Łukasz Żygadło odchodzi z Zenitu Kazań!

Rosyjski klub poinformował dziś o rozwiązaniu kontraktu z polskim rozgrywającym za porozumieniem stron.

No cóż, tego można było się trochę spodziewać. Ziomek nie był w stanie zaprezentować swoich możliwości na boisku w barwach Zenitu ani przez sekundę, bo tuż przed startem sezonu, dosłownie w przeddzień planowanego debiutu, doznał poważnego urazu kostki, a gdy wreszcie udało mu się wrócić do pełni sił w końcówce sezonu, regulamin rozgrywek nie pozwalał na powrót na boisko.

Również i on, w połączeni z polityką klubu, przyczynił się teraz do zakończenie współpracy z polskim siatkarzem. W Superlidze obowiązuje bowiem limit dwóch graczy zagranicznych, i kiedy Zenit pozyskał Kubańczyka Wilfredo Leona oraz przedłużył umowę z Matthew Andersonem, jasne stało się, że dla Ziomka może zabraknąć już miejsca. Dziś na oficjalnej stronie zespołu pojawiało się oświadczenie potwierdzające te przypuszczenia: Zenit Kazań rozwiązał kontrkat z Łukaszem Żygadło za porozumieniem stron.

Zaskoczone? Spodziewałyście się takie scenariusza? Jak pomyślicie, jak potoczą się teraz losy klubowe Ziomka? No i co z Matkaszem Żygersonem? :(