Sport.pl

10 najlepiej ubranych trenerów piłkarskich

W dzisiejszym odcinku naszego modowego cyklu zapraszamy Was na krótką krajoznawczą wycieczkę na drugą stronę bocznej linii boiska piłkarskiego. Nie chodzi nam jednak bynajmniej o krainę ławkami rezerwowych płynącą - zapomnijmy na moment o piłkarzach, by docenić to co w kwestii ubraniowej mają nam do zaoferowania trenerzy.

 

 

10 eleganckich trenerów Zapomnijmy o piłkarzach, by docenić trenerów Wcale nie jesteśmy bezwzględnymi tępicielkami dresów wśród trenerów piłkarskich. Dres też może być ładny. Aż chce się zakrzyknąć: przywróćmy dres na salony! 10. Arsene Wenger Powiedzmy to sobie szczerze - nieco za duża workowata kurtka szkoleniowca Arsenalu wrażenia nie robi. Jest jednak typ mężczyzn, którzy klasę i dostojność mają wypisaną na twarzy, a nic co na siebie założą nie jest w stanie zniwelować tego efektu. 9. Terry Venables Bo wcale nie jesteśmy bezwzględnymi tępicielkami dresów wśród trenerskiej myśli ubraniowej. Dres też może być ładny. Aż chce się zakrzyknąć: przywróćmy dres na salony! 8. Gareth Southgate Dopasowane bielutkie koszule, idealnie skrojone garnitury i stylowe paski do spodni szkoleniowca Middlesbrough również nie mogły ujść naszej uwadze. 7. Joachim Loew Niektórzy mówią, że to trener emo i być może mają rację. Co nie zmienia faktu, że trochę nienagannie zawiązanych szaliczków naszemu zestawieniu nie zaszkodzi, a wręcz przeciwnie. 6. Roberto Donadoni Bo krawaty-śledzie są fajne i koniec. 5. Giovanni Trappatoni Charyzmatyczny włoski trener, obecnie selekcjoner Irlandii, szczególnie upodobał sobie kolor szary. I trzeba przyznać, że jest mu w tym kolorze bardzo do twarzy. 4. Jurgen Klinsmann Czyli połączenie niemieckiej sztywnej elegancji z kalifornijskim luzem. Efekt wyborny. 3. Roy Keane Niektórzy zarzucają mu, że nigdy nie ma porządnie związanego krawata. Być może jest to prawda, co nie zmienia faktu, że i tak na trenerskiej ławce zawsze prezentuje się doskonale. 2. Josep Guardiola Pewnie, że lepiej wygląda w garniturze, ale żeby życie miało smaczek, raz sweterek, raz garniaczek. Tym bardziej że w sweterku jest równie uroczo. 1. Jose Mourinho Czy werdykt mógłby być inny? Tytuł najlepiej ubranego trenera wędruję jednogłośnie do Jose Mourinho. Jose doceniamy także za dystans, z jakim do mody podchodzi.

10. Arsene Wenger

 

 

 

Powiedzmy to sobie szczerze- nieco za duża workowata kurtka szkoleniowca Arsenalu wrażenia nie robi. Jest jednak typ mężczyzn, którzy klasę i dostojność mają wypisaną na twarzy, a nic co na siebie założą nie jest w stanie zniwelować tego efektu. Arsene Wenger bez wątpienia do nich należy toteż miejsca w naszym zestawieniu dla niego zwyczajnie nie mogło zabraknąć. A zdjęcie z kurtką w celu prowokacji.

 

9. Terry Venables

 Bo wcale nie jesteśmy bezwzględnymi tępicielkami dresów wśród trenerskiej myśli ubraniowej. Dres też może być ładny. Aż chce się zakrzyknąć: przywróćmy dres na salony! Całe szczęście przed oczami staje nam wtedy postać Luisa Aragonesa i szybko się opamiętujemy.

 

8. Gareth Southgate

 Dopasowane bielutkie koszule, idealnie skrojone garnitury i stylowe paski do spodni szkoleniowca Middlesbrough również nie mogły ujść naszej uwadze.

 

7. Joachim Loew

 

 


Niektórzy mówią, że trener emo i być może maja rację. Co nie zmienia faktu, że trochę nienagannie związanych szaliczków naszemu zestawieniu nie zaszkodzi, a wręcz przeciwnie.

 

6. Roberto Donadoni

 

 

Bo krawaty-śledzie są fajne i koniec.

 

5. Giovanni Trappatoni

 

 

 

Charyzmatyczny włoski trener, obecnie selekcjoner Irlandii, szczególnie upodobał sobie kolor szary. I trzeba przyznać, że jest mu w tym kolorze bardzo do twarzy.

 

4. Jurgen Klinsmann

 

 

Czyli połączenie niemieckiej sztywnej elegancji z kalifornijskim luzem. Efekt wyborny.

 

3. Roy Keane

 

 

 

Niektórzy zarzucają mu, że nigdy nie ma porządnie związanego krawata.  Być może jest to prawda, co nie zmienia faktu, że i tak na trenerskiej ławce zawsze prezentuje się doskonale. A źle zawiązane krawaty, jeśli w ogóle takie są, dodają strojowi lekkiej nutki dekadencji.

 

2. Josep Guardiola

 

 

Pewnie, że lepiej wygląda w garniturze, ale żeby życie miało smaczek, raz sweterek, raz garniaczek. Tym bardziej że w sweterku jest równie uroczo. I czy te trampki mogą kłamać?

 

1. Jose Mourinho

 

 

 


Czy werdykt mógłby być inny? Oczywiście, że nie. Tytuł najlepiej ubranego trenera wędruję niniejszym jednogłośnie do Jose  Mourinho. Protestów nie przyjmujemy, zresztą czy ktoś ośmieli się takie składać?Jose doceniamy zresztą także za dystans, z jakim do mody podchodzi. Kiedy zimno mu w szyję - nie omieszka spiąć kołnierza eleganckiego swetra...obrożą.

 

 

ruby blue

Więcej o: