10 najgorszych piłkarskich strojów klubowych

Były już stroje klubowe najlepsze, teraz przychodzi kolej na najgorsze. Rozkoszujmy się brakiem gustu i nietrafionymi wyborami tych, co na górze.

 

 

Okazuje się, że rzeczywistość boiskowa nie zawsze jest tak przyjemna dla oka i niekoniecznie tak różowa jak stroje graczy Palermo . Co prawda, współczesna moda piłkarska nie rozpieszcza ubraniowych malkontentów i raczej trzyma poziom, przez co musiałyśmy sięgnąć nieco do historii, a w niektórych przypadkach wręcz prehistorii  strojów piłkarskich, ale i tak efekt jest przerażający. Zresztą zobaczcie same. Co wrażliwszym Czytelniczkom zalecamy trzymanie szklanki wody w pogotowiu.

 

10. Werder Brema 2005-2006

 

 

 

Za ten strój odpowiedzialny jest sponsor klubu i pewne przysłowie. Chcąc trafić do młodszego odbiorcy, wspomniany sponsor postanowił nieco ożywić tradycyjnie biało-zielone stroje zastępując biel intensywną pomarańczą. Traf chciał, że po tej zmianie drużyna zaczęła grać lepiej, a jako że "zwycięskich barw się nie zmienia'' kolor pomarańczowy na stałe zagościł na koszulkach niemieckich graczy w sezonie 2005/2006. Wygląda na to, że jest trochę prawdy w stwierdzeniu, że modą rządzi przypadek. 

 

9. Manchester United 1996


Pamiętacie przysłowie o złej baletnicy, której przeszkadza rąbek u spódnicy? Okazuje się, że tego typu wymówki to domena nie tylko baletnic ale też trenerów piłkarskich. To właśnie te szare, wtapiające się w tło koszulki obwinił ówczesny szkoleniowiec drużyny, nie kto inny jak sir Alex Ferguson, o porażkę w meczu ligowym stwierdzając, że ich nietypowy kolor uniemożliwił graczom jego drużyny identyfikacje swoich kolegów na boisku. Mimo wszystko, Ciacha absolutnie popierają nie bagatelizowanie roli stroju w piłce nożnej.

 

8. Liverpool 2007-2008

 

 

 


Okazuje się, że brytyjskie kluby nie uczą się na błędach innych. Widoczna, czy nie widoczna, tegoroczna wyjazdowa koszulka Liverpoolu jest po prostu brzydka. Czy w takim stroju można w ogóle dobrze wyglądać? Są tacy, którzy potrafią.

 

7. Sevilla 2006

 

 

 

Popadanie ze skrajności w skrajność też na dobre nikomu wyjść nie mogło. Być może koszulki graczy Sevilli potrafią świecić w ciemnościach czy też mają jakieś inne cudowne właściwości, ale nas od samego patrzenia na nie bolą oczy, toteż więcej ich oglądać nie chcemy.

 

6. Chelsea 2007-2008

 

 


O ile do błękitnych, raczej przyjemnych dla oka ''podstawowych" koszulek graczy ze Stamford Bridge przyczepić się nie można, to wyblakła żółć  strojów przeznaczonych na mecze wyjazdowe nie rzuca na kolana. Prędzej już na kolona paść mogą oślepieni przeciwnicy.

 

5. Bochum 1997

 

 

 


Projektant tej koszulki najwyraźniej za cel obrał sobie wykorzystanie wszystkich kolorów tęczy na stroju. Trzeba przyznać, że kimkolwiek jest ten pan, nie lubi się rozdrabniać- postanowił zamieścić na koszulce po prostu całą tęcze. Z efektem dość opłakanym jak widać.

 

4. Arsenal 1991

 

 

 

Jeśli jesteście w stanie skupić wzrok na jakimkolwiek punkcie tej koszulki na dłużej niż 5 sekund, to gratulujemy. Takiego oczopląsu nie doświadczyłyśmy jeszcze nigdy patrząc na żaden piłkarski strój.

 

3. Atletico Bilbao  2004

 

 

 

Specjalne koszulki zaprojektowane przez zaprzyjaźnionego z drużyną artystę z okazji 100-lecia klubu to dobry przykład na to że związku piłki nożnej ze sztuką nie zawsze wychodzą tej pierwszej na dobre. Całe szczęście hiszpański zespół wystąpił w nich tylko w kilku meczach Pucharu UEFA, po czym oddał je w posiadanie lokalnego muzeum. I niech spoczywają tam w spokoju wiecznym.

 

2. Norwich City 1992-1993

 

 

 


Koszulki te swego czasu zyskały sobie niezbyt chlubny przydomek "ptasia kupa". Znamy kogoś, komu mogłyby przypaść do gustu .

 

1. Hull City 1992

 

 
Czyli do czego dochodzi kiedy projektant stroju zbyt dosłownie bierze do siebie nieoficjalną nazwę klubu. Być może takie koszulki są tym co "Tygrysy'" lubią najbardziej, ale Ciacha już niekoniecznie. Swoją drogą, wyobrażacie sobie co by było, gdyby wszystkie kluby tak dosłownie brały swoje przydomki (Koguty, Młoty, Wilki, Szerszenie)?

 

ruby blue