Co tam najlepiej ubrani, zróbmy ranking najlepiej nieubranych!

W końcu nie szata zdobi człowieka.

Było ostatnio trochę zamieszania z różnymi plebiscytami na najlepiej ubranych sportowców, ale wiecie, ubranie rzecz gustu, wypadkowa statusu materialnego, rzecz przemijająca i krucha (zwłaszcza, jeśli mowa na przykład o koszulce tenisowej), odrzućmy więc zbędne przesłony, wysiądźmy z gnającego za modą świata i zajrzyjmy w to, co jest niewidoczne dla oczu, jeśli przesłonięte drogocennym materiałem. Precz z krępującą nas kulturą, niech przemówi więzione pod pokładami tekstyliów ciało!

Poniżej przedstawiamy swoje, na razie dość klasyczne i zachowawcze propozycje najlepiej, najładniej nieubranych sportowców, ale przede wszystkim, czekamy na Wasze! Wpisujcie je w komentarzach, przedstawiajcie na blogach, a za jakieś dwa tygodnie stworzymy pierwszy ranking Najlepiej Nieubranych Sportowców!

1. Michał Bąkiewicz

Michał Bąkiewicz

 

Klasyk nieubrania, nie ubierał się jeszcze, zanim to stało się modne. Jeden z absolutnych pionierów wśród polskich nie-ubierających się sportowców. Do dziś pamiętamy te emocje, gdy z pewną taką nieśmiałością kupowałyśmy w osiedlowym kiosku numer Cosmopolitan z nieubranym Bąkiewiczem. Czar wciąż działa. Pan Michał nie ubiera się z prostotą, z wdziękiem, bez zbędnej maniery, w ogóle bez niczego zbędnego.

2. Camille Lacourt

Dla boleśnie pięknego Francuza nieubieranie się, to część kariery zawodowej, trudno się bowiem pływa w garniturach od Armaniego, a jednak Camille nie nosi swojego niebrania jak uciążliwego uniformu, ale prezentuje je z dumą, entuzjazmem i radością...


...czasem tylko dodojąc szczyptę garderoby dla podkręcenia efektu...

3. David Beckham

David Beckham osiągnął wyżyny mistrzostwa zarówno w ubierani, jak i w nieubieraniu się, nie może więc w naszym zestawieniu zabraknąć jego klasycznych realizacji w tej drugiej kategorii:

David Beckham

4. Matt Anderson

Ale zaraz, jak to, krzykniecie, przecież Matt jest ubrany i to właśnie jeden, ale za to bardzo wyrazisty, element jego garderoby przeszedł już do legendy. Białe kąpielówki to białe kąpielówki, nie ma zmiłuj, ubranie jak nic. Same więc nie wiemy - czy Matt zasługuje na miejsce w naszym rankingu, czy też nie spełnia wymogów formalnych?


 

4. Mark Webber

Jak nie ubierać się na plaży? Wydawałoby się oczywiste, a jednak Mark Webber potrafi zrobić z tego sztukę:

5. Sergio Ramos

Sergio Ramos wie, jak nie ubierać butów.

 

Entrevista

6. Włoscy piłkarze

eDolce&Gabbana

cDolce&Gabbana

Nie dość, że mają długą i piękną tradycje nieubierania się, to jeszcze robią to pod egidą jednego z najsłynniejszych domów mody świata.

7. Hiszpańscy piłkarze

Potrafią być pięknie nieubrani, nawet jeśli mowa o czymś tak bardzo ubraniowym jak piłkarska koszulka.

8. Norwescy skoczkowie

Co jest lepsze od nieubranego sportowca? Sześciu nieubranych sportowców! Norwescy skoczkowie udowadniają nam, że nieubieranie się nie musi być wystudiowanym aktem polegającym na precyzyjnym dobieraniu póz i odbieraniu ubrań, przypominają, że najważniejsza jest spontaniczność i naturalność, że nieubieranie się, to przede wszystkim dobra zabawa, o ileż lepsza, jeśli praktykowana z przyjaciółmi! (Norwescy skoczkowie nieubrani nawet w piksele - tutaj).

No dobra, to teraz czas na Wasze propozycje! I pamiętajcie: