Mundialowe Ciacho Dnia, dzień 5

Dziś wyjątkowo jesteśmy (prawie) jednogłośne, ale, umówmy się, wybór nie był trudny.

Lilla My

Po wczorajszych rozpaczliwych próbach wypatrzenia ciacha tam, gdzie go nie ma, dziś postanowiłam pójść w mainstream - tym większy, że połowa redakcji Ciach kibicuje drużynie, z której moje ciacho dnia pochodzi. Thomas Mueller - za hat-trick, za hat-trick na Mundialu i za hat-trick na Mundialu strzelony Portugalii. To co najmniej trzy bardzo poważne i do tego całkiem sportowe argumenty. A i niesportowo nie ma się do czego przyczepić.

 

 

Thomas Mueller

***

Rybka

Easy job. Mecz Niemców, to po pierwsze, piękna wygrana, to po drugie, strzelił gola, to potrzecie, zszedł z kontuzją biedaczysko, to po czwarte, a po piąte jest najpiękniejszym mężczyzną na świecie (w kategorii: ludzie nie będący Claudiem Marchisio), więc na trzy, wszyscy razem ze mną: Maaaaats Huuuummmmels!

Korzystając z okazji chciałam też powiedzieć, ze jak dorosnę zostanę kanclerzem Niemiec.

***

Marina

Jeszcze nie zdążyłam zerknąć co wybrały moje koleżanki po fachu, ale mogę w ciemno strzelać, że jak jeden mąż nominowały strzelca hat-tricka i bohatera wczorajszego wieczoru w jednym - Thomas Mullera. Ja będę zatem oryginalna, podążę ze głosem serca i jednocześnie oddam hołd naszej eks-redaktorce rybce i powiem tylko MATS HUMMELS. Obrońca z taką celnością i z takim speszonym spojrzeniem? No kaman, innego ciacha dzień piąty mieć nie może.

***

Ruby blue

No to ja nie będę się wyłamywać, aczkolwiek muszę wyznać, że uroda Matsa nie do końca trafia w moje gusta. Odrzucając jednak na bok subiektywne upodobania do głębokich oczodołów, długich bród (ej nawet ten łysy z Portugalii mi się spodobał, to się musi skończyć) i chłopięcej aparycji, obiektywne stwierdzić muszę, że to przystojny mężczyzna. Tak po prostu, tak po ludzku. No i strzelił bramkę, zasłużył.

Germany's national soccer team player Mats Hummels (C) waves as he leaves a bus to enter a ferry boat in the town of Santa Cruz Cabralia, north of Porto Seguro June 16, 2014.  REUTERS/Arnd Wiegmann (BRAZIL - Tags: SPORT SOCCER WORLD CUP)REUTERS/ARND WIEGMANN

Niemniej, ciągle czekam na dzień, w którym z czystym sumieniem będę mogła nominować moją nową mundialową miłość, Erika Durma. Tylko niech zrobi coś spektakularnego, no choćby spadnie z tej ławki rezerwowych, cokolwiek, proszę.

Germany's national soccer player Erik Durm attends a news conference in Santo Andre near Porto Seguro, Brazil, Friday, June 13, 2014. Germany will play in group G of the 2014 soccer World Cup. (AP Photo/Matthias Schrader)

AP/Matthias Schrader

Zgadzacie się z naszym wyborem?