Jakie jest Twoje brazylijskie imię?

Jakiś czas temu odkryłyśmy tę oto stronę, na której można łatwo dowiedzieć się, jak brzmiałby nasz brazylijski przydomek, gdyby w ogóle istniał. Wystarczy tylko podać swoje imię i nazwisko, a otrzymamy piękną koszulkę piłkarską. Taką jak ciachowa.

 

Zabawny pomysł. Nie od dziś bowiem wiadomo, że zawodnicy z Brazylii uwielbiają różnego rodzaju ksywki, które rzadko mają coś wspólnego z nadanymi przy urodzeniu imieniem i nazwiskiem. (patrz: Ronaldinho, czyli Ronaldo de Assis Moreira czy Kaka, którego rodzice nazwali Ricardo Izecson dos Santos Leite).

 

 

Trzeba przyznać, że zabawa wciąga. Oprócz wygenerowania naszego własnego pseudonimu, dowiedziałyśmy się też, między innymi, że gdyby na grę w brazylijskiej reprezentacji zdecydował się Artur Boruc, byłby nazywany Artildo, Ebi Smolarek stałby się Euzebiinho, Jacek Krzynówek - Krzynowandro Peres, a Radek Majdan (na przykład) to Majderto. Gdyby natomiast Adam Małysz rzucił skakanie i przeniósł się na przykład do Rio, prawdopodobnie okrzyknięto by go Adildo. Bez skojarzeń.

 

A jakie są Wasze wyniki? Być może odkryjecie coś wyjątkowo zabawnego czy nietypowego - w takim wypadku podzielcie się z nami ową informacją.