Kto w barażach, kto w ćwierćfinałach, czyli podsumowanie fazy grupowej mistrzostw Europy

P.S. To zdjęcie to nawet nie jest z mistrzostw, ale jest takie, takie.

Kiedyś postaramy się dociec tego jakim cudem podoba nam się chłopiec z czubem na głowie i kolczykami w uszach, ale teraz skupmy się na tym, co działo się na EURO w pozostałych grupach, kiedy my drżałyśmy o losy biało-czerwonych. A działo się sporo.

GRUPA A

To miała być najłatwiejsza grupa, z najłatwiejszym do wytypowania ćwierćfinalistą, ale i tutaj przytrafiły się niespodzianki. Z super formą wyskoczyli Belgowie, którzy najpierw bez problemów uporali się z Białorusią i Danią, a na koniec nieoczekiwanie ograli Włochów 3:2.

O co chodzi panowie, w Danii nie mają babek drożdżowych?

Rozstrzygnięcie ostatniego meczu w grupie przesądziło o tym, że to Belgowie awansują bezpośrednio do ćwierćfinału, a Włosi będą musieli pomęczyć się jeszcze w barażach. Trafi tam również drugi gospodarz turnieju, który w bezpośrednim starciu wyeliminował Białoruś.

 

GRUPA B

W naszym koszyku scenariusze i punkty przeliczone zostały już tyle razy, przed, w trakcie i po zakończeniu rywalizacji w grupie, że już nie ma chyba co za bardzo się nad nimi pochylać (Francja w ćwierćfinale, my na drugim miejscu i w barażach z Bułgarią, Słowacy, oj Słowacy czyż nie wolelibyście przegrać z tymi Turkami, z Rosją), ale każda okazja do wstawienia zdjęcia Juliena jest dobra, to wstawiamy.

P.S. Gotta love Michał Masny!

 

GRUPA C

Ta grupa okazała się być najbardziej wyrównaną i obfitującą w najwięcej niespodzianek. Trzęsienie ziemi nastąpiło już pierwszego dnia kiedy dwójka faworytów, Serbowie i Holendrzy, przegrali swoje mecze solidarnie 1:3 kolejno ze Słowenią i Finlandią. To własnie czarny skandynawski koń wygrał grupę i zagra w ćwierćfinale, mimo, że w ostatnim meczu ulegli Serbom 0:3.

W najciekawszym spotkaniu grupy Atanasijević i spółka pokonali w pięciu setach Holendrów, dzięki czemu, w ostatecznym rozrachunku, w barażach zagrają z Danią zamiast Włochów, z którymi zmierzyć będą się musieli Bontje i spółka. Do domu wracają Słoweńcy.

GRUPA D

I na koniec grupa, którą bacznie obserwowaliśmy od samego początku. A początki były sensacyjne. Wielka Rosja, ze strachu przed którą cała Europa odpalała kalkulatory zaraz po rozlosowaniu grup mistrzostw, przegrała nieoczekiwanie z Niemcami i to do zera.

20.09.2013  Gdynia , Mistrzostwa Europy w Pilce Siatkowej Mezczyzn 2013 , mecz Rosja - Niemcy , druzyna Niemiec fetuje zwyciestwo . fot. Kamil Gozdan /Agencja Gazeta    SLOWA KLUCZOWE: sport siatkowka ME mistrzostwa europy w siatkowce ROSJA NIEMCY zwyciestwo radoscFot. Kamil Gozdan / Agencja Gazeta

Niemcy przez swoją grupę przeszli jak burza. Ich wyższość musieli uznać również Bułgarzy (2:3) oraz Czesi (0:3). Trzy zwycięstwa inaczej niż bezpośrednim awansem do ćwierćfinału skończyć się nie mogły. Rosjanie szybko się jednak otrząsnęli (czy to nie jest tak, że oni zawsze muszą słabo wejść w turniej i obowiązkowo przegrać mecz na początku?) planowo zmietli Czechów i na nasze szczęście Bułgarom pozwolili ugrać tylko seta.

To oznacza, że Sborna zajmuje drugie miejsce w swoje grupie i w barażach zagra ze Słowacją (oj Słowacy), a Bułgaria, co już doskonale wiemy, stoczy pojedynek o ćwierćfinał z Polską.

Wszystkie spotkania barażowe rozegrane zostaną we wtorek, ćwierćfinały dzień później, a tak będzie prezentować się ich skład:

Francja - Rosja/Słowacja (oj Słowacy)
Finlandia - Włochy/Holandia
Belgia - Serbia/Dania
Niemcy - Polska/Bułgaria

 

I co Wy na to? Kibicujecie komuś jeszcze?