Gwiazdy sportu i nie tylko na gali Laureusa

Wczoraj w Sankt Petersburgu w Rosji odbyła się ceremonia rozdania nagród Lauereus, przyznawanych corocznie największym osobowościom w świecie sportu, wybranym w wyniku plebiscytu przeprowadzanego przez dziennikarzy na całym świecie. Nagrody te nazywane są sportowymi Oskarami. Sportowcami roku tym razem ogłoszono Rogera Federera (po raz czwarty z rzędu) oraz Justine Henin. Możecie się z werdyktem zgadzać lub nie, ale jedno jest pewne: cała gala, poprowadzona przez słynną modelkę Natalię Vodianovą, wypadła fantastycznie i ściągnęła niebotyczne wręcz ilości gwiazd. Jak zresztą można wywnioskować ze zdjęć.

 

 

Sam Federer pojawił się na ceremonii w towarzystwie swojej długoletniej partnerki, narzeczonej i menadżerki Mirki Vavriniec. Cieszy nas, że nie wszyscy kieruja się powierzchownością tak bardzo jak Ciacha i dają szansę również osobom z większymi krągłościami. Jak widać, Rogerowi nie przeszkadza także różnica wieku (Miroslava jest starsza od Federera zresztą tylko o 3 lata). Sympatyczna para.

 

Trochę zaskoczyła nas Jelena Isinbajewa. Okazuje się bowiem, że pani oficer rosyjskiej armii, a przede wszystkim świetna tyczkarka rozmawiająca ze swoją tyczką, ma w sobie całkiem sporo delikatnej kobiecości. Gdyby nie do końca udany wybór kreacji (ni to skrzydła, ni wachlarze), można by ją uznać niemal za piękność o świetnym wyczuciu smaku.

 

Nie do końca wiemy, jaką role na gali pełnili tacy goście jak aktorzy Kim Catrall czy Dennis Hopper, ale najważniejsze, że było dużo blichtru, rozmachu, a wszyscy wyglądali promiennie i elegancko (lub półelegancko, jak rugbyści z RPA w średnio ingustownych garniturach w barwach narodowych).

 

A oto wybrani laureaci Laureusa:

 

Sportowiec Roku - Roger Federer (Szwajcaria)


Sportsmenka Roku - Justine Henin (Belgia)


Drużyna Roku - południowoafrykańska drużyna rugbystów


Powrót Roku - Paula Radcliffe (Wielka Brytania)


Niepełnosprawny Sportowiec Roku - holenderska tenisistka Esther Vergeer


Objawienie Roku - Lewis Hamilton (Wielka Brytania)


Sportowiec Roku w kategorii sportów ekstremalnych - snowboardzista Shaun White z USA (tak, to ten młody kryminalista)


Nagroda za całokształt osiągnięć - Siergiej Bubka, tyczkarz