Dlaczego transfer Juana Maty z Chelsea do Man Utd to dobry pomysł

Juan Mata przechodzi do Manchesteru United jako najdroższy w historii zakup klubu z Old Trafford. Naszym zdaniem to przeprowadzak, która wszystkim wyjdzie na dobre.

Od razu przyznaję, że tekst ten będzie pisany z pozycji kibica Manchesteru United. Ale kibic ten (czyli ja), bardzo, bardzo lubi też Chelsea i jej piłkarzy (a także trenera) i dlatego doskonale rozumie, że serca fanek Niebieskich mogły okryć się, na wieść o odejściu Maty, smutkiem i żałobą. Każdemu byłoby żal tracić takiego piłkarza jak Mata.

Ale czy na pewno każdemu? Z jakichś dziwnych powodów Jose Mourinho, którego uwielbiamy i któremu wierzymy, i którego powró do Premier League niezmiernie nas cieszył, ale z jakiś powodów nasz ukochany The Special One nie podzielał naszej miłości i zunania dla Maty. I pozwalał jednemu z najlepszych piłkarzy Premier League siedzieć na ławce. I był to bardzo smutny widok.

Z drugiej strony, na Old Trafford dzieje się bardzo źle. Tak źle, że naprawdę przydałoby się już zbić tą szybkę:

Siódme miejsce w lidze, notoryczne porażki ze średniakami, odpadanie z pucharów, w dodatku kontuzje Rooney'a i van Persiego - United po prostu potrzebuje dobrego piłkarza, a piłkarz taki jak Mata jest dla Czerwonych Diabłów darem niebios. Piłkarz taki jak Mata nie powinien siedzieć na ławce. I dlatego wydaje nam się, że transfer Matu do United to bardzo dobry pomysł. Może i Mata jest w tym związtku settlerem, ale to jeszcze nie oznacza, że związek ten nie może być szczęśliwy.

Zresztą, udało nam się dotrzeć do nieautoryzowanego wywiadu z Matą. Widzicie, jaki szczęścily? ;)