Paweł Korzeniowski i inni pływacy w Pekinie

8 sierpnia w stolicy Chin rozpoczną się, jak wszyscy wiemy, Igrzyska Olimpijskie. Zanim jednak to nastąpi, musimy zadowolić się po drodze jakimiś bardziej poślednimi i mniej prestiżowami zawodami, konkursami, turniejami. Bez względu jednak na wagę imprez, zawsze miło jest zobaczyć na najwyższym podium jakiegoś Polaka. Tym razem nowozdobytym złotem może pochwalić się Paweł Korzeniowski. Dziś wygrał on odbywający się w ramach przedolimpijskich zawodów the Good Luck Beijing 2008 Swimming China Open wyścig na 200 metrów motylkiem. Brawa dla jednego z największych polskich ciach (i jednego z elitarnego grona najlepszych sportowców). 

 

 

Oprócz Pawła naszą uwagę przykuły fotografie innych pływaków tryumfujących z owych zawodach. I mimo pewnych osobliwości - spójrzcie choćby na Niemca Helge Meeuwa: od kiedy znów w modzie jest tak gęsty i długi zarost? - Korzeń po prostu nie ma sobie równych. Może i nie wygląda najlepiej dopiero co po wyjściu z basenu, ale kto z nas w końcu prezentuje się ciekawie z czerwonymi oczkami i wymoczoną przez chlorowaną wodę, bladą skórą?

 

My już wiemy najlepiej, jak świetn wrażenie może robić Paweł w bardziej naturalnych dla zwykłych ludzi wraunkach, to jest na przykład w garniturze . Mniam.