Tydzień Mody w Pekinie - przeobraź się w olimpijską maskotkę!

Niedawno w Pekinie odbył się Tydzień Mody. Z z ciachowego punktu widzenia, było to oczywiście bardzo ważne i ekscytujące wydarzenie. Modę, rzecz jasna, kochamy, a co dopiero, jeśli możemy ją jakoś umieścić w kontekście naszych sportowych fascynacji. Dlatego właśnie najbardziej podobały nam się propozycje chińskiego artysty Zhao Bandi, który przedstawił swoje wariacje na temat maskotki olimpijskiej na Igrzyska w 2008 roku.

 

 

Wymyślone przez pana Bandi stroje doprawdy mocno nas urzekły. Cóż za trafne połączenie motywu zwierzęcego  z klasyczną i drapieżną kobiecością oraz nawiązaniem do aktualnego sportowego wydarzenia! Ciacha nie sądziły, że w jednej kolekcji strojów można zawrzeć aż tak wiele.

 

Dziś prezentujemy Wam nasze ulubione typy, a resztę zdjęcz pokazu możecie obejrzeć tutaj.

 

 
Nie znamy, niestety, cen wybranych kreacji, mamy jednak nadzieję, że nie są szczególnie wygórowane, same bowiem z okazji Olimpiady chciałybyśmy się w takie fatałaszki przyodziać. Wam radzimy to samo. W ostateczności proponujemy własnoręczne wykonanie ulubionego stroju. Przydadzą się materiały w tonacji czerni i bieli, dużo pluszu, wata do wypychania poszczególnych elementów ubrania. Sugerujemy tez wizytę w sklepie z zabawkami - choć zabrzmi to brutalnie, po odcięciu główek pluszowym maskotkom, a następnie opróżnieniu ich zawrtości i wciśnięciu na siebie w ramach kapelusza, otrzymamy podobny efekt, jak na poniższej fotografii:

 

 

Rzecz jasna, wzbraniamy polowań na pandy. Ich futerko wyglądałoby zapewne najbardziej naturalnie niż poliestrowe wdzianko, ale musimy pamiętać, że te zwierzęta są gatunkiem zagrożonym. Niezależnie od jakości futra, Ciacha nigdy nie posunęłyby się do skrzywdzenia tak uroczego misia.