Wtorkowy przegląd ciachowy

Radwańska w drugiej rundzie, Beenhakker ogłasza kadrę i ME bez Gruszki i Wlazłego. Te i inne najważniejsze wydarzenia sportowe dzisiejszego dnia we wtorkowym przeglądzie ciachowym.

 

 

Agnieszka Radwańska awansowała do 2. rundy!

Trzymanie kciuków za Radwańską daje efekty. Agnieszka awansowała do drugiej rundy wielkoszlemowego turnieju US Open, pokonując w godzinę i osiem minut Japonkę Akiko Morigami. Mimo że nie wierzymy, że Agnieszka wygra cały turniej (o my niewierne!) to kciuki nadal mocno trzymamy. Więcej o meczu z Japonką tutaj.

 

Antonio Puerta nie żyje

Okropnie nas zasmuciła ta wiadomość. Obrońca reprezentacji Hiszpanii i FC Sevilla, który jak pamiętacie na sobotnim meczu z Getafe stracił przytomność (i podobno aż pięć razy doszło do zatrzymania jego akcji serca), zmarł dzisiaj w szpitalu nie odzyskując przytomności. Wiadomość zastała piłkarzy Sevilli w Atenach, gdzie w środę mieli grać w 3. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów z AEK. Na prośbę władz lidera ligi hiszpańskiej spotkanie zostało przeniesione 3 września, a planowany na ten dzień ligowy mecz z Osasuną Pampeluna został odwołany. Piątkowy mecz o Superpuchar Europy z AC Milan w Monaco najprawdopodobniej się odbędzie.

 

ME bez Gruszki i Wlazłego

Tego się spodziewałyśmy, Piotr Gruszka i Mariusz Wlazły nie zagrają w mistrzostwach Europy. Gruszka jeszcze nie wyleczył kontuzjowanej kostki, a Mariusz, którego ostatnio znów zaczęły nękać tajemnicze skurcze mięśni, wciąż czeka na wyniki badań.

 

Beenhakker ogłosił kadrę

Już wiemy kto weźmie udział we wrześniowych meczach eliminacyjnych z Portugalią i Finlandią. Najbardziej cieszymy się, że będziemy mogły oglądać pocących się: Boruca, Żewłakowa, Żurawskiego, Błaszczykowskiego i Smolarka. No i mamy nadzieję, że trener da Jeleniowi pograć. Prosimy...

 

Bramkarze: Artur Boruc, Tomasz Kuszczak, Łukasz Fabiański

Obrońcy: Marcin Wasilewski, Paweł Golański, Arkadiusz Głowacki, Mariusz Jop, Jacek Bąk, Michał Żewłakow, Grzegorz Bronowicki

Pomocnicy: Przemysław Kaźmierczak, Radosław Sobolewski, Mariusz Lewandowski, Dariusz Dudka, Jakub Błaszczykowski, Łukasz Garguła, Jacek Krzynówek, Euzebiusz Smolarek, Wojceich Łobodziński, Michał Goliński

Napastnicy: Maciej Żurawski, Łukasz Piszczek, Grzegorz Rasiak, Marek Saganowski, Radosław Matusiak

Lista rezerwowa: Jerzy Dudek, Jakub Wawrzyniak, Rafał Murawski, Maciej Iwański, Ireneusz Jeleń, Paweł Brożek

 

Pyrek czwarta w Osace

Monika Pyrek zajęła czwarte, a Anna Rogowska ósme miejsce w konkursie 11. mistrzostw świata w Osace. Jelena Isinbajewa była oczywiście bezkonkurencyjna i obroniła tytuł. Za to Pyrek udało się wyrównać swój rekord życiowy (4,75 m). Więcej o tyczkarkach tutaj.