Zero punktów, zero bramek, zero luźnej gumki Koseckiego

Legia Warszawa żegna się z Ligą Europejską w fatalnym stylu.

To miał być mecz o odzyskanie twarzy, wiary, nadziei, miłości kibiców, o wszystko. A skończyło się jak zawsze. W czwartym meczu fazy grupowej Ligi Europejskiej Legia Warszawa nie dała rady tureckiemu  Trabzonsporowi i uległa na własnym boisku 0:2. Najsmutniejsze jest to, że powtórzył się scenariusz ze wcześniejszych gier pucharowych legionistów w tym sezonie - to do nich należała inicjatywa, oni byli częściej przy piłce, oni stwarzali sobie więcej sytuacji, a rywal tylko czekał, przyglądał się spokojnie i gdy tylko nadarzyła się okazja na strzelenia bramki - bezlitośnie ją wykorzystywał.

Albo czekał, aż Warszawiacy sami sobie strzelą gola. Wynik, tyle, że nie dla Legii, otworzył w 71. minucie obrońca legionistów Dossy Junior, od którego nogi piłka odbiła się bardzo niefartownie po dośrodkowaniu Colmana. 0:1.

Nominowany: Dossa Junior z Legii WarszawaNominowany: Dossa Junior z Legii Warszawa Fot. Kuba Atys / Agencja Wyborcza.pl

Kolejny strzał w światło bramki Turków, kolejny gol. W 80. minucie na 2:0 podwyższył Adin.

Nominowany: Dossa Junior z Legii WarszawaFot. Kuba Atys / Agencja Wyborcza.pl Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Jeśli nie oglądałyście wczorajszej agonii Legii na Łazienkowskiej, a chcecie zobaczyć, bo, nie wiemy, nie lubicie piątku, słońca, wiosny w listopadzie, cokolwiek, proszę bardzo:

I gdyby chociaż spodenki Kosy, ale nie - gumka na zszywacz.

Legia Warszawa w tegorocznej edycji Ligi Europejskiej rozegra jeszcze dwa mecze - rewanżowe spotkania z Lazio i Apollonem, ale szans na awans do 1/16 nie ma już żadnych. Żadnych.

Jak myślicie, uda się coś jeszcze strzelić w Europie?