Co najmniej jeden człowiek na świecie zgadza się z wyborem Messiego na najlepszego gracza mundialu

Tak, ten właśnie, który pogrzebał marzenia Argentyny o złocie.

Nie ma co ukrywać, że decyzja FIFA o uhonorowaniu argentyńskiej gwiazdy tytułem najlepszego piłkarza turnieju, spotkała się ze sporym zaskoczeniem, a w niektórych przypadkach jawnym niezadowoleniem ze strony kibiców na całym świecie. Sam zainteresowany sprawiał wrażenie, jakby wyróżnienie nie robiło na nim większego wrażenia.

Germany's goalkeeper Manuel Neuer winner of the golden glove award for best goalkeeper stands alongside golden ball winner Argentina's Lionel Messi after the World Cup final soccer match between Germany and Argentina at the Maracana Stadium in Rio de Janeiro, Brazil, Sunday, July 13, 2014. Germany won the match 1-0. (AP Photo/Martin Meissner)

AP/Martin Meissner

Okazuje się, że koledzy z boiska wciąż cenią i szanują kunszt Messiego, a ich trenerzy motywują odnosząc się do niego. Joachim Loew wyznał, że kiedy wpuszczał na boisko późniejszego bohatera, szepnął mu na uszko, żeby udowodnił światu, że jest lepszy od Messiego i jest w stanie przesądzić o losach mistrzostwa.

Mario się zmotywował, ale to właśnie argentyńską gwiazdę poprosił o wspólne zdjęcie po finale. I oddał mu szacunek podpisując je jednym krótkim słowem: GENIUSZ.

No chyba, że to o sobie.

Messiego  i resztę reprezentacji nadal wielbią i szanują w ojczyźnie, gdzie już zdążyli wrócić. A tam, nieco już rozchmurzony Messi odziany w piękny garnitur, dziękował kibicom za wsparcie i zapewniał, że na boisku dali się z siebie wszystko.

A jak Wy widzicie decyzję o przyznaniu nagrody dla Messiego?