Ciacho dnia: nowy kierowca Toyoty

Oto Niemiec Timo Glock, który od tego sezonu będzie jeździł w stajni Toyota, a na jego partnera został wyznaczony Włoch Jarno Trulli. Niemiecki kierowca do tej pory wykorzystywał swoje umiejętności w bezpośrednim zapleczu F1, GP2, ale ma też za sobądość długi epizod w samej Formule 1, z którą jednak na jakiś czas zerwał po rozpadzie swojego zespołu, Jordana. Niezupełnie zresztą zerwał, bo przez cztery lata był głównym kierowcą testowym Toyoty.

 

 

Glock swoim wstąpieniem w szeregi kierowców F1 niewątpliwie podniesie średnią, wytyczaną na podstawie poziomu atrakcyjności uczestników. Od razu wpadł nam w oko. Timo ma 26 lat i jest kawalerem. Nie jest wprawdzie zbyt wysoki (tylko 164 cm wzrostu), ale przecież od najlepszych w tym fachu nie możemy oczekiwać jakichś niebotycznych rozmiarów. Tym bardziej, że ten facet nadrabiania dbaniem o siebie i fajnym stylem.

 

Choć, oczywiście, kochamy Roberta Kubicę i to jemu będziemy najmocniej kibicować w tym sezonie, to jednak Timo chyba też zasługuje na sporo naszej uwagi.

 

Na tej stronie dowiecie się o Timo troszeczkę więcej - jeśli tylko znacie niemiecki.