AC Milan z Maldinim za stary nawet na USA

Pamiętacie jeszcze Ruuda Gullita? Ten Holender był znanym piłkarzem, między innymi AC Milanu, na przełomie lat 80-tych i 90-tych, a obecnie pełni funkcję menadżera w klubie z D-Beckiem aktualną w składzie, LA Galaxy. Niedawno w jednym z wywiadów Gullit w ostrych słowach skrytykował obecną drużynę Milanu, a w szczególności wiek piłkarzy z tego klubu.

 

 

- Milan to stara drużyna. To musi się zmienić - radził (czy aby na pewno o to proszony?) Gullit. - Odpadnięcie Rossonerich z Ligi Mistrzów nie zaskoczyło mnie. Oni po prostu nie grają dobrze.

 

Nie wiedzieć czemu, najbardziej dostało się Bogu ducha winnemu Paolo Maldiniemu, który akurat w decydującym meczu z Arsenalem wypadł bardzo dobrze i ogólnie ostatnio imponuje całkiem niezła formą. - Maldini ma już 40 lat i jest za stary nawet jak na Stany. Do Ameryki zaprosiłbym raczej Rino Gattuso - grzmiał Ruud, dodając, że wszyscy włoscy piłkarze w ogóle są powolni i przewidywalni (oprócz Gattuso, rzecz jasna).

 

Gullit był niegdyś doskonałym graczem, zdobył wiele wyróżnień oraz tytuły najlepszego piłkarza świata i Europy. Karierę zakończył jednak już w 1996 roku, w wieku 34 lat. Czyżby więc pojawiła się nutka żalu i uczucie zazdrości wobec w pełni sprawnego nadal Maldiniego?

 

Naszym zdaniem Paolo jeszcze doskonale sobie radzi. I nie byłybyśmy Ciachami, gdybyśmy nie zauważały, że nadal świetnie wygląda. Czego nie można powiedzieć o Ruudzie. A kiedyś był taki piękny.