Sport.pl

Polska pokonuje Niemcy 3:1 i zagra w finale MŚ!!! [ZAPIS RELACJI]

Po niewiarygodnych męczarniach, szarpaniu i, co tu dużo mówić, nie najlepszej grze, wywalczyliśmy ten upragniony awans i jutro o złoto bić będziemy się z Brazylią.

ODŚWIEŻ RELACJĘ

 

KONIEC Ja muszę wstać, pogratulować synowi - żegna się z widzami Wojciech Drzyzga. Ja też się muszę z Wami szybciutko żegnać, ale o boże, co to był za ciężki mecz, ufff.

Do usłyszenia jutro. W FINALE MISTRZOSTW ŚWIATA.

JESTEŚMY W FINALE MISTRZOSTW ŚWIATA!!!!!!!!

22:45 Jeszcze nie, jeszcze Kaliberda. 24:21.

22:44 Miki! Meczbol!

22:43 Ach, Niemiec tak przyjmował piłkę na wypłatanie koszyków, ale sędzia nic sobie z tego nie zrobił. Fabian próbował wskórać coś u sędziego, ale załatwił tylko żółtą kartkę dla siebie. Jest atak Miki. I ass Wlazłego! 23:19, jeszcze dwa. Chłopaki, serio, Wojciech Drzyzga może tego nie przeżyć.

22:40 Kubiak psuje serwis, Nowakowski daje radę na środku...kontra...gramy...Mika...gramy....Schoeps...po głowie, po głowie - krzyczy Tomasz Swędrowski, jak jeszcze nigdy "po głowie" nie krzyczał. Bo po tej części ciała wróciła właśnie piłka po ataku Fromma. W sensie po jego. Mamy trzy punkty zapasu, 21:18.

22:37 Wychodzimy na prowadzenie, tracimy, wychodzimy, tracimy. I tak w kółko. Wojciech Drzyzga na zmianę krzyczy "jeeessst" i chce wchodzić na boisko policzkować naszych siatkarzy. Teraz, na przykład, była szansa na trzy punkty przewagi, ale Mika nie skończył kontry. Dobre i dwa, brawo Mario. 19:17

22:34 Wlazły w aut. No to jest jakiś totalny poród trojaczków ten dzisiejszy mecz. Na szczęście Niemiec psuje zagrywkę...tak! Blok, Kłos! 16:14 na drugiej przerwie technicznej.

22:32 I znowu źle. Asa oddaje Fromm, jego kolejną zagrywkę przyjmujemy na drugą stronę, co bezlitośnie wykorzystuje Kaliberda. Kłos blok-aut. 14:13.

22:31 Ciężko idzie Polakom na boisku, ciężko idzie mi ze streamem, ale na asa serwisowego Wlazłego wyprowadzającego nas na 13:10 mogę wracać zawsze.

22:24 Punkt za punkt. Kaliberda kończy atak, Kampa psuje zagrywkę, psuje również Fabian. Psuje Kubi, co odbiera sporo chwały ze skończonego wcześniej ataku. 7:8 na pierwszej przerwie technicznej.

22:22 No nic z tego nie będzie jeśli nadal nie będziemy wygrywać swoich kontr. Bohme podaje nam rękę psując zagrywkę. 5:5.

22:20 No wreszcie! Brodaty rezerwowy odbija się od polskiej ściany. Niestety, poprawka w kontrze już skuteczna. 3:4.

22:18 Dobra chłopaki, ale to już serio ostatni set, serio. Niestety, początek czwartej partii na razie na to nie wskazuje. 1:3. Schopsi psuje zagrywkę i już dwa.

22:13 Niemcy wygrywają trzeciego seta 25:23.

22:13 Uffffff. Mogli nam odskoczyć na dwa punkty, ale znów skórę na kontrze ratuje nam Wlazły. 23:23. Kaliberda obija blok. Setbol dla gości.

22:12 Jochen, bo ci przebijemy to kółko. Odpowiada Nowakowski. Po 22.

22:09 Mika, brawo, trzymamy kontakt. To nadal tylko punkt przewagi, dawać, dawać! Tak jest! Wlazły z przechodzącej piłki i jest remis. Po 21.

22:08 A idź się udław Kaliberda.

Odpowiadamy środkiem. 19:20

22:05 Winiar psuje zagrywkę, Szops zmienia Grozera, a Wlazły uderza w aut z piłki sytuacyjnej. Cięęęężko. Czy jak zaraz odświeżę, możemy być już 25:ileśtam w trzecim secie? Na razie po ataku Miki jest 18:19.

22:04 I znów sytuacja się odwraca. Kończy Grozer, nie kończy Winiar, 16:17, na wynik remisowy wracamy po kiwce ze środka Kłosa.

22:00 Po szarpaninie i przypychankach na kontrze, tym razem lepszy Grozer. Ten sam, na szczęście psuje zagrywkę sekundy po tym. Brodaty rezerwowy (za dużo spółgłosek w tym nazwisku) nie myli się na skrzydle, Kłos myli się na środku i znów remis. Winiarski ratuje na nas kontrze i zaprasza obydwie ekipy na drugą przerwę techniczną, na której prowadzimy jednym punktem.

21:57 I już remis. Kaliberda - as serwisowy. Jest odpowiedź ze środka i...tak! Mika kończy kontrę! Ciułajmy, ciułajmy. Jeszcze trochę a tak dużo jednocześnie. Zwłaszcza jeśli będziemy psuć zagrywki tak jak Fabian teraz. Drzyzga Junior naprawia błędy świetnym rozegraniem w kolejnej akcji. 14:12.

21:56 Jak po grudzie. Kłos psuje zagrywkę, Wlazły przekracza linię trzeciego metra. 11:10.

21:54 Wlazły obija blok, ale co, challenge, niestety, oczy irańskiego sędziego tym razem nie mogą kłamać, punkt dla Niemców. I znów tracimy przewagę, po katastrofie w przyjęciu. Chłopaki, jeśli nie chcecie, żeby zaraz na boisko przyjmować wyszedł Wojciech Drzyzga, lepiej weźcie się do roboty. No, od razu lepiej! Kłos i 11:8.

21:52 Kaliberda w aut! 10:5! Ale w euforie lepiej nie wpadać, bo wiecie co było w poprzednim secie. Grozer przechodzi między dwoma dając Niemcom szósty punkt.

21:49 Odskakujemy! Nasza gra wciąż pozostawia wiele do życzenia. papa Drzyzga zaraz chyba wbiegnie na boisko odprawić egzorcyzmy nad Karolem Kłosem, a hala w Katowicach, ten magiczny Spodek, który miał odlecieć, nagle stał się naszym największym wrogiem. Wlazły po przerwie technicznej podnosi nasze prowadzenie na 9:5.

21:48 Nerwy i szarpanina ciągle po naszej stronie. Na szczęście piłka po zagrywce Wlazłego na nią nie wraca. I blok! Winiar&Kłos, brawo! 6:4.

21:47 Myślcie, że jak teraz odświeżę, to Piotrek Nowakowski nie zepsuje zagrywki, a Winiar nie zaatakuje w aut? 3:4.

21:44 Aha, czyli przegapiłam akcję z nogą Wlazłego, którą pewnie polska siatkówka będzie wspominać przez najbliższe pięć lat? Super. Ale dobra, bo już gramy. 2:2.

21:35 To ja może teraz na wszelki wypadek sobie wyodświeżam wszystkie okienka, żeby się nie okazało, że cała Polska świętuje awans do finału, a ja oglądam reklamę z Joanną Brodzik.

21:32 Grozer podbity! Gramy, kontra! Kubiak.....jest! Setbol dla Polski! Jeeeeeest! 28:26, Kłosik Złoty zablokował! Halo, czy ktoś mógłby przesłać kroplówkę na stanowisko komentatorskie Polsatu?

21:31 Wlazły znów ratuje nad od przegranego seta. Po 26.

21:31 Kampa psuje zagrywkę, uff, gramy dalej.

21:30 Niestety nie. Po 24. Po gwoździu Kaliberdy znów setbol dla gości.

21:27 Kubi na ratunek naszego przyjęcia...ej kurde, ja to chyba z tym stremem yo jestem pięć minut za Polsatem. Zaciął się, odświeżam, a tu nagle 23:22. Po ataku Grozera już nawet 24 i setbol dla Niemców. Halo? Czy ja się przypadkiem do pierwszego seta nie cofnęłam?

21:25 Dobra, koncentracja. Winiar uderza w siatkę, w kolejnej akcji przyjmujemy na drugą stronę (prezent wykorzystany) i nasza przewaga topnieje do trzech punktów. Po asie Bohme już nawet do dwóch. 20:18.

21:23 Po przerwie na żądanie naszego trenera, Karol poprawia się już w ataku, ale odpowiedź Fromma z drugiej linii równie skuteczna. Mamy problemy w przyjęciu, Mika nie kończy sytuacyjnej piłki, nie kończy Wlazły, ale znów stawiamy skuteczny blok! I znów na Grozerze. Piękna czapa.

21:20 U nas też zmiany. Na boisku pojawił się Guma, niestety stream znów zawiódł i przegapiłam, podejrzewam jednak, że musiało to wyglądać mniej więcej tak:

Dobra, kłamałam, nie zaciął się i wszystko widziałam, ale chciałam wkleić tego gifa. Niestety widziałam też nieudane ataki Konara i Kłosa. Przewaga topnieje. 14:18.

21:19 Szopsi wszedł na zagrywkę, ale nic nie wskórał. Koledzy jednak walczyli dzielnie, to była chyba najdłuższa akcja w meczu, a wszystko skończył atak Wlazłego. 18:11.

21:18 Niemcom nie idzie, więc ich trener sięga po koło ratunkowe. Jest i on.

21:17 Kaliberda nie mieści się w boisku! I co, nie tak fabolous jak wtedy na balkonie, co nie?

21:15 Przewaga pięciu punktów utrzymuje się do drugiej przerwy technicznej, na którą zaprasza nas udanym atakiem Michał Winiarski.

21:14 Tylko zabawy jakby mniej. Prawda jest zresztą taka, że cała ekipa niemiecka gra teraz prodpromie. 15:9.

21:11 Grozer myli się również w ataku. I jeszcze raz, tym razem zablokowany! Dżordż radzi sobie w tym secie na boisku niewiele lepiej niż z wymową nazwy rzeszowskiej hali.

21:10 Równie szybko przewagę odbudowujemy - Grozer psuje zagrywkę, w kolejnej akcji stawiamy skuteczny blok. 9:11.

21:08 Z czego dwa tracimy szybciutko, a po asie Gunthera to i nawet trzy. Rozegranie do Miki lepsze niż to do Winiara w poprzedniej akcji. Ale Kaliberda też skutecznie. Po 9.

21:06 Brodaty rezerwowy niemiecki próbuje kiwać, ale poleciał z tą ręczyną niczym trójzębem Posejdona, a to inaczej niż punktem dla nas skończyć się nie mogło. Trzy oczka zapasu na pierwszej przerwie technicznej.

21:05 Miki blokuje Grozera! W pojedynkę! Kłos psuje zagrywkę, psuje i Kaliberda, 7:5.

21:03 Mario odpalił zagrywkę, skończył kontrę, ale nasze zapędy ku większej przewadze ukrócił Grozer. A później Kaliberda. Zabrać ci tę parasolkę?

21:02 Kaliberda próbuje dwa razy, ale nie udaje się. Mina: dlaczego pada zawsze na mnie?

21:00 Drugiego seta zaczynamy od zepsutej zagrywki w wykonaniu Mateusza Miki oraz superataku Cichego. Była szansa na wyjście na 3:0, ale nie popisaliśmy się w obronie, a Fromm popisał się w ataku z kontry. No to w takim razem znów na środek, tym razem Kłos. Po 2.

20:56 Jeeeest! Niemcy wpadają w siatkę, a my drugiego meczbola nie marnujemy - po zagrywce Pita piłka przechodzi na naszą stronę, a Kubi już dobrze wie, co z takimi prezentami zrobić. Wygrywamy pierwszego seta 26:24. Uff.

20:55 Nie tym razem. Fromm daje radę. Niestety nie ma instagrama, ale kiedyś miał trójząb Posejdona na głowie.

Nie ma litości.

20:54 Bohme psuje! Setbol!

20:53 A idź ty streamie. Nie wiem co, ale Grozer właśnie skończył atak, po który Niemcy wyszli na 23:22. Znów remis po popsutym serwisie Niemca.

20:52 Ajć, remis. Winiar tym razem psuje zagrywkę, a Kłos zrywa atak. 20:20.

20:50 Jest punktowa zagrywka! Brawo Winiar! Kampa coś tam protestuje, tupie nogą, obraża się na słupek, ale na nic, wszystko na nic. I Winiar jeszcze raz! I teraz to my mamy dwa punkty przewagi! 20:18.

20:49 Remis, remis! Miki kończy kontrę i nawet papa Drzyzga zmienił ton z "Gorzkie Żale" na "Niedziela Palmowa". Musi być dobrze.

20:48 Grozer zatrzymany potrójnym blokiem! 17:18.

20:46 Winiar nie daje rady z blokiem, na szczęśćie Kaliberda przypomniał sobie, że w przyszłym sezonie przenosi się do Jastrzębskiego Węgla i wpada w siatkę. Dobra decyzja Denis- siatkarze ze Śląska co roku przechodzą chrzest w kopalni - wystarczy jeden telefon.

20:44 Po przerwie odpowiadamy atakiem Karola Kłosa, ale znów straszy nas niemieckie lewe skrzydło, tym razem Denis Kaliberda. Bohme dokłada asa serwisowego i znów zrobił nam się brzydki wynik. 15:18, czas dla Antigi.

20:42 Rozszalał się ten Fromm tam na niemieckim skrzydle, zaraz znajdę twojego instagrama kolego. Tymczasem na drugą przerwę techniczną schodzimy z dwoma punktami straty.

20:41 Szarpiemy przyjęciem, Wlazły nie daje rady skończyć trudną piłkę, a Fromm tym razem nie myli się nie kontrze. Miki psuje zagrywkę, takoż Grozer, cały czas punkt za punkt. 14:15.

20:39 Grozer skuteczny w ataku, Fromm nieskuteczny. To znów do Grozera, a to w 95% kończy się punktem. 12:13.

20:37 Ej no, kto mi tu wchodzi na stream, sio, bo poszczuje trójzębem Posejdona. A co tu się dzieje, czyżby, tak! Remis! Kłos kończy krótką, Miki daje rady na kontrze wypracowanej dobrą zagrywką Winiara i mamy 11:11.

20:34 Grozer puszcza jedną bombę, ale Zatorski przyjął idealnie, a koledzy nie marnują jego wysiłków w ataku, a Niemiec z wrażenia przestrzeliwuje swój w kolejnej akcji. 6:8.

20:31 Nie kończy również Mika, na szczęście o odsieczą przybywa Pit w ataku ze środka. Niemcy chcieli oddać w ten sam sposób, ale czy z nami takie numery?- zapytał blokujący Winiar - nie z nami? Fromm bez pomyłki na skrzydle, w kolejnej akcji demony znów wróciły do Piotrka Nowakowskiego i nie dogrywamy piłki po obronie. Grozer dobija nas asem serwisowym. 4:8 na pierwszej przerwie technicznej.

20:29 Początek meczu w wykonaniu Polaków, równie kiepski jak mojego streamu. Mariusz Wlazły nie skończył właśnie drugiego z rzędu i to Niemczy nieoczekiwanie wyszli na prowadzenie. 2:4.

20:25 Haha, zgadnijcie, kto jest drugim sędzią dzisiejszego spotkania.

Z wrażenia wyłączyłam sobie streem.

HYMNY Śpiewamy.

 

fciacha.net

 

HYMNY Serio Jochen, idź szybko do łazienki zrób sobie brzydką fryzurę. Na hali jest już dziś jeden idealny przedziałek, więcej nie potrzebujemy.

20:05 Reklamy. Jeśli jeszcze nie macie pomysłu na to, co zjeść na kolację, możecie sobie na przykład iść złowić rybę.

Zdążycie.

19:59 I znów przenosimy się do Strefy Kibica i złotej kurtki Karoliny Szostak, która nie spocznie dopóki, nie poinformuje każdego obywatela Katowic osobiście, że Polsat pokaże finał w kanale otwartym. Wybieram złotą jajecznicę Jochena.

Tak, mam Facebooka Jochena Schopsa w zakładkach.

19:56 Ej Jochen, musisz być taki ładny dziś akurat?

Jochen Shops

ciacha.net

 

Spływaj.

19:51 A oto kilka przykładowych screenów z rozgrzewki Polaków:

 

Piotr Nowakowskiciacha.net

Michał Winiarskiciacha.net

Tymczasem Stephane Antiga rozwiewa wątpliwości Polsatu i ogłasza, że dziś od pierwszej minuty na przyjęciu zobaczymy Mikę i Winiara.

 

19:41 Zawodnicy obydwu ekip zaprezentowali się właśnie operatom Polsatu, Igle i Posejdonowi, bo kibice nie zdążyli jeszcze przetasować się po pięciosetowym pierwszym półfinale. Który, co również na pewno już wiecie, zwyciężyli Brazylijczycy.

 

#Mistrzostwa Swiata w siatkowce 2014)Fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Gazeta / AGENCJA GAZETA

 

To oznacza, że Canarinhos na pewno wywiozą z Polski coś poza perfumami dla żon.

 

19.09.2014  Katowice , hotel Angelo . Przyjazd siatkarzy reprezentacji Brazyli do hotelu przed runda finalowa  w ramach Mistrzostw Swiata w siatkowce  . Fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Gazeta)Fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Gazeta / AGENCJA GAZETA

 

19:35 Czas na dyskusje o składzie. Jak już pewnie wiecie, na trybuny tradycyjnie oddelegowani zostali Igła i Posejdon. Co do wyjściowej szóstki, jest jedna niewiadoma. Miki czy Kubi? Irek stawia na Mikę, Jurek nie jest pewny.

19:33 Roztropny Irek proponuje teraz przejście do analizy Denisa Kalidebry. Też mam foldery.

Halo, Sanepid?

19:30 Popatrzmy sobie na Georga Grozera - proponuje jak zawsze roztropny Jureczek. Panowie, chcecie moją teczkę? Chętnie pożyczę.

19:22 Trwa już oczywiście studio Polsatu. Karolina Szustak w kurtce prognozującej kolor medalu, jaki zdobędziemy, przekazuje właśnie jednemu z kibiców radosne nowiny, iż jej szef filatrop zadecydował o odkodowaniu ewentualnego finału z udziałem Polaków i pokazaniu go w otwartym Polsacie.

polsatciacha.net

Wcześniej Polsat pokazał nam Polaków wysiadających z bojowymi minami z autokaru. Tym razem jakąś wielką siatę przytaskał ze sobą Michał Kubiak, Kubi co tam masz, dobra nie mów, wiemy.

19:20 Na początek zła wiadomość. Skończyło się dla mnie wygrzewanie w słońcu Polsatu, dziś razem z milionami kibiców będę walczyć ze streamami. Jakby Wam to zobrazować? Tak było:

Tak będzie:


Więcej o: