Najprzystojniejsi trenerzy - Jurgen Klopp

Mimo nienajlepiej brzmiącego w języku polskim nazwiska, trener Borussii Dortmund, a zatem i naszego bohaterskiego Kuby Błaszczykowskiego, Jurgen Klopp, niewątpliwie wpisuje się w poczet szkoleniowców z klasą, czyli należy do tej samej kategorii, co Pep Guardiola czy Bogdan Wenta. Uwielbiamy mężczyzn, których właśnie pod tym nagłówkiem można sklasyfikować. Klopp jest także dowodem na niezwykłe wyczucie stylu niemieckich trenerów (patrz: Joachim Loewe).

 

 

 

 

W przeszłości Klopp sam grał w piłkę , ale jego kariera zawodnicza niekoniecznie była pasmem sukcesów. Wręcz przeciwnie - w 2001 roku, z korzyścią chyba dla siebie, postanowił zakończyć przygodę z futbolem w charakterze piłkarza. Rozpoczął jednak jako szkoleniowiec- od ławki trenerskiej w klubie, w którym grał ostatnio - MSV Mainz 05. Od początku tego sezonu opiekuje się jednak klubem z Dortmundu.

 

Klopp ma żonę, Ullę, 41 lat, 193 centymetrów wzrostu oraz niekwestionowane wyczucie stylu. Dodajmy jeszcze niemiecki chłód i bijący od niego dystans. Nam taki dojrzały, zadbany mężczyzna podoba się bardzo. A co Wy sądzicie?