Sport.pl

Anglia nie zagra w Euro 2008? Nie szkodzi!

Brytyjskie tabloidy w olbrzymiej mierze czerpią inspirację z rodzimego futbolu i związanych z nim afer i skandali. Nie ma dnia bez informacji o dzielnych piłkarzach oraz ich WAGs, czasami także o ich grze. Jakże wielki cios dla prasy z wysp stanowić będzie nieobecność Rooney'a i spółki na Mistrzostwach Europy, które odbędą się w czerwcu.

 

Jedna z gazet, The Daily Mirror, postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce. Aby na Euro w Anglii nie było nudno, dziennik zaproponował wybranie innej, zastępczej drużyny, która uzyska poparcie czytelników w z wysp i której losy będą śledzone na łamach tego wydawnictwa.

 

 

Swoje propozycje można zgłaszać wysyłając maila na adres sport@sundaymirror.co.uk, każdy ma więc wpływ na wynik tego plebiscytu. Patriotyczne uczucia sprawiają, że my same będziemy głosować na Polskę, natomiast zwierzęce instynkty pchają nas do tego, by w licznych mailach, wysyłanych ze sztucznie wygenerowanych adresów internetowych, typować Hiszpanię. Zobaczymy jednak, kto zastąpi Anglikom rodaków. Zachęcamy do udziału.

 

Co dla nas smutne i zatrważające, żaden inny kraj nie posiada tak wysoko rozwiniętej kultury WAG. Kasia Boruc czy dziewczyna Fernando Torresa, Ollala, sa może ładne, ale na pewno nie dostarczają nam tylu ciekawych informacji z racji wywołanych przez siebie skandali. O ile w ogóle jakieś informacje dostarczają.

 

Ach, będzie nam brakowało synów Albionu na tych mistrzostwach...

Więcej o: