.

Sporting Lizbona. Podobnie jak swój kolega z reprezentacji, C-Ron, tak i Ricardo swoją piłkarską karierę rozpoczynał w szeregach portugalskiego Sportingu. Cóż za szczęśliwy(?) zbieg okoliczności.

Tatuaże. Przedramię swojej cudnej lewej ręki przyozdobił tatuażem z wdzięcznym napisem "Fernanda". Nie załamujcie jednak swoich nadziei. Fernanda nie jest żadną WAG lub aspirantką do jej roli, a "tylko" matką piłkarze. Urocze.

Uczesanie, czyli RQ aż w trzech odsłonach: 

1) warkoczyki


2) mini irokez

3) i na krótko


Krótko mówiąc: ładnemu we wszystkim ładnie, choć raczej nie doradzałybyśmy powrotu do odsłony 1. To już nie lata 90-te.

 

Wymarzona przyszłość. Być może to wielce zaskakujące, ale Quaresma, jeśli tylko spotkałby na przykład  złotą rybkę czy dżina, to jego pierwszym życzeniem nie byłoby spotkanie jednej z redaktorek Ciach, ale szczęście, zdrowie i długa, owocna kariera. 

 

Zewnętrzna część stopy - z zagrań właśnie tą częścią swojej magicznej stopy słynie nasz seksowny Portugalczyk.

 

Więcej o: