Polska pokonuje Brazylię 3:2!!! [ZAPIS RELACJI]

Ostatnia prosta przed strefą medalową. Daliśmy radę!

ODŚWIEŻ RELACJĘ

 

KONIEC Najważniejszy był pierwszy punkt czwartego seta - powiedział właśnie mówiący po polsku pięknie jak nigdy Stephane Antiga. I rzeczywiście, po łupniu z trzeciego seta, wielu spisało już naszych siatkarzy na straty, a oni wyszli, walczyli, skakali po każdym punkcie, mobilizowali się, gdy było ciężko w tie-breaku, nie poddali się. Co za wieczór, co za noc. Jutro Rosja gra z Brazylią, my z Rosją w czwartek.

Irek Mazur mówi o składaniu do ogniska swoich radości, co oznacza, że pora się żegnać.

Dobranoc!

<Mecz Polska - Brazylia . Mistrzostwa Swiata w siatkowce 2014%Fot. Tomasz Staczak / Agencja Gazeta

KONIEC


23:00 Kłosss! Co? Był blok? Wojciech Drzyzga twierdził, że tak i już pakuje długopis do teczki. Tomasz Swędrowski łapie go za rękę i każe się uspokoić, czekamy na wideoweryfikację...KONIEC! 17:15, 3:2!

22:58 Kontra, Wlazły i...trafił! Co Wojciech Drzyzga skwitował najgłośniej wykrzyczanym "boiskoooo" swojego życia. Kolejny meczbol dla nas!

22:57 Lucas atakuje, serwuje i teraz to Canarinhos mają pikę meczową. Wlazły i gramy dalej! Po 15.

22:56 Mika blokuje Lucasa! Mroczny Rycerz dwa razy z rzędu jednak się nie pomyli. Myli się w zagrywce Lucarelli, co Wojciech Drzyzga skwitował najgłośniej wykrzyczanym "auuuuut" swojego życia. Mamy meczbola!

22:55 Powtórka do Mikiego i tym razem już skutecznie. Piłka leciała 25 metrów w aut, ale we właściwym miejscu o właściwym czasie znalazł się Lucarelli.

22:54 Stało się. Było 2:7, po bloku na Wlazłym jest 11:12.

22:52 Oj Lipe, dobrze, że uderzyłeś teraz w aut na ataku, bo wszystkie zasługi kędzierzyńskie poszłyby w niepamięć. Wojciech Drzyzga pochwalił wcześniej zagrywkę syna i od tamtej pory Fabian zagrywa wszystko w siatkę jak leci. A teraz zagrywa za niską piłkę do Miki. Po 11.

22:50 Oho, żołędzie przy siatce. Nie wiem za bardzo o co poszło, ale sędzia postanowił ukarać Michała Kubiaka czerwoną kartką i stratą punktu. Remis. Vissotto psuje i znów odskakujemy na punkt. 9:8.

22:49 Uff, po czasie psuje. Idziemy punkt za punkt. 8:6.

22:47 Mroczny Rycerz się zdenerwował i zabija nas zagrywką.

I niestety, teraz to goście mają serie punktów. Nasza przewaga topnieje do dwóch punktów, trener Antiga bierze czas. Tak, Golec Orkiestra jednak jest tym najgorszym zespołem w historii polskiej muzyki rozrywkowej.

22:46 Zbijamy piłkę przechodzącą! 7:3!

22:43 Mroczny rycerz ze środka siatki zdobywa drugi punkt dla Canarinhos, piąty dla nas Mariusz. Kłosik! Kłosie złoty! Ale czapa. I to mrocznym rycerzu! Który wygląda teraz mniej więcej tak:

22:42 Skaczemy dalej, Mika kończy kolejną piłkę. I jeszcze jedną! 4:1 Wytrzeszcz trenera Rezenda jest już bardzo bliski tego sędziego.

22:40 Pierwszy punkt po długiej akcji dla Brazylii. Odpowiadamy atakiem Mateusza Miki. I blokiem!!!! Wlazły! I znów skaczemy w kółeczku na środku.

22:39 Cokolwiek by się w tym piątym secie nie stało, za podniesienie się po katastrofie seta czwartego, chłopaki, szacunek.

22:35 Koniec seta! Mikuś, Mikeczka! As! 25:18. Będzie tie-break!

22:34 Lipe flotuje w aut, ale jego kolega ze środka nie myli się w kolejnej akcji. Odpowiadamy atakiem Miki,a później sprytnym wypchnięciem Kubiaka. Setbol!

22:32 Fonteles znowu blokowany, znowu Mika! A Mariusz kończy kontrę, kończy też Kubiak! 21:16. Jest tak wspaniale, że nawet Goulec Orkiestra nagle zdaje mi się nie być najgorszym zespołem w historii polskiej muzyki rozrywkowej.

22:31 Sędzia przywołuje Możdżonka do siebie, nikt nie wie o co chodzi, sędzia bierze od Marcina piłkę, liczy "jedna". I co, do jednego nie umiem liczyć, umiem. Marcin zagrywa.

22:30 Miki, Miki! Blok! 19:16.

22:28 Po przerwie Fabian, ku dezaprobacie papy, psuje zagrywkę, ale Mariusz błyskawicznie poprawia wynik atakiem. Możdżonek na stojące w kontrze! Wojciech Drzyzga krzyknął "ż" w Możdżonek jak jeszcze nigdy "ż" w żadnym wyrazie nie krzyczał. Ale co? Ajć, było dotknięcie siatki.

22:26 Karol znów zahaczył palcami atak Lucarellego, ale tym razem był on zdecydowanie zbyt mocny. Jego zagrywki nie musimy zahaczać niczym, bo leci daleko w aut. Utrzymujemy dwa punkty przewagi na drugiej przerwie technicznej.

22:23 Brawo Karol, Kłosie złoty! Atak, blok naszego środkowego i mamy prowadzenie! Mariusz w ataku, Mariusz na kontrze! 15:13!

22:21 Sędzia z Iranu, który sprawia, że Wojciech Drzyzga chyba zaraz wyśle kwiaty i czekoladki na przeproszenie gdzieś na Karaiby, już dziś udowodnił, że liczenie do trzech go przerasta. Okazuje się, 1+1 w jego interpretacji to na pewno nie dwa i nic nie robi sobie z tego, że dwie żółte kartki powinny skutkować czerwoną i startą punktu.

22:20 Miki się obudził! Wygrana przepychanka na siatce daje nam wyrównanie, była nawet szansa na prowadzenie, ale Mariusz tym razem z sytuacyjnej piłki nie daje rady. Vissotto daje. 10:11.

22:17 Lucas zaskakuje nas flotem, w kolejnej akcji przypomina o sobie Wlazły, który jest zdecydowanie najjaśniejszym punktem naszej ekipy. Wreszcie lepsza zagrywka (Kubiak) skutkuje punktem z piłki przechodzącej (Możdżonek). Nie tracimy kontaktu, 9:10.

22:15 Wyglądało to lepiej, ale Michał Kubiak nie może przełamać się w ataku. Brawo Fabian! Znowu super zagrywka. "Nie wiem czy Fabian nie jest dziś najlepiej zagrywającym Polakiem", orzekł papa Drzyzga. Fabian, słyszysz? Nie, nie słuchaj! Druga w aut. 6:8 na pierwszej przerwie technicznej.

22:11 Ładny atak Mateusza, dobrze, dobrze, próbujmy, walczmy. Tak jak teraz Karol na siatce. Po 3.

22:09 Gramy. Nie zgadniecie! Marcin Możdżonek na boisku. Widać, że Polacy starają się od pierwszych akcji mobilizować i odzyskać radość z gry zbiegając się na środku i podskakując. Felipe nie ma dla nas litości i punktuje w zagrywce. Gdzieś w Kędzierzynie pewien transparent stanął właśnie w płomieniach.

22:05 Na szczęście już koniec. Przegrywamy trzeciego seta 14:25.

22:02 Nowakowski zatrzymany pojedynczym blokiem. Gramy o poprawienie sobie nastrojów na następną partię. O rly?

22:00 Lipe myli się w kiwce chyba z sympatii do Kędzierzyna, ale Piter nie daje rady w przepychance na siatce. Ciężko tu coś napisać. Pogrom. 12:21.

21:58 Wreszcie udany polski atak, brawo Konar. Ale to takie przebłyski, co wiele nam tutaj nie zmienią. Lucarelli dał się zablokować chyba dla rozrywki. 10:18.

21:54 To może jeszcze jedna zmiana, panie trenerze, co? Zgadnijcie kto teraz zepsuł zagrywkę.

Wszystko nie tak, 8:16 na drugiej przerwie technicznej.

21:52 Brazylijczykom wchodzą teraz plasiki typu Copacabana niedziela po sjeście, nam nie wychodzi nic. Buszek za Kubiaka. 6:13.

21:49 Ale nic, nie ma co wszystkich niepowodzeń na sędziego zrzucać. Marnujemy super zagrywkę Fabiana i nadziewamy się na blok w kontrze (Wlazły). Fonteles ciągle nieomylny, nie przyjmujemy zagrywki, a wynik zaczyna wyglądać coraz gorzej. 6:11.

21:44 Wreszcie! Niemoc w ataku przełamuje Wlazły, marne pocieszenie skoro ten sam uderza za zagrywki w połowę siatki. Sędzia z Iranu znowu się popisuje dopatrując się czterech odbić po naszej stronie, zdenerwowany (tymczasowy) kapitan Kubiak krzyczy "you can't count, you can'a count", ale sędzia udaje, że nie słyszy i tylko macha ręką w drugą stronę. 4:8 na pierwszej przerwie technicznej.

21:41 Jedziemy dalej. i znowu kiepski początek seta. Dwa ataki Fontelesa, Piotrek o dziwo dobrze. ale kontra przeslrzelona. Mika nie kończy, kończy znów Lipe. 1:4

21:29 Koniec seta. Mika zepsuł zagrywkę w najgorszym z możliwych momentów, nasz blok nie poradził sobie z atakiem Fontelesa. 22:25. Szkoda, strasznie tych błędów w końcówce.

21:27 As serwisowy Mario! Piłka zahaczyła o taśmę, minęła wieczność, przeleciała i spadła w sam narożnik. Niestety, był remis, ale druga zagrywka Wlazłego już autowa, takoż atak Miki. Po błędzie rywala 22:23.

21:24 Miki! Dwa punkty z rzędu! Dobrze gramy teraz w wybloku i z kontry i to od razu przynosi efekt. Gonimy, gonimy, 19:20.

21:22 Podbijamy atak Lipe, niestety Miki drugą piłkę odbija z przewrotem w tył i musimy oddać za darmo. Ale bronimy znowu! Coo? Sędzia gwiżdże, ale co, dlaczego.

 

rciacha.net

 

Rzucona.

21:18 Ajj, prawie udało nam się powstrzymać popisową kombinację Bruno-Lucas, ale brakło centymetrów. Dobra wiadomość jest taka, że chyba wróciła nam siła w ataku. 14. punkt zdobywa Konarski, po stronie rywala 18. Ufffff, Piotrek tym razem bez pomyłki w ataku ze środka. 15:18. A pamiętacie jak w pierwszym secie Konar wszedł na zagrywkę, zaliczył asa i od tego zaczęła się nasza seria? Fanie było, co nie? No. To Dawid robi teraz to samo. Czekamy na serię.

21:16 Mario z problemami, ale przebija się z piekielnie ciężkiej piłki. Jego zagrywka problemów rywali jednak nie robi i Canarinhos pewnie zdobywają 16 punt zapraszając obydwie ekipy na przerwę techniczną. Po niej Kłos zmniejsza naszą stratę do czterech punktów, po autowym ataku Lucarellego już tylko trzy.

21:14 Czas dla Antigi, a po nim wisząca już od chwili w powietrzu zmiana. Mika za Winiarskiego.

21:12 Winiar nie daje rady w ataku, próbuje drugi raz, piłka trafia w parkiet, tyle, że kilka centymetrów za linią. Brunito pobiegł do siatki zupełnie jak wtedy kiedy Zbyszek Bartman pomylił zamówienie w lodziarni w Modenie i Uros zjadł jego.

I miał rację. Challenge orzeka rację gości.

21:11 Goście się rozstrzelali, a nam forsowanie ich bloku przychodzi coraz ciężej. 9:13.

21:09 Punktowa zagrywka Fabiana! Papa na stanowisku komentatorskim udaje, że bardziej wzruszyło go, kiedy rano kijek zaplątał mu się w szprychy gdy jechał na halę. "Staranna zagrywka". Nigdy wystarczająco dobrze Fabian, nigdy wystarczająco dobrze.

21:07 Dobra Andrzejek, chodź tu się przydać do czegoś. Pokaż ile odbić mieli teraz Canarinhos?

21:04 Kubi przyjmuje zagrywkę jakby próbował wypleść koszyk z piłki, Brazylijczycy protestują, ale sędzia nie zmienia swojej decyzji. Karol ze środka na szczęście się nie myli, czyni to niestety Mariusz Wlazły w polu zagrywki. Jest odpowiedź Winiaria. Znowu będziemy gonić jak w pierwszym secie? Fonteles wybija nam te zapędy z głowy, trzy punkty straty na pierwszej przerwie technicznej.

21:02 Drugi atak Lipe już udany, myli się za to Wlazły, oraz, ciężkie westchnięcie, Piotrek Nowakowski. Nie mamy przyjęcia, Brazylijczycy punktują nas w kontrach i tak oto przegrywamy już trzema punktami. 2:5.

21:00 Pierwszy punkt w drugiej partii zdobywa dla nas mylący się w ataku Felipe Fonteles. Gdzieś w łódzkim hotelu właśnie zostało podarte jedno zdjęcie.

20:55 Jeszcze nie teraz, Lipe kończy atak. Ale Vissotto psuje zagrywkę! Nie chce się z tym pogodzić i prosi o sprawdzenie, ale Leandro drogi, nie ma czego. Wygrywamy pierwszego seta 25:22!

20:53 Miękko to teraz akurat zaserwował Kubiak i zanim opadł na parkiet, piłka - po krótkiej Lucasa - już tam była. Ten sam zawodnik zdobywa teraz punkt z zagrywki, a Piotrek Nowakowski, fehfue****fdjifidf, uderza w aut. Ale co, tak, uff, była siatka po stronie brazylijskiej, będzie setbol!

20:52 Patrząc na "miękką" grę Vissotto, serio możemy się cieszyć, że kontuzja wyeliminowała Wallace'a. Jak na złość Leandro kończy teraz atak ze skrzydła, ale koledzy urządzili sobie festiwal błędów. 23:19.

20:50 Dwa punkty przewagi! Pech chciał, że na najdłuższą akcję w meczu zostaliśmy bez rozgrywającego, ale Zati poradził sobie wybornie. As serwisowy Konara! 21:18!

20:47 Po przerwie: zepsuta zagrywka za zepsutą zagrywkę, atak Kłosa, atak Konara, ale co, tak, dotknięta siatka, bierzemy challenge. Powtórki telewizyjne pokazują, że Brazylijczyk prawie tam ich flagę na siatce wyhaftował, ale z sobie tylko wiadomych powodów sędzia obsługujący system wideoweryfikacji wskazuje punkt dla Canarinhos. Odpowiadamy najlepiej jak można: atak Nowakowskiego i potrójny blok. Mamy prowadzenie! 19:18.

20:46 Ale dobra, koniec żartów. Czy ktoś mógłby potwierdzić, że Andrzej Wrona jest cały i zdrowy, a jego szafka w szatni nienaruszona?

 

finternet

 

20:43 Reeeeemis! I znowu Kłosik w bloku, tym razem na amigo z Kędzierzyna. Odpowiedź Lucarellego nie pozostawia złudzeń, ale hej, 15:16 na drugiej przerwie technicznej to nadal dobry wynik.

20:41 Brawo, gonimy. I wreszcie wygrywamy kontry! Visotto puszcza kiwkę pod sufit, Karol Kłos zdążył w tym czasie zaśpiewać dwie zwrotki Margaret, spytać czy to tak na serio i odbić piłkę prosto pod czarne skarpety Visotto. I co, czas dla Rezende.

20:39 Wlazły trzyma nam atak, ale co z tego, skoro seriami psujemy zagrywki. Nie napisze teraz kto, bo po co się denerwować. Podpowiedź: słonecznik. Ale przeciwnik też się myli, Sidao krótka w aut. 12:15.

20:38 Kubi na dwa razy ale skutecznie. W zagrywce raz i nieskutecznie bardzo. Z drugiej strony serwisem niszczy nas z kolei szatan Saatkamp.

9:14.

20:36 I jest udany atak Kubiego. Lucas ze środka, Zatorski w bandzie, ale nie tym razem Zati, ie tym razem.

20:34 To chyba pierwszy atak Kubiego w tym meczu, co nie? Tyle, że blokowany. Lipe Fonteles przypomina sobie wszystkie piękne czasy w Kędzierzynie i wręcza nam punkt uderzając nie czysto. Winiar nie chce prezentów i honorowo psuje zagrywkę. Jest atak Wlazłego. 7:10. Już 11 (Kłos w aut z serwisu).

20:31 Po przerwie odpowiadamy atakiem Kłosa ze środka i brawo! Winiar oddaje Vissotto blokiem. A nie powiem, kto już chciał go ściągać z boiska (mój tata). Mario psuje zagrywkę i schodzimy na pierwszą przerwę techniczną. 5:8.

20:29 Winiarski blokowany jeszcze raz. Michał, nie pękaj! Czas dla Antigi. 3:7.

20:28 Visotto atakuje w aut, ale w siatkę wpada Winiar. Michał nie ma dobrego początku - najpierw nie poradził sobie z zagrywką Leandro, teraz nadział się na blok. 3:6.

20:26 Gramy. Wynik otwiera atak Lucarelliego, on też zdobywa drugi punkt dla gości. U nas tyle samo - obydwa sprezentowane w polu zagrywki. Była szansa na punkt prowadzenia, ale nie udało się skończyć kontry, skończyć Lucas. Jest pierwszy atak Mariusza Wlazłego. Po 3.

HYMNY. Dziś dziewczyny wyprowadzające flagę na mecz w spodenkach.

20:04 O kurde, to jakiś podwójny podstęp, znowu reklamy? A już na poprzednich poszłam robić jedzenie. I co teraz?

A dobra, jeszcze trochę jedzenia. Przeczuwam długi mecz. Przed chwilą na antenie Polsatu wypowiadał się Murilo. Zainspirował mnie.

Grysik z omletem i błotem? Zawsze.

20:00 Polsat mnie przechytrzył, skrócił pasmo reklamowe i przegapiłam wywiad ze Stafanem (czy to za karę?). Co się działo, wszystkie końcówki dobrze odmienione?

19:49 Krzyś Ignaczak ratuje Polsat i mówi, żeby nie przywiązywać wagi do tego wbiegania, oni po prostu tak mają, że wszystko robią w grupie. Spędziłam dziś pół dnia na brazylijskich instagramach, potwierdzam.

19:46 Nie ma Karoliny, jest Krzysztof Wanio w studiu w Warszawie, który wyraził swoje zbulwersowanie faktem, że Brazylijczycy nie wybiegali na rozgrzewkę po kolei, ale całą grupą.

Aha, i że to znaczy, że się nas boją. Tęsknię za Karoliną Szostak.

19:43 Karolina Szostak, która we wcześniejszym wejściu tańczyła salsę z dwoma kibicami brazylijskimi, nie była chyba gotowa na kolejne przygody w Strefie Kibica, i Polsat emituje nam teraz wywiady z Brazylijczykami. Wystąpił Bruno Rezende i Lucarelli. Prościutko spod ręki kolegi z kadry.

19:34 Ze słów Jureczka wynika również, że żadnych zmian, poza Fabianem na rozegraniu, w szóstce nie będzie. Piotrek, lubimy cię, ale nie rozumiemy. Czy Cichy przegrywa specjalnie w szachy ze Stefanem? Jest jego kuzynem z dwunastej linii? Pomaga małej Manoline z matematyką? Sadzą razem słoneczniki?

19:24 Zaczynamy od wspaniałych wieści  prosto z błyszczących nawilżonych ust Jureczka Mielewskiego: Michał Winiarski, nie dość, że znalazł się w meczowej dwunastce, wyjdzie w szóstce!

Zesłańcy trybunowi ci sam co zawsze: Igła (już rozsiadający się w studiu Polsatu) i Wronka. Halo, gdzie jest Andrzej? Aha, robi zdjęcia pod halą: