Polska przegrywa z Bułgarią 2:3 i odpada z mistrzostw Europy [ZAPIS RELACJI]

ODŚWIEŻ RELACJĘ

KONIEC To był niesamowity mecz. Dramatyczny. Emocjonujący. Ze wspaniałymi akcjami, niesamowitymi pogoniami, zwrotami akcji. Jesteśmy teraz jak gardło Wojciecha Drzyzgi, w strzępach. To koniec gry Polaków na tych mistrzostwach Europy. W ćwierćfinale z Niemcami zagrają Bułgarzy. Siatkarze leżą na boisku i płaczą. Kibice płaczą. Chyba nie będziemy już więcej nic dziś pisać. Do usłyszenia. Ech.

KONIEC

22:33 Sokołow, plz, czwarty meczbol. I niestety. Przejście dołem. Koniec. Przegrywamy. Odpadamy.

22:31 Był meczbol, piłka już prawie siedziała w boisku, ale wybroniliśmy się z beznadziejnej sytuacji, a dzieła zwieńcza Winiar. Niestety, znowu meczbol. Wprowadzony Kubiak psuje zagrywkę. Bociek blok -aut, po 16. Chryste.

22:30 Kurek uderza w taśmę z piłki przechodzącej. Sokołow psuje zagrywkę. Niesamowite rzeczy dzieją się teraz w Gdańsku. Czy w Gdyni? Gdzie my jesteśmy?

22:29 Sokołowwww! Niewiarygodne! Siatkarz, który praktycznie w pojedynkę wygrał z nami dwa sety,w najważniejszym momencie meczu myli się w ataku i zamiast meczbola mamy remis. Po 13.

22:27 Skrimow, 12. Nowakowski nie daje rady podwójnemu blokowi, 13. Winiarski przyjmuje w punkt bombę od Bułgara, Bociek odważnie w ataku, 12 dla nas.

22:25 Fabian nie rezygnuje z krótkiej doprowadzając swojego ojca do rozstroju nerwowego. Ale jest punkt dla nas, jest od razu dla Bułgarów. Odpowiedź Boćka, po rękach Po 11.

22:24 Winiar nie kończy ataku, a Sokołowa to my już chyba w tym meczu nie zatrzymany. Tracimy cztery punkty z rzędu, Bułgarzy obejmują jednopunktowe prowadzenie, Andrea Anastasi bierze drugi czas. 8:9.

22:23 Niestety, gubimy przewagę. Fabian psuje zagrywkę, Możdżonek nie kończy akcji na środku, Bociek na skrzydle. Remis.

22:21 Znowu flakowaty atak ze środka Bułgarów i piorunująca kontra Winiaria. Wojciech Drzyzga nie ma żołądka, my mamy kontrę, a Bartek Kurek zdobywa dla nas dziewiąty punkt. Po drugiej stronie ciągle 6.

22:18 Podbijamy kiwkę ze środka i kontrujemy z drugiej linii, brawo Bartek! Kubi demoluje kwadrat rezerwowych, trener gości bierze czas. Po przerwie odpowiedź Sokołowa, bo kogóżby innego. Jest atak Magneto! 7:6.

22:17 Kurek psuje zagrywkę, Winiarski podbity w pierwszym ataku, ale za drugim razem daje radę. I za trzecim też!!! Opłaciła się teraz Polakom desperacka obrona, mamy remis, gra zaczyna się od nowa. Po 5.

22:16 Blok! Piotruś i Fabian! 3:4, odrabiamy!

22:15 Jest pierwszy punkt, Kurek! Odpowiedź Skrimowa i prezent w zagrywce od Josifowa. 2:4.

22:12 Niewiarygodne. Sokołow obija blok, piłka wracając na drugą stronę ociera się o niego jakieś 68 razy, a sędzia odgwizduje punkt dla gości. I jeszcze przyznaje nam żółtą kartkę za dyskusje. Zdeprymowani Polacy dwukrotnie dają się zablokować (Kurek i Bociek), zaczynamy piątego seta od 0:3.

22:08 Niestety. Koniec seta. Nie radzimy sobie z zagrywką Josifowa, Bułgarzy nie mają żadnych problemów z wyprowadzeniem kontry. Emocje w końcówce niesamowite, niestety finał nie po naszej myśli. 24:26, walczymy dalej w tie-breaku.

22:07 Kurek! Bronimy się! Ale jeszcze raz, Sokołow nie do zatrzymania.

22:06 Remis! Co tu się dzieje! Kurek obija piłkę o blok, która mija się linia boczną o pół milimetra! Punkt! Nie, jednak nie. Piłka po bloku prawie musnęła głowę Aleksiewa, punkt jednak dla gości. Znowu setbol.

22:04 Łukasz Wiśniewski! Co za zagrywka! Nowakowski wykorzystuje piłkę przechodzącą i już tylko punkt straty!

22:02 Znowu trzy punkty. Kurek zatrzymany. "Ten mój syn to jest szalony jednak" - skwitował Wojciech Drzyzga ponowienie wystawy do Możdżonka. Skuteczne, ale po błędzie Ruciaka i podbiciu ataku Boćka...a nie! Miałyśmy napisać, że setbol dla Bułgarów, ale Aleksiew uderza w aut. 21:23.

22:00 Magneto chciał poprawić i...uderzył jeszcze lżej. Skórę ratują nam błędem własnym goście. I znowu blok, Bociek, Bocian kochany! Przepraszamy za ten słaby żart z Juantoreną. 19:20...21. Winiar psuję zagrywkę.

21:59 Klops. Możdżonek atakuje za miękko, Bułgarzy wykorzystują kontrę, a my znowu mamy trzy punkty do odrobienia. Czas dla AA.

21:58 Ciągle dwa punkty straty, po ślicznym ataku Winiara już tylko jeden, a ważniejsze jest to, że atak Miśka ściąga z pola zagrywki Sokołowa. Odpowiedź Sokołowa. 17:19.

21:57 Trzeci raz z rzędu piłka do Cichego i trzeci raz skutecznie!

21:56 Krótki instruktaż zagrywki dla Grześka Boćka:

I niestety Bartka Kurka. 15:17.

21:54 Sokołow zabl...a nie, jednak aut, ale wkrótce, beware. Tymczasem piłkę na środku kończy Piter, ale Bociek, ach Boćku, trzeba była jednak obejrzeć wczoraj trochę tego meczu Złotek. Tyle popsutych zagrywek, tyle! Przerwa techniczna. 14:16.

21:53 Jest kontra dla nas! Fabian wystawia sposobem dolnym na drugą stronę, czym zaskakuje Bułgarów na tyle, że dają się zrobić w dudka w przepychance z Kurkiem. I blok! Jest blok! To już tylko punkt.

21:51 No dobra, to możemy zaczniemy do Sokołowa skakać, like, w sześciu w bloku? Kurek nie radzi sobie w ataku, radzi sobie Bociek. 11:14.

21:50 Ajajajaj, mieliśmy ich na widelcu, Fabian znowu sprawił problemy w przyjęciu, ale Winiar nie daje rady na kontrze. I oto w najlepszym momencie wrócił on, blok! 10:12.

21:48 Uff uff. Winiar obija blok, piłka wraca wraca, Tomasz Swędrowski zaparza melisę, piłka spada...tak! w aucie. Drzyzga zostaje bohaterem kolejnej akcji - jest as, jest odrabianie.

21:46 Sokołow robi na boisku co chce. Bociek nie radzi sobie z piłką sytuacyjną nasz strata wzrasta do czterech punktów. Czas dla AA.

21:45 Pierwsza piłka do Boćka, trafia. Trafia i Sokołow, trafia Bociek jeszcze raz. 7:9.

21:43 Kończy Kurek, kończy Sokołow, Bociek uderza w aut. Na pierwszej przerwie przegrywamy trzema punktami. Myślicie, że pora wyciągać z lodówki Jarosza? Na razie znowu wchodzi Drzyzga.

21:41 Bociek nie kończy piłki mimo czystej siatki, Sokołow obija nasz blok, czego nie zauważa arbiter i przyznaje nam punkt. Przydałaby się ta wideorwefikacja, może chociaż taka prowizoryczna. Penchew tam się nie nudzi w kwadracie?

21:39 Bardzo ładne zachowanie Sokołowa, który po zamordowaniu Ziomka podszedł do taśmy sprawdzić czy żyje podać rękę naszemu rozgrywającemu. Teraz podaję rękę całemu zespołowi psując zagrywkę, ale wcześniej swoje (kontra) zrobił. I teraz dokłada z ataku. Bociek powstrzymywany blokiem, na szczęście goście wpadają w taśmę Na nieszczęście Winiar psuje zagrywkę. 3:5.

21:38 Czwartego seta zaczynamy z Ziomkiem i Winiarskim. Wynik otwiera atak Aleksiewa. I błyskawiczna odpowiedź Boćka. 1:1.

21:36 Ryszard Bosek, którego włosy zawsze ceniłyśmy, przed meczem obstawiał wynik 3:1. Tego się trzymajmy.

21:33 Wyciągnięty z lodówki Rucek dogrywa piłkę na drugi metr (tyle, że po bułgarskiej stronie), Fabian popisuje się blokiem, Kubi obija blok (trochę sobie jednak piłkę do niego donoszą, Bułgarzy się śmieją, Fabian do protokołu wpisuje się również popsutą zagrywką i po secie. Bułgaria wygrywa trzecią partię 25:20.

21:32 Taka niby niechlujna ta przesunięta krótka Bułgarów, ale wchodzi. Takoż atak Boćka i odpowiedź Aleksiewa. Będzie setbol dla gości. 24:18.

21:31 I jeszcze jedna sytuacyjna piłka skończona przez Kypka. Bociek wreszcie wstrzelił się zagrywką, ale swoje zasługi zniweczył nie znajdując bułgarskich rąk na kontrze. Ta sztuka udaje się Kubiakowi, 17:22.

21:29 O proszę, gonimy! Kubi ślicznie broni, Kubiak kończy piłkę sytuacyjną. Zaskakuje nas kiwka Sokołowa. 15:21.

21:27 Ale gramy, dobrze, nie kładziemy się. Magneto zagrywa, jego kompan ze środka wygrywa piłkę przechodzącą, trener goście bierze czas. 14:20.

21:25 Aleksiew obija nasz potykający się o nogi Boćka blok. Odpowiedź Kubiaka bardzo efektowna. Dzik jest w gazie, zobaczymy jak zagrywka. Ładnie, ale Bułgarzy wyprowadzają akcję, na dwa razy, ale skutecznie. Kurek blok-aut. 13:20.

21:23 Dobra Sokołow, znaj litość, skuś baba na dziada. O, udało się :) Niestety zaklęcie podziało też na zagrywającego Kurka. I Nowakowskiego. Wcześniej udanie atakował Kubiak, ale nasza starta ciągle wynosi 8. Po ataku Boćka już 7. 11:18.

21:21 Fabian Drzyzga zmienia Ziomka, Kubi Winiaria. W międzyczasie Zatorski próbował przyjąć zagrywkę Sokołowa ciosem karateki. Pierwsze przyjęcie Kubiaka niezłe, ale Kurek zostaje podbity, a goście robią w kontrze co chcą. Na drugą przerwę techniczną schodzimy a aż ośmiopunktową stratą.

21:20 Zatorski próbował przyjąć zagrywkę Sokołowa rzutem judoki, co inaczej niż czternastym punktem dla Bułgarów skończyć się nie mogło. U nas ciągle 8.

21:18 Michał Winiarski naoglądał się chyba trochę za dużo zagrywek we wczorajszym meczu Złotek, a taki samolocik mógł skończyć się tylko krótką Bułgarów. Niestety Glinkę i spółkę w akcji oglądał również Możdżonek. Dobra, panie tak nie psuły, nie obrażajmy. Psują także goście, psuje solidarnie Bociek, 8:13.

21:17 Kolejna długa wymiana skończona przez gości. Tracimy już pięć punkt, po akcji ze środka Magneto cztery.

21:16 Brawo Grzesiek Bociek, brawo Kypek w obronie, ale kontra tym razem nie dla nas. 5:9.

21:13 Winiarski znowu w aut, przewaga Bułgarów wzrasta. Do trzech punktów sprowadza ją zepsuta zagrywka Skrimowa, ale na przerwę techniczną schodzimy znowu z czterema w plecy.

21:10 Zepsuta zagrywka za zepsutą zagrywkę. Sokołow, Kurek. Bociek blokowany, jest małe zamieszanie, bo sędzia główny nie zauważył obcierki, ale punkt w ostatecznym rachunku trafia na stronę bułgarską. Goście się rozkręcają, kontra, as i zrobiło się nagle 3:6. Andrea Anastasi nie jest pod wrażeniem i prosi o czas.

21:09 Zaczynamy od kontry na trzy razy, ale skutecznie. A nie, wcześniej zdobyliśmy jeszcze jeden punkt. Z ręką na sercu przegapiłam. Bociek psuje zagrywkę, Winiarski atak, mamy remis. 2:2.

21:04 Będzie czy nie będzie tej dłuższej przerwy po drugim secie? Macie coś do jedzenia?

21:02 Wiśniówka Wiśni zamieszała w głowie Penczewa, nieskładna akcja Bułgarów kończy się naszą kontrą i skutecznym uderzeniem Winiaria. Mamy drugiego seta! Zabawa!

embed

21:01 Na szczęście tak. Skrimow odpowiada, a my po ataku Kurka będziemy mieć piłkę setową. Wiśniewski na boisku.

20:58 Nie psujemy zagrywek w takim momencie Winiar! Na zagrywkę wchodzi Penczew, ale nie robi większego wrażenia na przyjmujących, a już na pewno nie na kończącym akcję z zimną krwią Możdżonku. I blok! Jest! Cichy! 23:21! Piotrek dostaje w głowę, Cichy, wszystko w porządku?

embed

20:56 Bratoev psuje zagrywkę, Sokołowi kiwa, my kontrujemy i jest punkt! Bociek! 21:20.

20:54 Dobre przyjęcie i szybka piłka do Możdzonka na środek. I wreszcie kończymy kontrę! Kurek! Po 19.

20:52 Był pasywny blok, była kontra w górze, niestety złe rozegranie skończyło się atakiem gości. Bułgarzy kontr nie psują i znowu wychodzą na dwa punkty. AA bierze czas.

20:50 Pit ze środka, Skrimow w aut i mamy remis. Punkt przewagi goście zdobywają po zepsutej zagrywce Kurka, my nadrabiamy atakiem Boćka.

20:49 Jak myślicie, co ci Bułgarzy tam mają, że tak się tymi ręcznikami zasłaniają?

embed

20:47 Winiar uderza z drugiej linii tak, że Bratoev pada przed nasza reprezentacją na kolana. Bociek centymetry od asa serwisowego, Sokołow metry od linii końcowej niestety po wcześniejszym spotkaniu z polskim blokiem. Przerwa techniczna, 14:16.

20:46 Tymczasem na prowadzenie wyprowadził nas wreszcie punktowy blok, niestety szybko na ziemie sprowadził nas kolejny zabójczy atak Sokołowa. Zabójcza dla Bartka Kurka okazała się też taśma przy próbie ataku Kiurka, ale Bartek poprawia się już w kolejnej akcji. Odpowiedź Skrimowa. 13:14.

20:43 Jest remis! Winiar, Magneto na kontrze. 10:10. Ciekawostka. Sprawdziłyśmy szybko na stronie CEV czy przypadkiem nie zaliczyłyśmy wtopy i czy Grbić nie przebywa teraz jednak trochę bliżej (na przykład, hmm, w Danii?) nie przebywa, ale patrzcie jak wg CEV wygląda reprezentacja Serbii:

embed

I co teraz Pawle Papke?

20:41 Lizaki nie pomogły, Cichy podbity, Kurek odbija nieczysto, Winiarski wyrzucony za antenkę, Bociek z opóźnieniem, Bułgarzy też nie kończą, a Bociek wystawia na skrzydło tak, że gdzieś w dalekiej Sebii Nikola Grbić cmoka z uznaniem. 8:9.

20:39 Łukasz Żygadło również nie daje rady w siatkę (w sensie, że w nią pada) przez co obydwie ekipy schodzą napić się kompotu i uzupełnić węglowodany na przerwie technicznej. Cichy, jakieś propozycje?

embed

20:38 Pracujemy pasywnym blokiem, ale Kurek znowu nie daje rady na kontrze. Siatka daje rady zagrywce Sokołowa. Po 7.

20:36 Sokołow uderza tak, że Paweł Zatorski oglądając swoje ręce musiał zakwestionować wybór kariery. Bociek nie powinien. I jeszcze raz Sokołow. 5:6.

20:35 Przesunięta krótka i Marcin Możdżonek, za którego (i cały zespół) cieszy się Bociek. Znowu zaskakują nas kiwką, my ich atakiem z drugiej linii (Kurek). Po 4.

20:34 Ziomek czyści siatkę Boćkowi, a Grzesiek wie co z tym zrobić. Bułgarzy odpowiadają krótką. 2:3.

20:32 Drugą partię zaczynamy od Boćka blokowanego na kontrze. W drugiej akcji Grzesiek huknął, tak że Aleksiew mógł się co najwyżej podrapać po głowie. Ależ nam ten malutki Skrimow psuje krwi. 1:2.

20:29 Jest! Mamy, mamy pierwszego seta! Sokołow przekracza linię! 25:23!!!

20:28 Michał Winiarskiiiiiiii! Nie dał rady Cichy z krótkiej, nie dał Kypek na kontrze, aż nagle zza ich pleców wyłonił się Misiek, uderzył znikąd i dal na setbola!

20:25 Nikołow idzie w ślady Ziomka, Winiar popisuje się super zagrywką, Kurek nie może skończyć kontry, ale na szczęści kończy ją za nas Sokołow wysyłając piłkę w aut. 23:21. Ej dziewczyny, tak w ogóle, tak raczej guilty pleasurowo, ale Nikołow, hmm?

embed

20:23 Dwudziesty punkt niemal w pojedynkę wygrywa nam Michał Winiarski, który najpierw popisuje się pojedynczym (wy)blokiem, a potem kończy dzieła na kontrze. Bułgarzy odpowiadają sprytną kiwką, my coraz pewniejszym w ataku Boćkiem. Tylko znowu ta zagrywka! Ziomek psuje, znowu remis. 21:21.

20:22 Dobra zagrywka Kurka, problemy w przyjęciu, ale zero reakcji naszego bloku. Jest dobre przyjęcie Winiara, jest dobry atak Nowakowskiego. Po 19.

20:21 Kurek podbity, kontra skuteczna, mamy pierwsze prowadzenie gości w tym meczu. Wyrównujemy tym razem piekielnie skutecznym Boćkiem.

20:20 I już remis. Skrimow atakuje, Bociek blokowany po niepewnym przyjęciu. Na szczęście Bułgarzy psują od czasu do czasu zagrywki. Bociek niestety też. Po 17.

20:17 Skrimow raz jeszcze, wcześniej bułgarskie dotknięcie siatki. Kurek tym razem nie daje szans blokowi i linii bocznej zapraszając obie ekipy na przerwę techniczną. 16:14.

20:15 Szybciutko stopniała nasza przewaga. Kurek znów przeliczył się na kontrze, Zatorski przegrał z zagrywką Nikołowa. 14:13.

20:14 Skrimow tym razem się nie myli. Co ci Bułgarzy mają tam na tych koszulkach ponawypisane? Carpe diem? Memento mori?

20:12 I jak na zawołanie i na zaprzeczenie naszej teorii Kurek myli się na kontrze. Sokołow styka się kolanami z Winiarem, Bociek po palcach blokujących, nabuzowany Cwetan uderza ze skrzydła. Jest odpowiedź ze środka! 14:10.

20:11 Aleksiew też w aut! Przerwa dla wyraźnie spiętych Bułgarów. Jak myślicie, kto ich tak przestraszył?

embed

20:09 Bociek ze zdziwieniem przyjąć swoje zepsucie zagrywki. Takoż Kurek przestrzelony atak. Josifow idzie w ślady Boćka, 11:7.

20:08 Sokołow się przestraszył chyba nawet, my podbijamy jego plas i kończymy kontrę (Kurek). Wygląda to tak dobrze, że aż się boimy. Bociek obija blok, mamy już pięć punktów przewagi. 10:5.

20:07 I proszę, nie sądziłyśmy, że tak szybko uda nam się zablokować demona Sokołowa, brawo Kurek! 8:4.

20:06 I pierwszy atak Bartka Kurka. Brawo, nieźle to wszystko póki co wygląda. Na pewno nie dla Skrimowa, który myli się po raz drugi w meczu. 7:4.

20:05 I jest rozegrania na środek do Magneto. Odpowiedź Sokołowa bezlitosna. 5:4.

20:04 Sprytna zagrywka Ziomka, piłka za darmo i atak Winiara. Była szansa na zwiększenie wyniku, ale Michał nie dał rady na kontrze. 4:3.

20:03 Kontynuuje cmokanie na słabe przyjęcie i zablokowanego Winiara, na szczęście Michał naprawia swój błąd już w kolejne akcji. A Skrimov uderza w aut! 3:2.

20:01 Gramy. Wynik otwiera udany atak Boćka. Tak Grzesiek, teraz można się uśmiechać. Nie Cichy, po takiej zagrywce to można co najwyżej...

embed

19:58 Chłopczyczek poniżej to oczywiście znany nam z Effectora Kielce (od tego sezonu w Rzeszowie) Nikolay Penchev. Do Plusligii przecież byle kogo byśmy nie brali.

19:55 Hymny. Od lat w świecie siatkarskim pokutuje plotka, że w reprezentacji Bułgarii jeden od drugiego, no że tak za szczególnie oka zawiesić nie można. Otóż niezupełnie.

embed

Ponadto: czy tylko mnie hymn bułgarski przywodzi na myśl soundtrack z Ogniem i Mieczem?

19:53 Przed trzydziestosześcio minutowym pasmem reklamowym, rzecznik prasowy reprezentacji zdradził, że rozpoczniemy taką szóstką jak w poprzednim meczu. To oznacza, że trener Anastasi od początku będzie musiał krzyczeć na Boćka żeby przestał się cały czas uśmiechać , Fabian Drzyzga pilnować by ponownie nie zapuścić korzeni w kwadracie dla rezerwowych , a Andrzej Wrona będzie mógł nadal robić sobie zdjęcia ze znajomymi na trybunach.

19:50 Po męczarniach z Turkami, porażce z Francją i przełamaniu ze Słowacją, przyszła pora na barażowy pojedynek z Bułgarią. Z Bułgarią zawsze gra nam się ciężko, statystyka ostatnich meczy o punkty nie jest dla nas dobra, boimy się Sokołowa, ale mimo to wierzymy w sukces. Te mistrzostwa nie mogą się dla nas skończyć już dziś!