Polska pokonuję Argentynę po raz drugi!!! [ZAPIS RELACJI]

ODŚWIEŻ RELACJĘ

KONIEC Wygląda na to, że Polacy najgorsze mają już za sobą, wreszcie gramy dobrze, wreszcie wygrywamy za 3 punkty i co najważniejsze, ciągle mamy szansę na turniej finałowy Ligi Światowej!

Słyszymy się za tydzień przy okazji zapowiadających się niezwykle emocjonująco meczach z USA, natenczas: dziękujemy i dobranoc!

22:35 Teraz! Argentyńczyk psuje zagrywkę, a my cieszymy się z wygranego meczu! I to bez straty punktu! I jak wyliczają komentatorzy ciągle mamy szanse na turniej finałowy! Tymczasem nagroda dla MVP wędruje w ręce nieco zaskoczonego Michała Winiarskiego.

embed

22:34 Już tylko jeden! Romanutti w aut! Ale jeszcze nie teraz, Bartman psuje serwis, a Kurek atak. 24:17, kolejna szansa.

22:31 Nowy nabytek Skry Uriarte walczy o kartę stałego klienta w Auchanie w Galerii Łódzkiej i psuje kolejną zagrywkę. Sole walczy byśmy jednak wstawiły jego zdjęcie bez koszulki i robi to samo. Dwa punkty od wygranego meczu.

22:30 Winiarski na dwa razy, z z podłogi, ale skutecznie! 19! Blok! Ziomek! 20!

22:29 Tym razem chodziło o popsutą zagrywkę, ale po takiej serii Zibiemu można wybaczyć. Cichy Pit ze środka zdobywa dla nas punkt osiemnasty, po drugiej stronie 11.

22:28 P.S.

embed

22:27 Punktujemy Argentynę na kontrach bezlitośnie. To już jest przerwa techniczna, to już jest 16:9.

22:25 Wygrywamy kolejną kontrę, Bartman!

embed

22:23 Bartman fuksiarski as serwisowy, ale asom serwisowym w zęby się nie zagląda. O proszę, teraz już bez żadnych sprzymierzeńców, w samiutki narożniczek! Odjeżdżamy, trener gości prosi o czas, my słuchamy najgorszej piosenki w historii polskiej muzyki rozrywkowej. 13:9.

22:21 Sole, Bartman, punt za punkt. Cooooooo teraz zrobił Możdżonek! W sensie atak z drugiej linii. 10:9.

22:18 Tym razem Bartman podbity w przeciwieństwie do kontry Argentyńczykó, poprawa Winiar, poprawia Możdżonek i w nagrodę schodzimy na przerwę techniczną z punktem przewagi.

22:16 Argentyńczyk atakuje koszykarskim wsadem, ale sędzia jakimś cudem błędu nie odgwizduje. Odpowiadamy ślicznym atakiem Bartmana, który został na boisku. Kolejny punkt zdobywa dla nas Michał Winiarski. 7:5.

22:15 I po naszej przewadze. Castellani obija blok, Kurkowi ta sztuka (po problemach w przyjęciu) się nie udaje. Winiarskiemu już tak. 5:3.

22:12 Creer przyłącza się do celebracji psując atak. Proszę bardzo, i to nawet dwa razy. I jeszcze blok! Rozpoczynamy z przytupem, 4:0!

22:10 Dobra panowie, nie chwaliłam się, ale mam dziś imieniny. Wygrywamy seta i mecz dla mnie.

22:08 A my cały czas snujemy teorie na temat dyscyplinarnego odsunięcia od zespołu Quirogi. Obrzucenie śnieżkami Luciano de Cecco?

embed

22:07 Wszedł Kubi na zagrywkę, ale przecież wszyscy wiemy, że jego prawdziwym powołaniem są żołędzie. Bronimy, wyprowadzamy kontrę i wygrywamy seta! Polska prowadzi w meczu 2:1.

22:06 Środek druga linia Michał Winiarski, setbol numer dwa!

22:06 A Romanutti to skąd się wziął na tym boisku? Remis.

22:04 Brawo Winiar! Będzie setbol! I oby ten set skończył się prędko bo ile można tej Beaty Kozidrak między akcjami. Trener Argentyny nie ma dla nas litości i prosi o czas.

22:03 No nie zatrzymamy dziś tego Sole. Nowy nabytek Skry Bełchatów (Uriarte) walczy o dobre miejsce parkingowe przed halą Energia i psuje zagrywkę. Sole zepsucia odmawia nadal, my nie kończymy ataku i jest remis, po 23. Zibi na boisku!

22:02 Winiar na lewym ataku! 22:20.

22:01 Zepsuta zagrywka za zepsutą zagrywkę. 21:10, Rucek na boisko.

21:58 Kypek cały czas na super skuteczności, Argentyńczyk puszcza kiwkę rodem z pucharu burmistrza Przysnojówki Gnojnej. Ale niestety, miało być odjeżdżanie w stronę setbola, tymczasem Jarosz daje się zablokować i wracamy do jednego punktu. 20:19.

21:56 Kurek obija blok na lewym ataku, Castellani zablokowany na prawym, Argentyńczycy przeprowadzają akcję w obronie rodem z podstawówkowych wuefów z Gnojnika Dolnego i ni stąd ni zowąd mamy dwa punkty przewagi. Mogły być trzy, ale Kypek wpada w siatkę. 18:17.

21:53 Sebastian Sole, ech, chyba szybko nie otworzymy tego folderu. My również odpowiadamy ze środka, Winiar odpowiada serwując w siatkę zapraszając obie drużyny na przerwę techniczną. 15:16.

21:52 Możdżonek w roli rozgrywającego, de Cecco w roli atakującego, a ta szalona akcja kończy się niestety naszym autem. Gorzej, że odzywają się znowu problemy z przyjęciem i to Argentyna znowu wychodzi na prowadzenie. Remis przywraca popsuta zagrywka Argentyny.

21:50 I jeszcze jeden blok, Argentyńczycy jakimś cudem, Pit, nie wiadomo jakim cudem nie kończy ten kontry. Na szczęście dobra passa naszego bloku i zła Castellaniego trwa. 13:12.

21:49 Luciano de Cecco zagrywa w środek siatki, Kojot podjął wyzwanie i zaserwował jeszcze niżej. Kurek znowu atakuje jak niżej ze słonecznikiem, a Winiar takoż blokuje. 12:11.

21:48 Niestety takich min po zagrywce Winiara robić nie możemy, po ataku Poglajena tym bardziej. 9:10.

21:47 Ależ cudny atak z drugiej linii Kurka. And we're like:

21:44 Nowakowski dla odmiany na dzisiaj się nauczył i kończy kolejny atak na środku. Odpowiada Castellani, my ponawiamy rozegranie na środek, gdzie tym razem bezlitosny dla rywala jest Magneto. Który teraz dokłada ręce do minimalnie autowego bloku. Przegrywamy na pierwszej przerwie technicznej 7:8.

21:43 Kurek psuje zagrywkę, Winiar atak i mamy remis. A teraz to już nawet przegrywamy jednym punktem - Kurek uderza w aut.

21:41 Dwie kolejne akcje Jarosza w bilansem na zero, Ignaczak i Winiarski próbują kolektywnego przyjęcia (zgadnijcie jak się skończyło), piłka jeszcze raz do Jarosza, tym razem bez problemów. Blokujemy Bongoleę! 5:3.

21:39 Świetny początek trzeciego seta. Atak Kurka, blok na Poglajenie, był trzeci punkt w powietrzu, ale nie kończymy kontry. 2:1.

21:27 Czeka nas teraz dłuższa przerwa, można iść jeść, pić, poczytać biografię Agassiego.

21:25 Jeszcze nie teraz, psujemy zagrywkę, ale psują też Argentyńczycy. Czyli: teraz! Polka wygrywa drugiego seta 25:21.

21:24 Z trudem zdobywamy te punkty w końcówce, ale w siatkówce punktów za urodę się nie rozdaje (oh wait). Agresywna kiwka ziomka daje nam piłkę setową. 24:20!

21:23 Dynamiczny atak Jarosza po przerwie, i trochę za bardzo dynamiczna zagrywka Kurka. 22:19.

21:22 Igła znowu z problemami na przyjęciu, co kończy się 18stym punktem dla gości. U nas cały czas 21 w obliczu czego AA prosi o czas.

21:20 Możdżonek ledwo ledwo kończy tę krótką z punktem po naszej stronie, ale odpowiedź Argentyny ze skrzydła równie skuteczna. Znowu gramy środkiem, tym razem Nowakowski. 21:16.

21:17 Jest i Romanutti na boisku i od razu daje o sobie znać obijając nasz blok na kontrze. Polacy twierdzą, że któryś z Argentyńczyków przekroczył środkową linię, ale nie będzie zmiany decyzji. Pachniało nam serią straconych punktów, ale nic z tego. Gwiazda piątkowego meczu (Romanutti) zatrzymany przez Magneto! Winiar psuje zagrywkę, koledzy psują przyjęcie i wracamy do czterech oczek różnicy. 19:15.

21:13 Po przerwie Kurek psuje, psuje też atak Jarosz w kolejnej akcji. Stanęliśmy po d groźbą stracenia 3 punktów z rzędu, ale sędzia myli się na naszą korzyść nie zauważając bloku jak stąd do Nowego Urengoju Łukasza Żygadło. 17:11.

21:11 Jeszcze jeden as! Argentyna na kolanach. Na drugiej przerwie technicznej prowadzimy aż ośmioma punktami!

21:10 Kojot psuje zagrywkę, Kurek atakuje skutecznie, jeszcze lepiej zagrywa, a dzieła zwieńcza Pit z przechodzącej.

21:07 Kuba Jarosz atakuje tak, że Sole ląduje na pośladkach po naszej stronie siatki. To musiała być akcja meczu. Jarosz dokłada asa serwisowego i nasza przewaga znowu wzrasta do pięciu punktów. Po skończonej przez Kurka kontrze już 6! 13:7.

21:06 Gubimy przewagę - de Cecco oszukuje nas na siatce, Poglajen niszczy na skrzydle. Na szczęście cały czas funkcjonuje nam środek. 10:7.

21:05 Sebastian Sole już prawie, prawie zablokowany. Otwieramy folder. W międzyczasie dziewiąty punkt zdobywa dla nas Jarosz, po drugiej stonie 5.

21:02 Jarosz po bloku, Winiarski trafia w boisko z kontry, będzie jeszcze wideoweryfikacja, ale my już myślami jesteśmy na przerwie technicznej.

No i się pośpieszyłyśmy. Jednak aut, my jeszcze sprawdzaliśmy rzekome dotknięcie siatki, ale ostatecznie punkt dla Argentyny. Atak Jarosza nie pozostawia już żadnych wątpliwości. Można odkręcać kompoty i cieszyć się z czteropunktowego prowadzenia.

21:01 Tymczasem goście tracą punkty seriami, teraz to oni mają problemy z przyjęciem i ich trener wypisuje nerwowo długopisy na czasie. 6:3.

21:00 Sebastian Sole kończy kolejną krótką. To co, robimy sobie zabawę jak tydzień temu z Żulienem? Blok na Sole=zdjęcie Sole bez koszulki?

20:59 Winiar blok-aut, Bengolea przekracza linię środkową i wychodzimy na prowadzenie. 4:2.

20:57 Myślę o tym Quirodze i trochę mnie umknął początek drugiego seta, ale jest 1:2, jakby co.

20:52 Z cyklu: co zrobił Quiroga, że został odsunięty od kadry. Podpalenie szafki Podglajena?

embed

20:51 Pierwszą bronimy atakiem Jarosza. Ta sama osoba kończy seta popsutą zagrywką, Argentyna wygrywa pierwszego seta 25:18.

20:50 Jeszcze walczymy. Kurek na skrzydle, Rucek niezła zagrywka, ale wszystko to na nic. Setbol dla Argentyny.

20:49 Sebastian Sole grabi sobie asem serwisowym, odpowiadamy blokiem na Poglajenie. I zepsutą zagrywką Winiara. Trzeba się już żegnać z tym setem. 16:23.

20:48 Udany atak Możdżonka, odpowiedź Poglajena, a my cały czas zastanawiamy się co takiego zrobił Quiroga, że został odsunięty od zespołu. Macie jakieś pomysły?

embed

20:46 Po przerwie Kurek serwuje miejsce, w którym przed chwilą wiązał buta Jarosz (tylko po drugiej stronie). Argentyńczycy oddają nam punkt z zagrywki, ale w ataku prezentów już nie będzie. Takie postanowiliśmy rozdać my. Jarosz w taśmę, czas dla Anastasiego. 14:20.

20:45 Wreszcie zaczyna działać nam Kurek na zagrywce! Zmniejszamy stratę do 4 oczek, trener gości prosi o czas.

20:44 Ziomek wystawia, Jarosz zdążył już zawiązać buta i tak to się kończy. 12:17

20:43 Ziomek wystawia, Jarosz wiążę buta przy bandach i tak to się kończy. 11:17.

20:40 Niszczy nas ten Argentyńczyk o słowiańskim nazwisku na zagrywce, odpowiadamy atakiem najpierw Kurka, potem Winiara. Oni odpowiadają Castellanim, my dokładamy fatalne przyjęcie i za karę schodzimy na drugą przerwę techniczną z pięcioma w plecy.

20:38 Powtórka akcji sprzed sekund, z tymże tym razem z nieszczęśliwym zakończeniem (blokiem) po naszej stronie. Przewaga gości wzrasta do czterech punktów, zdenerwowany AA bierze czas.

20:37 Nie wchodzi nam pierwszy atak, wchodzi nam blok na kontrze. 9:11.

20:35 No i pierwsza kontrowersyjna sytuacja. Winiar atakuje być może po palcach, tak przynajmniej widział to sędzia, de Cecco widział to trochę inaczej, ale punkt dla nas. Castellani wreszcie psuje atak i tak oto zbliżamy się do rywala na jeden punkt. Po ataku tego z dziwnym nie-argentyńskim nazwiskiem już dwa.

20:33 Na przerwę techniczną zaprasza nas znowu skuteczny Castellani. Tracimy 3 punkty.

20:32 Kiwka Ziomka mało udana, kontra bezlitosna. Jest pierwszy atak ze środka, brawo Nowakowski. 5:7.

20:31 I brawo, jest pierwszy udany atak Jarosza.

embed

20:30 No i wracają nasze piątkowe demony na przyjęciu. Pierwsza piłka na drugą stronę, druga nieodebrana wcale. Z trzecią nie mamy już problemów, a Kurek bez trudu zdobywa trzeci punkt. Piąty dla gości zdobywa Castellani.

20:28 Trochę nieporozumień i przebijanek z obydwu stron, na szczęście wszystko kończy się blokiem na Castellanim. Ivan drugi raz się nie myli. Po 2.

20:27 Wynik otwiera środkowy Argentyny, który nie jest Sebastianem Sole. My odpowiadamy atakiem Kurka ze skrzydła. 1:1.

20:26 W naszym wyjściowym składzie bez zmian, po za tą, o której już wspominałyśmy. Witamy na boisku Rudego Kojota.

20:22 My tu o tyłkach, a tu już hymny, powitania, szóstki. Trener Argentyny zapowiadał zmiany i rzeczywiście, o na przykład Castellani i de Cecco wchodzą w pierwszym składzie. Uspokajamy, Sebastian Sole jest.

20:16 Podejrzewamy, że Zbyszek znosi wszystko z pokorą i w spokoju doszedł do wniosku, że po prostu musi jeszcze poszukać formy.

embed

20:14 Jak myślicie, którą z tych min Zibi przywitał wieść o odesłaniu na ławkę rezerwowych?

19:55 Halo halo, witajcie w kolejnej relacji z kolejnej potyczki Polaków w Lidze Światowej. Jurek Mielewski omawia nadwagę Luciano de Cecco, Ryszard Bosek niefortunnie używa właśnie teraz sformułowania "miękkie podbrzusze" w kontekście naszego przyjęcia, w Ergo Arenie leci ten niefortunny cover Lykke Li, Irek Mazur zastanawia się jak to będzie z Jaroszem w pierwszym składzie (bo tak dziś zaczniemy, jednym słowem, jesteśmy gotowi!