Czy David Beckham jest lizusem?

Kilka dni temu przeczytałyśmy , że Fabio Capello jest według Davida Beckhama najlepszym trenerem na świecie. Nie nam oceniać, czy tak faktycznie jest. W końcu Włoch trenował Becksa, gdy ten był jeszcze piłkarzem Realu Madryt i obaj panowie czasu, żeby się dobrze poznać, mieli sporo. Nas zastanowiła druga wypowiedź Anglika, który stwierdził mianowicie, że Capello (tak tylko dla formalności, aktualny szkoleniowiec reprezentacji Anglii) ma rację, kiedy mówi, że dziewczyny, żony oraz przyjaciółki piłkarzy trzeba trzymać od nich z daleka. Delikatnie rzecz ujmując kazał im spakować walizki i w czasie zgrupowania dać piłkarzom spokój.

 

 

To już druga podobna wypowiedź w tym tygodniu. Kampanię ?anty-wagsową? rozpoczął Rio Ferdinand nazywając to, co się działo w zespole angielskim przed Euro 2008 (i co rzecz jasna było powodem tego, że Anglia ostatecznie nie zakwalifikowała się do mistrzostw) cyrkiem. Teraz do tego oskarżycielskiego chóru dołączył David. A zaczęło się oczywiście od Capello, który jasno i wyraźnie powiedział, że kiedy on będzie prowadził drużynę narodową, obyczaje w zespole ulegną zmianie. I teraz słowa przemienia w czyn. Nas zastanawia skąd nagle wzięły się podobne wypowiedzi? Czy Rio i Becks starają się najzwyczajniej w świecie podlizać swojemu trenerowi?

 

Zwłaszcza ten drugi, bo przecież jako niegdyś murowany zawodnik z pierwszego składu, na pewno nadal ma duże aspiracje, ale niestety, w oczach Fabio uznania jakoś nie znajduje. I choć nie mówi tego wprost, twierdzi bowiem, że z rolą rezerwowego się pogodził, to Ciacha mają na ten temat nieco inne zdanie.

 

- Teraz w kadrze panuje dużo bardziej poważna atmosfera. jesteśmy skupieni na grze i to jest dobra droga - stwierdził Beckham - Wcześniej przed dużymi imprezami rozpraszało nas mnóstwo spraw. Byliśmy rozkojarzeni. Teraz wszystko podporządkowujemy jednemu celowi. Nie ma nic obok.
A to, że w reprezentacji Anglii wreszcie dzieje się dobrze, to dzieło Capello. - Jest najlepszym trenerem, z jakim kiedykolwiek pracowałem. To człowiek, który wie, jak zwyciężać. Pracuje z pasją a piłka nożna to jego życie. Jeżeli chcesz ciężko trenować, to on jest najbardziej właściwym człowiekiem, żeby ci w tym pomóc.