Ciachorelacja z Rajdu Polski

Robert i Hołek pewnie nie są najbardziej zadowoleni ze swoich wyników, ale to i tak był świetny weekend. Byłyście?

71. Rajd Polski, który w tym roku był rundą mistrzostw świata WRC zaczął się już w miniony czwartek i potrwał do niedzieli. Robert Kubica nie miał od początku szczęścia - dachował już podczas drugiego oesu w czwartek, ale mimo to do mety dojechał. W piątek w WRC zadebiutowała Litwa, gdzie początkowo miały odbyć się cztery odcinki, a ostatecznie skończyło się na dwóch.

Mi udało się załapać na sobotę - do tego czasu modliłam się, żeby nasi kierowcy nie zakończyli przedwcześnie startu. Udało się, choć Michał Sołowow dachował już w piątek i nie ukończył rajdu, ale Kubica i Hołek dotrwali do soboty. Dziękuję! Do tego pogoda dopisała tak że bieganie po pastwiskach między krowami (w połączeniu z pogawędkami z paniami krowy wypasającymi) czy po polach kapusty w poszukiwaniu jak najlepszych punktów widokowych było samą przyjemnością.

71. Rajd Polski 2014, OS 12 Stare Juchy

Choć właściciele pól mają na ten temat pewnie inne zdanie.71. Rajd Polski, OS 12 Stare Juchy

OS w Starych Juchach - 10. odcinek rajdu, z którego pochodzi powyższe zdjęcie okazał się ostatnim odcinkiem dla Hołka. Ledwo go zobaczyłam (to pierwszy oes na który dotarłam), ledwo wsiadłam do samochodu, by pomknąć na 12. odcinek (niestety dotarcie na wszystkie odcinki było bez helikoptera niemożliwe), a tu w radiu wiadomość, że nasz kierowca rozbił się na 11 oesie. Wielka szkoda, ale przynajmniej Kubica jechał dalej.

Opuściwszy odcinek w Babkach zawędrowałam pod rosyjską granicę, gdzie pod Gołdapią znalazłam się na najfajniejszym punkcie widokowym tego dnia - górka niczym trybuna gwarantowała świetny widok wszystkim zgromadzonym...

 

71. Rajd Polski 2014, OS 14 Gołdap

 

...a znaczna odległość od Mikołajek sprawiła, że kibiców było umiarkowanie mało i w większości nie byli to Polacy - a przynajmniej ja najmniej słyszałam polski.

71. Rajd Polski, OS 14 Gołdap

71. Rajd Polski, OS 14 Gołdap

Jak się wkrótce okazało, pod koniec tego odcinka Robert przebił oponę, ale do mety dojechał. Później jeszcze przejechał kilkadziesiąt kilometrów na start kolejnego odcinka. Mi też udało się tam dotrzeć po własnym rajdzie po krętych mazurskich drogach. I tylko dwukrotnym zgubieniu się.

71. Rajd Polski 2014

W końcu udało się dotrzeć na start OS 15 w Baranowie, gdzie Robert niestety nie wyglądał na najszczęśliwszego, co dziwnym nie jest, kiedy trzeba dojechać na start z przeklętym kapciem...

Robert Kubica, Maciej Szczepaniak 71. Rajd Polski 2014, OS 15 Baranowo

...i do tego odcinka jeszcze ruszyć i go przejechać.

Robert Kubica 71. Rajd Polski 2014, OS 15 Baranowo

Inni kierowcy wyglądali na mniej zmartwionych...

71. Rajd Polski 2014, OS 15 Baranowo

71. Rajd Polski 2014, OS 15 Baranowo

Sebastien Ogier, 71. Rajd Polski 2014, OS 15 Baranowo

71. Rajd Polski 2014, OS 15 Baranowo

...żeby nie powiedzieć, że wręcz zrelaksowanych.

71. Rajd Polski 2014, OS 15 Baranowo

Chłopaki ruszyli, a ja lecę na kolejny oes. Po drodze mijam jeszcze kilka samochodów zmierzających na start...

71. Rajd Polski 2014, OS 15 Baranowo

71. Rajd Polski 2014, OS 15 Baranowo

I po chwili (no ok, trochę więcej niż chwili) jestem już na 16. oesie w Chmielewie. To odcinek najbliżej Mikołajek, stąd i największe tłumy kibiców.

71. Rajd Polski 2014, OS 16 Chmielewo

71. Rajd Polski, OS 16 Chmielewo

Jak się okazało był to ostatni odcinek tego dnia dla Roberta Kubicy, który na kolejnym oesie urwał koło i zakończył ściganie tego dnia. Następnego dnia oczywiście wystartował, ale naliczone kary sprawiły, że z pierwszej dziesiątki spadł ostatecznie na 20. miejsce.

Zdążyłam mu jeszcze zrobić kolejne tego dnia już zdjęcie.

71. Rajd Polski, OS 16 Chmielewo

...i schowałam aparat - przeszedł chrzest bojowy w iście wojennych warunkach.

71. Rajd Polski, OS 12 Stare Juchy

Rajd ostatecznie wygrał obfotografowany przeze mnie ze wszystkich stron Sebastien Ogier. Drugie miejsce zajął Andreas Mikkelsen, a trzecie Thierry Neuville.

A ja wróciłam do domu jakaś taka, jak to usłyszałam "przyprószona". Było warto.