10 najgorszych bramkarskich strojów

Czyli pastwienia się nad piłkarskimi zbrodniami przeciwko modzie ciąg dalszy.

 

 


Tym razem z naszą ciachową lupą wędrujemy w okolice linii bramkowej, gdzie czeka nas wcale nie mniej wrażeń, oczopląsów i zaślepień, niż miało to miejsce w przypadku graczy z pola. Z tą różnicą, że w niektórych przypadkach to sami bramkarze są odpowiedzialni za odzienie, którego widokiem nas raczą. Okazuje się, że nie wszystkim odkrywanie w sobie pasji do projektowanie strojów wychodzi na dobre.

 

10. Petr Cech

 

Podobno bramkarskie koszulki z założenia mają mieć brzydkie kolory, żeby rozpraszały przeciwnika na boisku. Niektórzy jednak biorą sobie tę zasadę chyba za bardzo do serca.

 

 
 

9. Artur Boruc

 

Inna zasada głosi, że blondynom we wszystkim w niebieskim ładnie. Być może w przypadku mniej święcąco-ślisko-odblaskowego błękitu jest to prawda.

 8. Oliver Kahn

 

Czyli kolejna część bramkarskiego cyklu ''kolor mojej koszulki jest brzydszy od twojej a ja lepiej rozpraszam''.

 


7. Gianluigi Buffon

 

Zagadka dnia: dlaczego włoski bramkarz ma koszulkę z golfem?

 

1. Ma nieudany tatuaż na szyi

2. Jest mu zimno

3. Cierpi na świnkę

 6. Gianluigi Buffon

 

Dalszy ciąg kompleksu szyi Włocha, tym razem w wydaniu z apaszką. Taką wersję ''na Lucky Luke'a" zaprezentował nam słynny bramkarz podczas tegorocznego Euro.

 


5.Peter Shilton

 

Same nie wiemy, czy w  nasz wyrafinowany zmysł estetyczny bardziej uderza pocieszny poniekąd wzorek na koszulce stojącego na straży angielskiej bramki w latach 1970-1990 bramkarza czy przynajmniej o 3 rozmiary za małe spodenki. I pomyśleć tylko, 20 lat między słupkami i nikt nie stanął na straży wyglądu Petera.

 


 

4. David Seaman

 

Okazuje się, że Angielski bramkarz to nie tylko kultowy wąsik, i w tłustszych latach charakterystyczna kitka z tyłu głowy. David ma na swoim koncie również takie rarytasy ubraniowe:

 

 
3. Jérémie Janot
 

Czy to ptak, czy samolot, czy Spiderman? Nie, to francuski bramkarz grający w AS Saint-Étienne, Jérémie Janot.

 I nie, to nie jest fotomontaż, zobaczcie same: 

 

 

 

 

Mimo wszystko gratulujemy poczucia humoru, a jeśli interesują was inne projekty Francuza, zapraszamy tutaj.

 

2. Jorge Campos

 

Strojami tego meksykańskiego bramkarza spokojnie można by obdzielić wszystkie pozycje naszego rankingu. Dzięki swoim autorskim projektom Jorge na meczach udawało się pewnie rozpraszać nie tylko przeciwników ale też graczy swojej drużyny, sędziego, trenerów, widzów i policjantów (tak, tych samych którzy stoją tyłem do boiska).

 1. Jorge Campos

 

Kolejna próbka umiejętności Meksykanina. Jak widać trapez i romb to jego ulubione figury geometryczne. Na dziś chyba nam wrażeń wystarczy.

 

 

ruby blue