Cristiano Ronaldo kontra Lewis Hamilton

Wydaje Wam się, że to plebiscyt na najbardziej nielubianego sportowca? Wręcz przeciwnie.

 

 

Panowie będą ze sobą rywalizować o tytuł Sportowca Roku w plebiscycie Laureus World Sports Awards. Nagrody te, określane mianem sportowych Oskarów (choć wszystkie Wiemy, że prawdziwymi sportowymi Oskarami są te Oskary), przyznawane są co roku dla wykazujących się wybitnymi osiągnięciami w dziedzinie. Zarówno nominowanych jak i późniejszych zwycięzców wybiera specjalna kapituła złożona z dziennikarzy sportowych z całego świata oraz kilku byłych sportowców.

 

W każdej z pięciu kategorii ten wyborowy skład wybiera po szóstce nominowanych. I tak w najbardziej interesującej nas kategorii, o miano najlepszego sportowca roku 2008 roku, oprócz wyżej wymienionej dwójki, rywalizować będą: najszybszy człowiek świata i multimedalista z Igrzysk Olimpijskich w Pekinie Usan Bolt, motocyklista Valentino Rossi, Rafa Nadal, którego przedstawiać nie musimy, no i wreszcie Michael Phelps, którego szanse, ze względu na ostatnie wybryki są raczej znikome. Wśród nominowanych nie znalazł się zgarniający nagrodę aż cztery lata z rzędu, Roger Federer. Ma on jednak swoich godnych zastępców, bo oprócz Nadala, w kategorii Przełom Roku nominowany jest Novak Djokovic, który w tej rozgrywce rywalizuje między innymi z Sebastianem Vettelem.

 

Co ciekawe, ze względu kryzys ekonomiczny, w tym roku po raz pierwszy w historii nagród nie zostanie zorganizowana gala. Wyróżnienia będą wręczane indywidualnie podczas szeregu prezentacji w maju i czerwcu. Ubolewamy, gdyż lubimy takie będące świetną okazję do obserwacji ciach w garniturach imprez.

 

A Waszym zdaniem, kto najbardziej zasługuję na nagrodę dla Najlepszego Sportowca roku 2008?

 

ruby blue