Czwartkowy przegląd ciachowy

Koniec ery Mourinho, Landis zawieszony na dwa lata, Groclin przegrał z Crveną, pierwsze zwycięstwo polskich siatkarek i Scolari zawieszony, czyli piątkowy przegląd ciachowy.

 

 

Koniec ery Mourinho

Jose Mourinho rozwiązał umowę z Chelsea. Powodów rezygnacji nie podał, ale miał ponoć powiedzieć, że w ciągu 48 godzin obejmie reprezentację Portugalii - grupowego rywala Polski w walce o Euro 2008. Na do widzenia dostanie 25 mln funtów odszkodowania, więc wygląda na to, że odejście z drużyny nie było jego decyzją.

 

Landis zawieszony za doping

Niezależny Amerykański Trybunał Arbitrażowy (AAA) podtrzymał decyzję o dwuletniej dyskwalifikacji zwycięzcy Tour de France z 2006 roku - Amerykanina Floyda Landisa. Dodatkowo amerykańskiemu kolarzowi zostanie odebrane zwycięstwo w zeszłorocznym TdF. W organizmie kolarza wykryto sztuczny testosteron. Ostatnią szansą Landisa na uniknięcie dyskwalifikacji i odebranie zwycięstwa w Tour de France jest odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds Sportu (CAS) w Lozannie.

 

Groclin przegrał z Crveną Zvezdą

Porażka 0:1 w pierwszym meczu z Crveną Zvezdą Belgrad oddala piłkarzy Groclinu Grodzisk Wlkp. od fazy grupowej Pucharu UEFA. Rewanż za dwa tygodnie w Belgradzie.

 

Scottie Pippen zagra w Finlandii?

Scottie Pippen, Gwiazda NBA, zastanawia się nad podpisaniem kontraktu z Fińskim klubem Torpan Pojat. Miałby wystąpić w dwóch spotkaniach w grudniu lub w styczniu i byłby najlepszym koszykarzem w historii, który zagrał w Europie. Nie dziwi więc kwota ewentualnego kontraktu - około miliona euro.

 

Scolari zwieszony do końca eliminacji

Luiz Felipe Scolari powinien to wiedzieć - bicie piłkarzy nie przystoi selekcjonerom i może wpędzić w poważne kłopoty. Przez swój porywczy charakter Scolari został zawieszony przez Komisję Dyscyplinarną UEFA na cztery mecze. Oznacza to, że już do końca eliminacji nie usiądzie na ławce rywali Polski w eliminacjach do Euro 2008.

 

Pierwsza wygrana naszych siatkarek

Siatkarki Winiar Kalisz wygrały pierwsze spotkanie w międzynarodowym turnieju Salonpas Cup 2007 rozgrywanym w Sao Paulo. Mistrzynie Polski pokonały Club Ado (Chile) 3:0. Gratulujemy!