Sport.pl

5 najlepszych reklam z ciachami Formuły 1

Chcąc oddać atmosferę panującą przed weekendem ostatecznych rozstrzygnięć w Formule 1, powinnyśmy być może zamieścić raczej ranking "5 kierowców, którzy najbardziej chcą rozjechać Lewisa Hamiltona". Ale jako że przed GP Brazylii jest już dostatecznie gorąco, proponujemy więc coś na ostudzenie emocji i umilenie oczekiwania jednocześnie. Oto przed Wami mini-ranking najlepszych reklam z ciachami F1.

 

 

5. Fernando Alonso - zegarki Viceroy

 

Koncepcja generalnie jest taka, że uroczy Hiszpan opowiada ze zmartwioną miną o swojej obsesji na punkcie samochodów, przejawiającej się tym, że wszędzie je widzi. Doskonale rozumiemy biednego Fernando, same gdziekolwiek nie spojrzymy widzimy jego samego. Chociażby w okienku poniżej.

 

 

 

 

4. Fernando Alonso -  Renault

 

Tym razem Alonso w wersji pogodnego, słodkiego chłopca rozdającego uśmiechy/pieniądze/róże/autografy wszędzie dookoła (dlaczego nas tam nie było?), któremu nie straszna jest nawet plama na białej koszuli i to nie dlatego, że pod pachą ma Perwol White, ale z powodu nowego samochodu. Ciacha mają tylko nadzieję, że hiszpańskiego kierowcę ominie klątwa reklam Renault.

 

 

 

 

3. Kimi Raikonnen i Michael Schumacher - Omnitel

 

Czyli jak niemiecki mistrz uczy Fina fachu i dlaczego wychodzi mu to z dość marnym skutkiem.

 

 

 

 

2. Kimi Raikkonen - Mercedes-Benz

 

Tym razem fiński kierowca bez kasku i bez Schumachera u boku - od razu lepiej. Polecamy zapoznanie się z tłumaczeniem dialogu zamieszczonym pod filmem, bo jakkolwiek sam widok zblazowanego Fina w garniturze w zupełności by nam do szczęścia wystarczył, to reklama ta ma też inne walory.

 

 

 

 

Dziewczyna: Kimi, wzięliśmy ze sobą prezent?

Kimi: Tak.

Dziewczyna: Jesteś pewien?

Kimi: Aha.

Dziewczyna: Jak się nazywa żona gospodarza?

Kimi: Owszem.

Dziewczyna: Tak naprawdę wszyscy jesteśmy królikami.

Kimi: Zgadza się.

Dziewczyna: Różowymi królikami?

Kimi: Taaaa.

Dziewczyna: A ty nie będziesz już śpiewał fińskich piosenek pod prysznicem?

Kimi: Tak jest.

 

Kimi: Czy my właściwie wzięliśmy ze soba prezent?

Dziewczyna: Typowy kierowca!

 

1. Fernando Alonso, Lewis Hamilton i Mika Hakkinen - Mercedes-Benz

 

Co prawda tą reklamę miałyście już okazję zobaczyć, ale dobrego konceptu i ciach w saunie nigdy za wiele. A w kontekście tegorocznej rywalizacji Lewisa Hamiltona z Felipe Massą, mamy nadzieję, że to brazylijski kierowca po niedzielnym wyścigu będzie mógł zanucić pod nosem słowa piosenki z reklamy: "Everything you can do I can do better".

 

 

 

 

I na koniec biegun przeciwny: gdyby interesowało Was jak wygląda najgorsza reklama z ciachem Formuły, to proszę bardzo Boli tym bardziej, że występuje w niej prawdopodobnie największe ciacho dyscypliny, Jenson Button. Nie chcemy uogólniać, ale niektórzy to jednak tylko piękne oczy (a nie talent wyścigowy ani nawet marketingowy).

 

 

 

 

ruby blue

 


 

 

Więcej o: