Sportowy alfabet Davida Silvy od A do Z

Drogie Panie (i Panowie również), dziś przed Wami wielka nadzieja i przyszłość hiszpańskiej piłki, a także  ciach w ogóle. Przygotujcie się, bo w przekroju alfabetycznym nadchodzi ku Wam...Daaavid Siiilvaaa!

 

 

 

ABC Davida Silvy Ciacha zdradzają Wam, co mógłby napisać David Silva w kwestionariuszu ABC. David Silva tak naprawdę ceni dwie osoby za niezwykły kunszt aktorski: Denzela Washingtona oraz Scarlett Johansson. no i pewnie swoją tajemniczą dziewczynę A jak aktorzy. David tak naprawdę ceni dwie osoby za niezwykły kunszt aktorski: Denzela Washingtona oraz Scarlett Johansson. Nie wiem jak Wy, ale my na miejscu jego partnerki życiowej byłybyśmy ciut zazdrosne. B jak babcia. To właśnie ona zdradziła mediom największy sekret swojego ukochanego wnuka, a mianowicie to, iż od 4 lat ma on dziewczynę, która studiuje w Madrycie. Tego akurat chyba wolałybyśmy nie wiedzieć. C jak chrześnica. David na szczęście jeszcze nie dorobił się własnego potomka, a tylko uroczej dwuletnia córki chrzestnej, Johanne. Nie mamy wątpliwości, że Silva świetnie odnalazł się w roli chrzestnego, ale chciałybyśmy się też przekonać, przyjdzie mu wychowanie własnej latorośli - najlepiej ze związku z jedną z nas.

Aktorzy. David tak naprawdę ceni dwie osoby za niezwykły kunszt aktorski: Denzela Washingtona oraz Scarlett Johansson. Nie wiem jak Wy, ale my na miejscu jego partnerki życiowej byłybyśmy ciut zazdrosne.

 

Babcia. To właśnie ona zdradziła mediom największy sekret swojego ukochanego wnuka, a mianowicie to, iż od 4 lat posiada on dziewczynę, która studiuje w Madrycie. Tego akurat chyba wolałybyśmy nie wiedzieć.

 

Chrześnica. David na szczęście jeszcze nie dorobił się własnego potomka, a tylko uroczej dwuletnia córki chrzestnej, Johanne. Nie mamy wątpliwości, że Silva świetnie odnalazł się w roli chrzestnego, ale chciałybyśmy się też przekonać, przyjdzie mu wychowanie własnej latorośli - najlepiej ze związku z jedną z nas.

 

Dzieciństwo. Jak wspomina ojciec piłkarza, David już od najmłodszych lat wykazywał zainteresowanie piłką nożną: - Grał ziemniakami i pomarańczami w ogrodzie jako pięcioletni chłopiec. Bywało, że wpadał do domu krzycząc "Futbol! Futbol! Futbol!" z obłędem w oczach. Wtedy zrobiłem mu piłkę ze starych ubrań. Nie posiadał się ze szczęścia.

 

El Cuco. To jego hiszpański przydomek, który oznacza nic innego jak "kukułkę" i który wybitnie upodobały sobie hiszpańskie gazety.

 

Fair play. Został on odznaczony specjalnym wyróżnieniem właśnie za taką grę - w jednym z meczów bowiem, będąc w dobrej sytuacji strzeleckiej, wykopał piłkę poza boisko, aby umożliwić jak najszybszą pomoc medyczną kontuzjowanemu rywalowi. No, David, Ciacha są z ciebie dumne.

 

Gladiator. Jakoś nie dziwi nas, że jest to ulubiony film jednego z dwóch najprzystojniejszych piłkarzy Valencii. Jednak my pozostaniemy przy oglądaniu Davida na murawie na niekorzyść Rusella Crowe'a w nagolennikach na rzymskiej arenie.

 

Hobby. Pewnie wiele z was nie miało o tym pojęcia, ale ten hiszpański przystojniak w wolnych chwilach lubi grać w karty. Mamy jednak nadzieje, że jego pasja nie przerodzi się w niebezpieczną skłonność do hazardu.

 

Ikona Gran Canaria. Silva został twarzą i ciałem kampanii reklamowej zachęcającej do odwiedzenia tego miejsca z którego pochodzi. Nas już dawno przekonał, o czym już kiedyś pisałyśmy.

 

Japonia. Jego ukochana matka, Eva Silva, ma korzenie właśnie w tym kraju i jest to zapewne jedna z przyczyn nieprzeciętnej urody naszego lekko-japońsko-hiszpańskiego młodzieńca.

 

Kontuzje. Niestety, David ma do nich wyjątkowego pecha. Zaledwie parę miesięcy temu doznał poważnej kontuzji lewej kostki, która zakończyła się operacją i wykluczeniem z gry na czas 3-miesięcznej rehabilitacji. Trzymamy kciuki, żeby to była jedna z jego ostatnich kontuzji w karierze.

 

Las Palmas. Jedno z miast leżące na Wyspach Kanaryjskich, a mówiąc krótko - ulubione miejsce Davida na spędzenie wakacj. Tym samym dowiadujemy się, gdzie "przypadkiem " możemy natknąć się na plaży na tego hiszpańskiego gwiazdora.

 

Michael Laudrup. Jest to nikt inny, jak jego piłkarski idol. Ten duński piłkarz, aktualnie piastujący posadę trenera Spartak Moskwa, jest uważany za najlepszego piłkarza w historii duńskiego.

 

Noga. Ku naszemu zaskoczeniu, David jest osobą niezwykle przesądną. Kiedy wychodzi na boisko zawsze w pierwszej kolejności stawia na trawie lewą nogę. "To przynosi mi szczęście"- mówi. Skoro tak twierdzi....

 

Oferta. Od niedawna pogrążeni w kryzysie finansowym działacze Valencii próbują spłacić długi wystawiając na sprzedaż swoich najlepszych piłkarzy, do których bez wątpienia należy Silva. Żądają oni za niego ponad 30 mln euro. Zainteresowania nie kryje Juventus Turyn poszukujący lewego pomocnika, który mógłby zastąpić Pavla Nedveda.

 

Piękno. W czystej postaci. Mmm...


 

Rodzina. Dla "El Cuco" jest ona najważniejsza. To jego rodzice, jak i rodzeństwo: 21-letnia Natalie i 14-letni Nano oraz dwójka charyzmatycznych dziadków, są jego wsparciem w najtrudniejszych chwilach. Dla niego porzucili swoje rodzinne strony, tylko po to, by być bliżej. Jego ojciec postanowił zrezygnować nawet z kariery politycznej, aby towarzyszyć synowi w codziennych zmaganiach.

 

Sałatki i ryż, czyli ulubione jedzenie naszego ulubieńca. Zapewne nie tylko wpływa to na jego zdrowie, ale także na doskonałą figurę i kondycję. Nie ukrywamy, że przy nim łatwiej byłoby nam utrzymać dietę.  

 

Transport . Na szczęście chyba w najbliższym czasie nie ujrzymy jego zniszczonego Ferrari na czołówkach światowych gazetach. Dawid woli ekologiczne środki transportu, dlatego na większość treningów udaje się rowerem.

 

 

Jeśli już musi się przesiąść na cztery koła to za kierownicą najczęściej zasiada jego tata.

 

Urodzony z piłką przy nodze. A w tym punkcie za komentarz wystarczy to jedno urocze zdjęcie.

 

 

Wyspy Kanaryjskie, to właśnie tam na jednej z wysp Grana Canaria 23 lata temu, 8 stycznia 1986, przyszedł na świat David, dzięki czemu mamy dziś kim się zachwycać. Dzięki, o wyspy!

 

Znak zodiaku. Z racji tego, że przyszedł na świat na początku roku jest zodiakalnym Koziorożcem, z czego powinno wynikać, że jest osobą silną, pracowitą, która dąży do celu, dopóki go nie osiągnie. I tutaj chyba gwiazdy się nie mylą

 

Marina