Wiemy już kto zagra w meczu gwiazd PlusLigi

Jakiś czas temu wystosowałyśmy do Was obywatelski apel, w którym nawoływałyśmy do wzięcia sprawy w swoje ręce i oddawania głosów na ulubionych siatkarzy, tak, by mogli zagrać w meczu gwiazd.  Głosowanie już zakończono, przyszedł czas na ogłoszenie wyników. Co niniejszym czynimy.

 

 

Na początek przypomnijmy o co w całej zabawie chodziło. Otóż na 17 stycznia bieżącego roku zaplanowano pierwszy w historii mecz polskich i zagranicznych gwiazd występujących w naszej lidze. Pikanterii całej sprawie dodawał fakt, że to nikt inny jak właśnie fani dyscypliny za pośrednictwem głosowania na oficjalnej stronie PlusLigi zadecydować mieli o składach drużyn. Cała impreza odbywać się będzie pod hasłem "Siatkarze Siatkarzom", a całkowity z niej dochód przeznaczony zostanie dla siatkarzy, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej i potrzebują pomocy. Ciacha plus szczytna idea, która gromadzi ich w jednym miejscu - cóż więcej nam potrzeba.

 

Przechodząc do konkretów, powiedzieć musimy, że w wybranych składach niespodzianek raczej nie ma i na dobrą sprawę, chyba dobrze. Wśród wybranych Polaków znajdują się siatkarze o uznanej i renomowanej urodzie pozycji, jak Mariusz Wlazły, Łukasz Kadziewicz, Michał Bąkiewicz czy Paweł Zagumny. Jest też nasze młode ciachowe wilczątko: Zbyszek Bartman, co cieszy, martwi zaś brak innego obiecującego gracza młodego pokolenia, rozgrywającego Fabiana Drzyzgi. Co do składu graczy zagranicznych, uwagę zwraca prawdziwe zatrzęsienie siatkarzy z Finlandii, których w warszawskiej hali "Arena" zobaczyć będzie można aż trzech, a będą to: Janne Heikkinen, Mikko Oivanen i Olli Kunnari. Dla zrównoważenia tego skandynawskiego chłodu, w drużynie gwiazd zza granicy wystąpią jeszcze, między innymi, hiszpański rozgrywający Miguel Falasca i środkowy z Kuby, Ihosvany Hernandez Rivera. Pełne składy zobaczyć można tutaj, a my, spoglądając na to zestawienie ponownie, stwierdzić możemy, że - bez dwóch zdań - spisałyście się dziewczyny. 

 

ruby blue