Ruszyły Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce!

Po pierwszym dniu Polska ma już na koncie jeden medal, my - nową miłość.

To właśnie ona przywitała nas ze zdjęcia głównego, ale najpierw musimy oddać miejsce i czas antenowy polskiemu bohaterowi. Worek z medalamii dla Polski rozwiązał pierwszego dnia mistrzostw w Zurychu Tomek Majewski, który wywalczył brąz w pchnięciu kulą. I był chyba najbardziej nieszczęśliwym człowiekiem w Szwajcarii.

Switzerland Athletics EuropeansMatt Dunham / AP (AP Photo/Matt Dunham)

Wszystko przez to, że jak przyznawał przed zawodami, interesowało go tylko srebro (złoto, tak jak przewidywał, było poza zasięgiem. Zwycięzca David Storl już w pierwszej próbie załatwił sprawę osiągając najlepszy wynik sezonu). Srebro Polak przegrał o trzy z Hiszpanem Borja Vivasem.

Moja postawa nie była zła, zabrakło jednego dobrego pchnięcia - analizował. - Czemu mam się cieszyć - odpowiedział na pytanie prowadzącego o swoją smutną minę. - Oczekiwałem srebra, niestety, nie tym razem, może nigdy. Co robić, w moim wieku trzeba się cieszyć z brązu, więc się cieszę - dodał z ironicznym uśmieszkiem,.

No Tomek! Brąz to też medal, uśmiech!

Winner David Storl of Germany, center, silver medal winner Borja Vivas of Spain, left, and bronze medal winner Poland's Tomasz Majewski laugh during the victory ceremony during the European Athletics Championships in Zurich, Switzerland, Tuesday, Aug. 12, 2014. (AP Photo/Petr David Josek)PETR DAVID JOSEK/AP

Już lepiej. To dopiero pierwszy dzień zmagań w Zurychu, a my już znalazłyśmy swoją nową lekkoatletyczną miłość. Dziewczęta, poznajcie wieloboistę z Francji, Kevina Mayera:

ATHLETICS-EUROPEAN/PHIL NOBLE / REUTERS / REUTERS

Switzerland Athletics EuropeansMartin Meissner / AP (AP Photo/Martin Meissner)

Pięknego nawet gdy rzuca się w piach:

ATHLETICS-EUROPE/ PHIL NOBLE / REUTERS / REUTERS

I kulą:

 

Switzerland Athletics EuropeansMatt Dunham / AP (AP Photo/Matt Dunham)

My mówimy głośne bonjour! Przyłączycie się? Oglądacie mistrzostwa?