10 najlepszych strojów w tenisie

Przedaustralianopenowa gorączka ogarnęła i nasz cykl modowy, dlatego też w dzisiejszym odcinku zaglądamy na tenisowe korty, by odnaleźć to, co męski tenis ma najlepszego do zaoferowania w kwestii ubraniowej. W tym przypadku, jeszcze bardziej niż w każdej innej dyscyplinie, cenimy sobie minimalizm.

 

 

10. Eduardo Schwank

 

 

 

Mniej znany argentyński tenisista to przykład na to, że można łączyć kolory na koszulce nie wyglądając przy tym jak bożonarodzeniowa choinka.

 

9. Tim Henman

 

 


A jednak to prawda - Tim Henman był kiedyś młody i nawet całkiem przystojny, chociaż zęby stanowczo nie są jego mocną stroną. Tak czy inaczej, brytyjski były już tenisista słynął z klasycznych i eleganckich strojów toteż w tym zestawieniu zabraknąć go zwyczajnie nie mogło.

 

8. Pete Sampras

 

 

 


To samo tyczy się amerykańskiej legendy tenisa, który oprócz gry na kortach zachwycała prostymi, a przy tym bardzo ładnymi strojami. Tu dla przykładu Pete z fantazyjną jak na niego czarną wstawką.

 

7. Novak Djokovic

 Nole nie należy, niestety, do naszych ulubieńców jeśli chodzi o kortową modę, ale za punkt honoru postawiłyśmy sobie, że choćbyśmy miały przeczesać archiwa fotografii serbskiego tenisisty wzdłuż i wszerz, to znajdziemy coś fajnego. I jak się okazało, wcale nie musiałyśmy długo szukać - czerń plus złote wstawki to strzał w dziesiątkę.

 

6. Juan Carlos Ferrero

 

 

 

Dopasowana, lekko przylegająca do ciała koszuleczka z zameczkiem Juana naszej uwadze i aprobacie również absolutnie umknąć nie mogła.

 

5. Ivan Lendl

 

 

 

Czas na odrobinę retro. Stroje tego słowackiego tenisisty, który swoje największe sukcesy odnosił w prehistorycznych latach 80-tych  do dziś uznawane są na jedne z najlepszych w męskim tenisie. Przyznajemy - ptactwo na piersi całkiem efektowne.

 


4. Feliciano Lopez & Rafa Nadal

 

 

Czyli deblowa para-marzenie. Koszulki również niczego sobie. I te wzajemnie się uzupełniające biel opaski Feliciano z błękitem tego samego akcesorium u Rafaela.  Całe szczęście zdjęcie nie obejmuję spodenek Rafy.

 

3. Andy Roddick

 

 

 

Nigdy nie byłyśmy specjalnymi zwolenniczkami czapeczek Andy'ego, ale już klasycznych polo z charakterystycznym logo sponsora, tak. Zwłaszcza w wersji czarnej.

 

2. Roger Federer

 

 

 

Wychodzi na to, że czerń to najbardziej twarzowy kolor w tenisie. A może to kwestia panów noszących ten kolor? Prawda jest taka, że czegokolwiek by szwajcarski tenisista na kort nie założył i tak będzie wyglądał dostojnie.

 

1. Roger Federer

 


Jest tylko jedna osoba, która założywszy na siebie kardigan po pradziadku będzie nadal dobrze wyglądać. Król - także elegancji - jest tylko jeden, a imię jego to Roger. Nawet jeśli zdarza mu się założyć spodnie tył na przód. Przepraszamy także, że dziesiątka od góry do dołu nie jest kreacjami R-Feda wypełniona, ale to mogłoby być nudne - dwa czołowe miejsca to i tak wystarczający dowód uznania.

 

ruby blue

 

PS. Zauważcie, że wszystko płynie, zmienia się i nawet Ciacha od czasu do czasu zaskakują. Na liście nie ma Marata Safina!