Sport.pl

Obiektywnym brytyjskim okiem: jakie są szanse Polaków na Euro ?

66:1 - tak twierdzą bukmacherzy. Pod tym względem wyprzedzamy tylko i wyłącznie Austrię. Nie jest zatem zbyt optymistycznie, ale nie można tracić nadziei. Sądząc po częstotliwości rozwieszania biało-czerwonych flag, cała Polska gorąco kibicuje naszej kadrze. Przed chwilą odbyła się konferencja prasowa polskiej reprezentacji, na której piłkarze i Leo Beenhakker wyglądali na zmęczonych, ale i zwartych i gotowych. Niemiecki zawodnik Lukas Podolski z kolei wyraził nadzieję, że to właśnie Polacy i jego drużyna wyjdą z grupy kwalifikacyjnej. Gdyby jednak odstawić na bok uczucia patriotyczne i osobiste sympatie, to co by się okazało? Czy jest ktoś, kto naprawdę wierzy w Smolarka i spółkę?

 

 

Jeśli tak, to na pewno nie są to Brytyjczycy. W swoich przewidywaniach dotyczących wyników na Euro, dziennik "Guardian" napisał ostatnio, że największym problemem polskiej reprezentacji jest złe rozłożenie sił - gdyby wskazać najlepszych jedenastu graczy, trzech z nich to bramkarze [Boruc, Kuszczak i Fabiański]. Zauważono także, że dzięki nieobecności Eduardo, Polska mogłaby ewentualnie przecisnąć się do ćwierćfinałów, ale gdy wziąć pod uwagę doświadczenia z ostatnich dwóch Mundiali, uniknięcie kompromitacji byłoby prawdopodobnie spełnieniem oczekiwań ogółu.

 

Portal Who ate all the pies natomiast, w ramach przeglądu drużyn na Euro ocenił dziś Polskę, a wynik analizy, jak można się domyślać, nie napawa zbyt optymistycznie. "Byli silni w kwalifikacjach, ale wystarczy jedno zerknięcie na tę drużynę, żebym stwierdził, że nie mają praktycznie żadnych szans na wygraną w turnieju [żadnych! - dop.red.]. W najlepszym przypadku, mogą wyjść z grupy, ale wątpię, że tak się stanie. Prawdę mówiąc, nie wierzę, że wygrają którykolwiek ze swoich grupowych meczów - nawet ten "łatwy" przeciwko beznadziejnej Austrii". Smutna to prognoza, ale pochodząca od bezstronnego, obiektywnego obserwatora.

 

My jednak sercem jesteśmy z chłopcami. Już tylko w najodleglejszym zakątku świadomości znajdują się nikłe wspomnienia z meczów przeciwko Albanii, Macedonii i Danii. Tak samo, jak wierzymy w dobre wróżki i w potwora z Loch Ness, tak mocno przewidujemy wygraną Polaków na mistrzostwach. A jakie są Wasze zapatrywania w tej kwestii?

Więcej o: