Mesut Ozil piłkarzem Arsenalu Londyn!

I w ten oto spektakularny sposób zakończyło się okienko transferowe 2013.

A jeszcze przed jego rozpoczęciem Arsene Wenger obiecywał kibicom, że tym razem już naprawdę sprowadzi na Emirate Stadium wielkie nazwisko. Cierpliwość fanów zostało wystawiano na długą próbę, aż tu nagle wczorajszego wieczora:

Według brytyjskich mediów niemiecki piłkarz związał się z londyńskim klubem pięcioletnim kontraktem za rekordową dla Arsenalu kwotę 50 milinów Euro. A sądząc po pożegnalnym wpisie na oficjalnym koncie Facebookowym, również i dla niego było to niespodziewane posunięcie.

 

Drodzy fani Realu Madryt!


Dziękuję wam bardzo za trzy wspaniałe lata z wami wszystkimi. Czas w Realu Madryt był dla mnie jedyny i wyjątkowy. Czasami rzeczy rozwijają się inaczej niż mógłbym się spodziewać kilka dni temu. Mimo, że opuszczam Real Madryt, życzę wam i drużynie wszystkiego najlepszego w przyszłości.


Teraz nie mogę się doczekać gry w nowym klubie: THE GUNNERS!

 

A tak transfer skomentował sam Wenger:

 

Jesteśmy niesamowicie szczęśliwi, że udało nam się pozyskać Mesuta Oezila. To świetny piłkarz, który swoją wartość udowadniał zarówno w klubach jak i reprezentacji. Oglądaliśmy go i podziwialiśmy od dłuższego czasu. Ma wszystko co jest potrzebne, aby zostać piłkarzem Arsenalu - powiedział menedżer Kanonierów.


A jak skomentujecie go Wy?

(No bo niektóre zna już łamią sobie języki przy próbach stworzenia nazwy dla wiecie-jakiego-bromansu).