Polska - Rosja 3:2! Gramy w półfinale z Niemcami!!! [ZAPIS RELACJI]

To była wojna, ale schodzimy z tarczą!

ODŚWIEŻ RELACJĘ

 

KONIEC Trudno winić chłopaków, że rozprężyli się po drugim secie, ale nie ma co tego rozpamiętywać, bo kropka nad i została postawiona, wygrywamy z Rosją 3:2, wygrywamy grupę, gramy z półfinale z Niemcami. Wracamy do walki w sobotę, za dziś już dziękuję i do usłyszenia!

A dobra, jeszcze raz.

KONIEC Polsat pochwalił się, że jego kamery towarzyszyły siatkarzom gdy schodzili do szatni po drugim secie kiedy jasnym było, że mamy awans. Jureczek oparł brodę na rękach, zatarł ręce, liczył biedny, że tam Zati rzuci się oszalały na ścianę i zedrze pół tynku, a Miki wydrze antenkę z rąk sędziego na pamiątkę, a tu nic takiego, spokój, koncentracja i zamknięcie drzwi szatni. Krzysiek pokaże nam jutro resztę.

KONIEC A dobra, Kubi, wybacz, zwalamy na Polsat:

KONIEC Co, Margaret znowu tam śpiewa w tle wywiadu naszego pięknego trenera? Odważna dziewczyna. Stephane z wrażenia aż przeszedł na angielski.

KONIEC Na miejscu Polsatu nie emitowałybyśmy takich długich zwolnionych powtórek z rodziną Michała Kubiaka ;)

KONIEC Co, były jakieś pocieszania Spirika przez Winiara? Jak zwykle przegapiłam. Macie skriny?

KONIEC Bang!

Dfivb.org


 

KONIEC


23:01 Andrzej, nie bij maskotki, co ci zrobiła. Tam stoi Spiridonov.

23:00 Jeszcze walczą, Spirik kończy atak....Kooooniec! Kubiak, 15:11!

22:59 Muserski psuje zagrywkę, meczbol!

22:57 Wojciech Drzyzga dzwoni na Karaiby i błaga sędziego, którego tam wysłał, o przebaczenie i powrót, bo to co robi dziś Holender, jakie nieczyste piłki puszcza, brak słów. Ale nie patrzmy na sędziego, grajmy. Brawo Mariusz! 13:9! 10 po ataku Pavlova.

22:54 Kubiak jeszcze raz, odpowiada straszny środkowy, my też środek, brawo Karollo! A Miki znów do antenki, eh. 10:6, to jeszcze nie koniec, trzeba walczyć dalej! I znów pojedynek środkowych, tym razem Nowakowski. 11:7.

22:52 Popsuta zagrywka Muserskiego daje nam 7. punkt. Pavlov kiwa i co, blok, Kubi, ależ dołożył rękę. Mina: "czuję je, czuję żołędzie, gdzie one są, dawać"! 8:3 przy zmianie stron.

22:51 Tak, oczywiście, że tak, wygrywamy i wchodzimy. Nie wiem co ja, za dużo kontaktów z irańską matematyką, wybaczcie. Gramy, gramy! 6:3.

22:47 A nie, czekajcie, jak wygramy mamy 4 punkty, tyle samo co Brazylia. Ale oni będą mieć mniej przegranych setów i wejdą z pierwszego, co nie? Czy bezpośredni pojedynek się liczy? Już się zgubiłam. Dobra wiadomość jest taka, że piątego seta otwieramy bardzo ładnie. 4:2.

22:43 I niestety, była szansa na 23. punkt, ale przegrywamy kontrę. 25:22, bonjour Francji w półfinale.

22:40 Karol Kłos nie uwierzył w odwagę Kubiaka i jego gotowość rozegrania na środek, na szczęście ratujemy sytuację blokiem. Po ataku Muserskiego znów nie ma czego zbierać, ale nawet i on się czasem myli (już w kolejnej akcji). Do trzech razy sztuka, niestety setbol dla Rosji. Dmitrij przynajmniej zagrywkę zepsuł, dobre i tyle, 22:24.

22:38 I znowu dwa punkty straty, a tak już dobrze szło. Buszek nie kończy ataku, kończą Rosjanie na kontrze. Nie przyjmujemy zagrywki Pavlova i tracimy kolejny punkt. 19:22.

22:37 To zawsze miło zobaczyć, że Pavlol odbija górnym sposobem gorzej od ciebie. Muserski, bo skończy się nasza przyjaźń. 19:20.

22:34 Konarski chciał wyręczyć Zatorskiego w obronie kiwki, a to inaczej niż punktem dla rywala skończyć się nie mogło. Ale to nic, panowie, właśnie tak trzeba! Kubiak odrzuca od siatki i w idealnym momencie uruchamiamy blok. Ilinykh poprawia skutecznie. Po 18.

22:33 Gonimy, gonimy! Straszny środkowy Rosji zatrzymany! Mamy remis! Po 16.

22:30 Idziemy punkt za punkt, 13. dla nas zdobył właśnie Michał Kubiak. 16. dla przeciwnika zepsutą zagrywką Karol Kłos. Komentatorzy z rozrzewnieniem zaczęli niespodziewanie wspominać Alexandra Butko. Panowie, pożyczyć wam moją teczkę "A.Butko"?

22:26 I już trzy. Wlazły zalicza punktową zagrywkę, Ilinykh uderza w aut, ale nie chce się z tym pogodzić i prosi o challenge. Nic z tego, punkt dla nas. Makarov miotnął Ilinykha jak szatan na lewym skrzydle, tak że było czego ratować. 11:13.

22:23 Pit znowu psuje zagrywkę. Papa Drzyzga już nie spieszy tak szybko z przebaczeniem. Papa w ogóle już przestawił się na tryb grumpy i domaga się zmiany na Mice. Antiga posłuchał i oto na boisku pojawia się Rafał Buszek. Po przerwie na żądanie francuskiego szkoleniowca, Muserski przekracza linię środkową. Ale wciąż mamy sporą stratę (pięć punktów).

22:21 Wlazły też nie daje rady, na szczęście Pavlov wyplata koszyki z drugiej piłki w kontrze. Volvicha też się boję. Chyba nawet bardziej.

I mam. As środkowego rosyjskiego. 6:10.

22:20 Kubiak blokowany, trzy punkty straty na pierwszej przerwie technicznej. Chłopaki, trzeba wygrać tego seta. Ja się boję N'Gapetha.

22:19 Wlazły, Ilinykh. 5:7.

22:17 Gramy dalej. Nie wiem co tam się na początku działo, słyszałam tylko donośne "auuuut" Tomasza Swędrowskiego z kuchni (znaczy, nie, że Tomasz Swędrowski był w mojej kuchni, dobra, wiecie o co chodzi), to myślałam, że jest dobrze, ale nie do końca. 4:6.

22:10 Mariusz nic nie robi sobie z obitego kolana, rzuca się heroicznie w obronie, ale niestety jego trudy zostają zaprzepaszczone przez rosyjski blok, na który nabija się Kubiak. Przegrywamy trzeciego seta 21:25.

22:08 Jeszcze walczymy. Dobra zagrywka Konara, dajemy radę na kontrze....coś stało się Mariuszowi Wlazłemu, kolano. Ale uff, chyba to nic takie, Mario wraca do gry, akcja będzie powtórzona.

22:05 Guma nie daję rady na siatce w przepychance z Muserskim, Rosjanie wpadają w siatkę. Kubiak obija blok, ale to jest 20:24, chyba się już nie uda.

22:03 Jeszcze jeden prezent od Pavlova, ale jeszcze będziemy sprawdzać. Punkt dla nas, ale dystans nadal spory. Zwłaszcza, że poprawka Pavlova skuteczna. 18:22.

21:59 Ale nie psujmy zagrywek teraz Mario! Za karę Wlazłego zmienia Szalona Ruda, a Spirik z wrażenia przechodzi linię środkową. Nie przyjmujemy prezentów, Miki oddaje zepsutą zagrywką. A Konarski nie kończy na kontrze. Znów nam set ucieka. 17:21.

21:58 Nowakowski psuje zagrywkę, ale dziewczyny, spokojnie, to dopiero pierwsza dziś. Piotrek, nie denerwuj się, papa Drzyzga wybaczył. 16:18.

21:57 Ale brawo, gramy na kontrach, łapiemy kontakt. Panowie, skończymy to w trzech setach. Dmitrij chce już iść spać. 15:16.

21:52 Znów łapiemy Muserskiego blokiem, ale tym razem piłka zostaje w grze, czego my wykorzystać nie potrafimy. I znowu ten Ilinykh. Aj, biedny Dmitrij, Zablokował, poszedł się cieszyć, ale nie zauważył, że jego lewa ręka nie zdążyła odwinąć się z taśmy. Spirik zablokowany! Już tylko trzy punkty straty. Po zepsutym serwisie Kubiaka schodzimy na drugą przerwę techniczną jednak z czterema.

21:51 Michał się dogrzał, ale mamy problem z przyjęciem. I wreszcie wreszcie, Muserski zablokowany. 9:13.

21:48 To jeszcze za młoda godzina na takie prognozy, ale jak tak dalej pójdzie, tego seta trzeba będzie spisać na straty. Rosjanom jednak się chce. 4:10. O, jest super atak Kubiego z drugiej linii. Wojciech Drzyzga stwierdza, że trzeba teraz Michała dogrzać.

21:45 Ilinyk, pograbiłeś sobie, zasłużyłeś. Co, wydaje ci się, że dobrze teraz wyglądasz? Ja pamiętam inne czasy.

21:43 No na pewno nie. Wlazły nie daje rady ponownie, Kubiak przyjmuje na drugą stronę, co bez wahania wykorzystuje Muserski. Pamiętajmy, że ciągle walczymy o pierwsze miejsce w grupie. Ilinykh nie chce nam pomóc. No wreszcie, jest odpowiedź Kubiaka. 3:6.

21:41 Otwieramy trzeciego seta udanym atakiem Karola Kłosa, odpowiada rosyjski środkowy, którego się boję, on również sprawa, że Michał Kubiak nie zaliczy pierwszego kontaktu z piłką do udanych. Drugi - jak najbardziej. Ale Wlazły blokowany na kontrze. Rosjanie się tu chyba jednak nie położą. 2:3.

21:38 Trochę liczyłyśmy na to, że Rosjanie, skoro stracili już szansę na medal, zostaną w szatni i będą się uczyć wymowy "sz" i "cz", ale nie, jednak wyszli. I nas zmiany, jest Kubi na boisku.

21:28 GRAMY W KATOWICACH TOMEK! SUPER! Pavlov zablokowany! 25:22! 2:0! Jedziemy do Katowic!

21:27 Dwa setbole obronione, Rosja walczy. 24:22, czas dla Antigi.

21:25 Jeden punkt do szczęścia! I do zbiorowych omdleń na stanowisku komentatorskim Polsatu. Po punktowym bloku mamy setbola na wagę awansu do półfinału.

21:24 Halo? Czy zepsułem właśnie zagrywkę?

Tak.

21:23 Savin, cudem bo cudem, ale przepycha sie przez blok. Wlazły po prostej bez żadnych problemów. 21:18. 19 po zepsutej zagrywce bohatera poprzedniej akcji.

21:22 Brawo, Winiar na kontrze! Apalikov w aut! To już trzy punkty przewagi I pięć od awansu do półfinału.

21:20 Pavlov zablokowany! Wracamy na prowadzenie. Mina: a nie, czekajcie, Pavlov urodził się z jednym wyrazem twarzy.

21:19 Po przerwie Winiarski w aut, poprawia Wlazły. Uff, ściągamy Muserkiego z zagrywki. 16:17. Coo, Piotrek, znowu punktowa zagrywka! Po 17.

21:16 Muserski niszczy nas zagrywką, swoje dokłada Spirik i znów remis. Po 15. Znów nie przyjmujemy, oddajemy za darmo i to Rosjanie schodzą z punktem prowadzenia na drugą przerwę techniczną.

21:13 Rosjanie po nieudanej akcji biorą challege żeby sprawdzić...czy nie dotknęli siatki. Niestety coraz lepiej wychodzi im obrona, Paweł Zatorski z kolei nie popisuje się dograniem, ale ratuje nas mistrzowska kiwka Mario. 15:13.

21:11 Kolejny świetny atak Wlazłego, wcześniej całkiem niezły zaliczył Apalikov, później prosto w linie Ilynykha. Mika blokowany i tyle po naszej czteropunktowej przewadze. Ale proszę, Mateusz oddaje już w kolejny akcji i wychodzimy na 14:11.

21:08 As Piotrka Nowakowskiego! Tak, tego samego Piotrka Nowakowskiego! Po przerwie na żądanie trenera gości uderza Pavlov, oddaje błyskawicznie Mariusz. Spirik w bilansie zerowym: udany atak, ale popsuta zagrywka. 12:8.

21:07 Spirik zaczapowany przez Wlazłego! Mina: młody Atanasijević udający, że dobrze się bawi słuchając muzyki, ale w głębi serca przeczuwający, że będą problemy kiedy starszy brat wróci do domu.

21:05 Idziemy teraz na wymianę ciosów, Wlazły uderza w buta stojące na linii Muserskiego, reszta kolegów poszła chyba szukać na nim śladu uderzenia, bo popełniają teraz kuriozalny błąd komunikacji. 8:6 na pierwszej przerwie technicznej.

21:03 Mariusz próbował, próbował, ale bloku Rosjan nie udało się sforsować. Ilinykh psuje zagrywkę, 6:5.

21:00 Ach to sokole oka pana z Meksyku! Grankin przekroczył linię środkową, wcześniej skończył Wlazły, później atak Miki. Fabian zalicza kolejnego asa, papa na wszelki wypadek nie odzywa się wcale.

Ale junior i tak kolejną zagrywkę psuje.

20:58 Jedziemy dalej. Rosjanie zaczynają drugą partię wybornie, czyli od dotknięcia w taśmę. Challenge już w drugiej akcji, rywale kwestionują obronę Wlazłego, czy to aby nie z parkietu już był podbijane, i niestety, tak było. Muserski z krótkiej na kontrze. 1:2.

20:53 Jesss, nie ma. Miki as, ale jednak nie. Challenge nie zostawia żadnych wątpliwości, był aut. Muserski idzie na zagrywkę i...siatka! Wygrywamy pierwszego seta 25:22! I kto Wam pierwszy powiedział, że Muserski to miły chłopiec, ja.

20:52 Był 24 w powietrzy po dobrej zagrywce Fabiana, ale Mika tym razem nie dał rady rosyjskiej ścianie. Ale Rosjanin psuje zagrywkę, będzie setbol!

20:49 Grę Rosjan trzyma teraz Pavlov, który najpierw zdobywa bezpośredni punkt z zagrywki, potem robi nam problemy na tyle duże, że w przechodzącej piłki dobija nas Muserski. Trener Antiga bierze czas, ale nie przynosi on spodziewanego efektu. Kolejny as Pavlova. Uff, przyjmujemy, skończył Mika, jest punkt. Bo robiło się nieprzyjemnie. 23:20.

20:47 Savin (który zmienił Spiridinova) chciał pobić teraz rekord w wysokości flotu, który dodatkowo wyjdzie 47 metrów w aut i cóż, chyba się udało. Odpowiada Pavlov, później Ilinykh. 22:17.

20:46 Spiridonov nie wytrzymuje i psuje następną piłkę, a Pavlov zablokowany! 20:14! 15 po popsutej zagrywce Wlazłego.

20:44 Wlazły nie daje rady w starciu z blokiem, ale Spirk na kontrze uderza w aut i patrzy na sędziego z miną małego Atanasijevica domagającego się więcej tiramisu.

Będzie czelendź, ale gdzie tam, to 2 metry za linią były.

20:43 Atak Spiridonova podbity, ale znów nie popisaliśmy się w obronie i gubimy punkt na kontrze. Odpowiedź Winiara zabójczo skuteczna, Pavlov też nie wstrzymuje ręki. 17:14.

20:40 Pavlov blokowany po czasie dla Rosjan! Ale drugi raz już bez pomyłki, za to Polska z pomyłką w obronie i nieprzyjęciem zagrywki Ilinyka. Przewaga stopniała do trzech punktów, ale na drugą przerwę techniczną po ataku Wlazłego schodzimy znów z czterema.

20:37 Muserski atakuje ze środka na takim poziomie, że Piotrek mógłby skoczyć z wyciągniętą w górę parasolką i nic by to nie dało.

Ale proszę, od razu nasza odpowiedź na środek i Piter odpowiada pięknym za nadobne. 14:9 po uderzeniu Wlazłego z kontry i już 14:9.

20:35 Wreszcie udało nam się podbić atak Pavlova, ale, jak to mówią, pierwsze śliwki robaczywki, pierwsze obrony nieczyste. A tera mini festiwal popsutych zagrywek. Dwie rosyjskie jedna nasza. A Pavlov kontynuuje serię błędów Rosjan i myli się w ataku. 12:8.

20:33 Spiridonov na razie się nie myli. Najpierw w ataku, teraz w kontrze po wybroninej kiwce Mikiego. Jest odpowiedź Wlazłego. 9:6.

20:31 Po przerwie na żądanie trenera gości, skutecznie uderza Spiridinov, a my odpowiadamy rozegraniem na środek.

Trafił! Brawo Piotrek, może dzisiaj. 8:4 na przerwie technicznej.

20:30 Świetny początek Polaków! Nowakowski znów za miękko w ataku, ale na szczęście odkupuje swoje winy w bloku. Gramy w kontrze (Winiar, Mika) i już 7:3.

20:27 Pavlov obija blok, Nowakowski, no zgadnijcie, zgadnijcie co, tak, podbity. Ale na szczęście udana poprawka Miki. Jest as serwisowy Fabiana Drzyzgi! Co? Jeszcze jeden! 4:2. Papa Drzyzga na stanowisku komentatorskim udaje, że bardziej wzruszony był kiedy rano Irek Mazur zabrał jego sudoku z wozu transmisyjnego. Nigdy wystarczająco dobrze Fabian, nigdy wystarczająco dobrze.

GRAMY Mika nie daje rady, tracimy punkt na kontrze, odpowiadamy uderzeniem Wlazłego. Po 1.

20:24 Gwizdy również podczas wyjścia szóstki rosyjskiej na boisko. Magiera próbuje ratować sytuację puszczając Margaret na cały regulator, ale coś nam mówi, że najgłośniej gwiżdżącą osobą na hali jest teraz piosenkarka. I to wcale nie na Rosjan panie Magiera.

HYMNY Jednak. Gwizdy. Które teraz próbują zagłuszyć brawa tu i ówdzie i jedna bardzo głośno  śpiewają pani z rosyjską flagą na policzku. Ale Zibim Bartmanem ona nie jest.

20:01 Jest i nasz Andrzejek przed mikrofonem. Radosny jakby właśnie a)znalazł apteczkę Michała Winiarskiego, b) gdzieś w rosyjskiej szatni zaginęła przed chwilą jedna z kul Moroza.

19:59 Stephana Antiga potwierdził właśnie na antenie Polsatu, że nie ma takiej rzeczy, którą mógłby zrobić Piotrek Nowakowski, by stracić jego zaufanie. Ale zmiana w składzie będzie, a właściwie powrót - dziś w pierwszej szóstce znowu wyjdzie Mateusz Mika.

19:50 Reklamy. Ale jak to, nie będzie wizyty w warszawskim studiu? Jaki kolejny międzynarodowy skandal zwietrzył Krzysztof Wanio? Któryś z rosyjskich siatkarzy wiązał buta kiedy obok przechodził Zygmunt Solorz? Chcę wiedzieć!

19:44 Warto było zostać. Biednej Margaret zaciął się playback i gdy już pozdrawiała kibiców, piosenka zaczęła się od nowa, a piosenkarka zdębiała i zrobiła minę Kurka dowiadującego się co będzie na obiad.

Dobra panowie, przyznać się, czyja to sprawka.

19:40 Co? Jak to? Jak to przed państwem wystąpi Margeret? Dlaczego nikt mnie uprzedził?

19:39 Jeśli zastanawiacie się, kto dziś obejrzy mecz trybun, cóż, nie zaskoczę nikogo, Igła i Andrzejek. To tam Andrzej wiesz co masz robić. Jak zaczną bić Karola czy coś.

19:35 Ceremonia prezentacji. Wodzireje próbują podkręcić muzykę  tak głośno jak się da, ale potwornych gwizdów kibiców zagłuszyć całkiem się nie da. Najcieplej przywitany oczywiście Spiridonov. Ej ale na Muserskiego mi tam nie gwizdać, nie pozwalam. Nie na Mitkę. Sumienia nie macie?

19:23 Ej dobra, o której Jureczek otwiera kramik? Od czternastej tam siedzą? Już myślałam, że wreszcie uda mi się włączyć przed studiem Polsatu, ale nic z tego. Ale za to wcześniejsze włączenie się zaowocowało zobaczeniem relacji z przyjazdu autokarów z siatkarzami pod halę. Najpierw Rosjanie, miny zacięte, jeden się uśmiechnął, który to, chyba Biryukov, Pavlov wysiada z kulami w dłoniach i jedną z nich wymachuje złowrogo przed kamerami Polsatu, zaczyna się. Wychodzą nasi, pełna koncentracja, wszyscy prawie w słuchawkach, tam sięgają gdzie wzrok nie sięga, Winiar niesie jakieś reklamówki, co tam masz Winiar, jabłka?

19:17 Witajcie! Oto ten dzień, oto już dziś, Polska, Rosja, walka o półfinał. Czy się boimy, Andrzej, powiedz czy się boimy?

Dobra, Andrzej, wybacz, ale ja się trochę boję. To jest Rosja, nogi Muserskiego są dłuższe od całej mnie (mierzyłam), Spirik "strzela" do kibiców, ale damy rady, co nie? Co nie?