Real Madryt wygrywa 2:0, Borussia w finale! Zapis relacji NA ŻYWO

Pomimo wielu świetnych okazji na bramki czekałyśmy bardzo długo. No ale ta końcówka wszystko nam wynagrodziła.

ODŚWIEŻ

KONIEC!! BORUSSIA AWANSUJE!!

Tyle okazji, a na bramki musiałyśmy czekać do ostatniej chwili. Real już tracił nadzieję, ale przebudził się w końcówce. Niestety dla Królewskich, najzwyczajniej w świecie zabrakło czasu na zdobycie trzeciego gola. No i Borussia w porę ogarnęła panikę, jaką trafienia Benzemy i Ramosa zasiały w jej szeregach.

Ufff, mecz może nierówny, miał swoje zrywy, ale ta końcówka... normalnie ręce nam się trzęsą.

95' Sędzia jeszcze pozwala grać, Ronaldo popychany przez Santanę w polu karnym, ale nie ma faulu!

94' Ależ ten czas mija. Spalony Sergio Ramosa, który dziś gra genialnie, swoją drogą. Jeszcze 15 sekund.

94' Real w natarciu, ale zbyt nerwowo. Jeszcze minuta.

93' Rzut rożny! Diego Lopez biegnie w pole karne Borussii, Ramos dochodzi do piłki, ale uderza niecelnie! Ale końcówka, no i kto by się spodziewał, że tak to będzie się działo?

92' Borussia wreszcie wyszła ze swojej połowy. Tu faul, tam rzut za autu i już dwie minuty minęły. Czy Real da radę?

90' Zamieszanie na boisku. Bender leży kontuzjowany, Santana go zmienia, ale sędzia techniczny miał z tym jakieś problemy. Pomylił numerki z Bendera i Kuby. Ostatecznie Webb czuje się zobligowany do doliczenia aż pięciu minut.

88' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Ramos!!! Real od pięciu minut nie wychodzi z pola karnego Borussii i ma efekty. A Borussia płaci za absolutnie paniczne wybijanie piłki na oślep.

87' Benzema strzela z 20 metrów, Subotić delikatnie podbija piłkę, ale Weidenfeller nie dał się zaskoczyć, cudownie broni!

86' Zmiana w Borussii. Lewandowski schodzi, wchodzi Kehl.

84' Modrić faulowany przed polem karnym Borussii, Ozill dośrodkowuje, ale Borussia jakoś wybija piłkę. No to teraz strach wkradł się w szeregi gości.

82' GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! A może jednak nie?! Benzema strzela na 1:0!! Gol był możliwy, dzięki świetnej akcji i podaniu ze skrzydła od słabo grającego Ozilla. A Weidenfeller dostał żółtą kartkę, chyba za utrudnianie szybkiego zabrania piłki przez Real.

I teraz wszyscy odżyli. Piłkarze, kibice, Mourinho. Jeszcze będą emocję.

80' Khedira niebezpiecznie atakuje wślizgiem Kubę i również dostaje zółtą kartkę. Po minach piłkarzy Realu widać, że już chyba pogodzili się z porażką.

77' Żółta kartka dla Sergio Ramosa, który jakby co, nie wystąpi przez to w finale.

75' Ach! Jak pięknie Reus pomknął prawym skrzydłem! Świetnie zmylił Essiena, wbiegł w pole karne, wystawił Lewandowskiemu, ale w ostatniej chwili jego uderzenie zablokowali Sergio Ramos do spółki z Varanem.

73' Realizator pokazał, że ktoś tu jeszcze wierzy, to Xabi Alonso, który z ławki zagrzewa kolegów do walki.

72' Modrić wpada w pole karne, ściera się z Benderem i pada w polu karnym, ale o faulu chyba nie mogło być mowy. Królewscy nawet nie protestowali.

Powtórki pokazały, że Niemiec wybijał czyściutko.

71' Di Maria dośrodkowuje, Kaka sprytnie strzela tuż przy słupku. Ale po zewnętrznej jego stronie.

70' Tymczasem na stadionie słychać już głównie kibiców Borussii, ale jakoś nas to nie dziwi.

68' Kaka do Ozilla, Ozill prostopadle do Ronaldo, który atakowany przez Bendera strzelił z pierwszej piłki. Znów niecelnie.

67' Tymczasem Khedira zmienia Xabiego Alonso.

66' Nareszcie jakaś składniejsza akcja Realu. Kilka dobrych podań zakończyło się jednak złym i niecelnym strzałem Di Marii, który być może był nawet podaniem. Tak czy siak, nieudanym.

64' A taktyka Mou póki co zawodzi. Po zejściu Coentrao to Borussia często gości pod polem karnym Realu, a nie na odwrót.

62' Mówiłyśmy już, że czekałyśmy na starcia Sergio i Roberta? No to teraz pokażemy, dlaczego czekałyśmy...

AP/Paul White

61' DIEGO LOPEZ!! To nie miała prawa się wydarzyć! Reus wbiegł w pole karne i podał wzdłuż linii do Gundogana, który był kompletnie niepilnowany przed praktycznie pustą bramką. Uderzył, ale jakimś cudem bramkarz Realu zdążył wybić tę piłkę. Cudem, to jest bardzo dobre określenie.

59' Xabi Alonso i Sergio Ramos urządzili sobie męską pogawędkę z Robertem Lewandowskim. Polak chyba nie będzie jej mile wspominał, tym bardziej, że ręce poszły w ruch.

56' Mourinho też dochodzi do wniosku, że Real potrzebuje napastnika. Benzema zmienia Higuaina, a Kaka wchodzi za Coentrao. Real będzie grał trójką obrońców.

53' Komentatorzy chwalą Ilkaya Gundogana za postęp, jakiego dokonał w ostatnim półroczu, a tymczasem Gonzalo Higuain udowadnia, dlaczego Real potrzebuje napastnika. Ronaldo posyła mu świetne podanie, ale Argentyńczyk kompletnie mija się z piłką. A byłby w świetnej sytuacji.

51' Ok, to jakim cudem w tym meczu wciąż jest 0:0?!

49' POPRZECZKA! Reus świetnie wypuszcza Lewego, ten pędzi sam na sam z Diego Lopezem, strzela petardę z ostrego kąta, bramkarz chyba muska piłkę koniuszkami palców, ta uderza w poprzeczkę i odbija się centymetry przed linią bramkową, po czym wychodzi w aut.

47' Ale szansa przed Lewandowskim, który z pierwszej piłki z pola karnego uderza metry nad poprzeczką, a absolutnie nikogo przy nim nie było, miał mnóstwo miejsca na oddanie lepszego strzału!

46' Ale te rzuty rożne to dziś zerowe zagrożenie pod bramką Borussii.

45' GRAMY! Jeśli Real drugą połowę zacznie tak, jak pierwszą i dołoży do tego skuteczność, to jeszcze ma szansę.

Póki co zaczyna od dwóch rzutów rożnych...

PRZERWA "Latający piłkarze Realu na zdjęciu z Lewandowskim" odcinek drugi.

REUTERS/JUAN MEDINA

PRZERWA. Komentatorzy nam się tu mocno zachwycają, ale chyba dlatego, że w pamięci mają pierwsze 20 minut. Te były naprawdę niesamowicie szybkie, pełne okazji bramkowych - cud miód. Ale niestety później na boisko wkradła się nuda i nie opuściła go aż do przerwy.

A czas ucieka i Real jest już w naprawdę fatalnej sytuacji.

45' Ronaldo z rzutu rożnego strzela mocno niecelnie. Tak z 10 metrów niecelnie.

44' W krótkim odstępie czasu Gundogan i Bender załapali po żółtej kartce. To może Borussii nieco skomplikować grę w obronie.

43' Sergio Ramos fauluje Roberta Lewandowskiego, panowie sobie dyskutują, uśmiechają się. Po prostu sielanka.

41' To jest niewiarygodne. Howard Webb naprawdę toleruje wszystkie nieczyste zagrania Romana Weidenfellera. Publiczność gwiżdże, sędzia niby krzyczy na bramkarza Borussii, ale kartki nie pokazuje.

40' Borussia próbował kontry, ale Kuba podał do Roberta w miejsce, w którym Robert może i powinien być, ale niestety był jakieś 5 metrów spóźniony.

38' No, chyba zbolała mina trenera jakoś zmotywowała Real do jakichś żwawszych ataków, jednak zarówno wejście i dośrodkowanie Di Marii, jak i Higuaina, kończyły się wyjaśnieniem sytuacji przez obronę BVB.

A Weidenfeller wciąż kradnie czas.

35' Dalej nic się nie dzieje. Jose zdecydowanie is not impressed.

31' Trochę przestało się dziać, więc postanowiłyśmy sprawdzić, co tam u Ikera. A Iker najwyraźniej się rozgrzewa przed potencjalną serią słitfoci.

Albo coś szamie :)

REUTERS/SERGIO PEREZ

28' Te ostatnie próby Borussii najwyraźniej nieco przestraszyły Real, bo Królewscy trochę spuścili z tonu. A może tylko zbiera siły przed kolejnym szturmem.

26' Howardowi Webbowi znudziły się próby kradnięcia czasu przez Weidenfellera i postanowił zwrócić mu uwagę. Naszym zdaniem Anglik jest tu i tak trochę zbyt pobłażliwy, bo bramkarz BVB przesadza. Kartka dla niego wisi w powietrzu.

25' Hmm... Lewandowski i Coentrao próbowali wślizgów o tą samą piłkę, sędzia Webb uznał, że Portugalczyk był tu zbyt agresywny i w prezencie pokazał mu żółtą kartkę.

23' Im bardziej ofensywnie gra Real, tym więcej miejsca na kontry ma Borussia. Teraz lewą stroną pomknął Reus, dośrodkował na Lewego, ale Ramos wygrał starcie w powietrzu. W dodatku Robert chyba faulował.

A o faule Lewandowskiego będziemy drżeć, bo przecież jeśli Polak dostanie żółtą kartkę, to nie zagra w ewentualnym finale.

21' A chwilę później Piszczek pokazał, że też potrafi zaszarżować. Wbiegł w pole karne starł się z Ramosem, przez moment wydawało się, że Hiszpan będzie górą, ale Łukasz jakoś szybko odzyskał piłkę i strzelił z linii pola karnego. Varane zdążył jednak zablokować uderzenie.

19' Trochę spokojniejsze trzy minuty, ale tylko trochę. Spokój mąci jedynie szybkie, dynamiczne wejście CR7 zakończone dość niecelnym strzałem.

16' Zdecydowanie cofamy, to co pisałyśmy w 10 minucie. Teraz możemy się dziwić, jakim cudem tu wciąż jest 0:0.

14' Oj, z boiska schodzi kontuzjowany Gotze, a zastępuje go Grosskreutz, ale nawet nie mamy chwili, żeby pomyśleć, co się stało, bo tu już sam na sam z Romanem wybiega Ozill i uderza obok bramki. Ale Real bardzo łatwo dochodzi do sytuacji. Te prostopadłe piłki mijają bez problemu defensywnych pomocników i środkowych obrońców.

12' O mamo! Co tu się wydarzyło, jak my akurat przyglądałyśmy się Xabiemu! Najpierw Lewy świetnie zagarnął piłkę w polu karnym i uderzył ciosem a la kung-fu wprost w Diego Lopeza, a chwilę później w baaaardzo podobnej sytuację Ronaldo nie był w stanie pokonać Weidenfellera!

11' Tak wygląda mecz walki.

10' Już przestało być akcja za akcje. Już tylko Real. Ale takich naprawdę groźnych okazji, oprócz tej Higuaina, brak.

09' Ozill pięknie wbiegł w pole karne, minął Schmelzera i wystawił piłkę Ronaldo, który uderzył z pierwszej, jednak zdecydowanie bardziej w stylu meczu rugby. Piłka leci hen wysoko.

08' Ale to nie są dobrze bite rzuty rożne. Trochę jakbyśmy oglądały polską kadrę.

07' Niby mamy akcję za akcję, ale te Królewskich są jakby groźniejsze. I przynoszą duże ilości rzutów rożnych. Przed nami czwarty.

05' Teraz czas na atak Borussii. Lewandowski próbował takim niby pół-szczupakiem dojść do dośrodkowania, ale albo ledwo musnął piłkę, albo Ramos go wyprzedził.

04' Aaaaaaale szansa! Higuain sam na sam z Weidenfellerem, uderzył prosto w bramkarza. Ale obrona BVB nieco przysnęła. Głównie Schmelzer i Hummels.

03' Pierwsza próba ofensywnego wyjścia Borussii zakończyła się niecelnym podaniem Lewego do Gotze.

02' Hmm... Weidenfeller już gra na czas? To chyba nie jest szczególnie mądra taktyka na Real.

01' No i rozpoczynamy od ataków Realu (żadna niespodzianka) i rzutu rożnego już w pierwszej minucie. Nic jednak z niego nie wynikło. No może oprócz tego, że Jose wstał z ławki.

GRAMY!

20:43 Już jesteśmy na stadionie, Jose strzela biczfejsy na lewo i prawo. Publiczność miała ubrać się na biało, ale chyba z jakiegoś nieznanego nam powodu, nikt tego nie zrobił. Może dlatego, że zimno i pada?

20:37 Sergiusz Ryczel dziś nie będzie komentował spotkania. Jesteśmy trochę zawiedzione, ale jakoś przeżyjemy. Być może oznacza to, że spełni się przepowiednia kolegów Zczuba.pl, według której Ryczel zamieni się w streakera i wbiegnie na boisko przytulić Lewego po zdobytej bramce.

20:33 Mamy już składy na dzisiejszy mecz. Zgodnie z przewidywaniami Łukasz Piszczek jednak gra.

Real Madryt: Diego Lopez - Raphael Varane, Sergio Ramos, Fabio Coentrao, Mesut Oezil, Xabi Alonso, Michael Essien, Luka Modrić, Angel Di Maria, Cristiano Ronaldo, Gonzalo Higuain
Borussia Dortmund: Roman Weidenfeller - Neven Subotić, Mats Hummels, Łukasz Piszczek, Marcel Schmelzer, Sven Bender, Ilkay Gündogan, Mario Goetze, Marco Reus, Jakub Błaszczykowski, Robert Lewandowski

20:30 Tak szczerze, to początkowo zamierzałyśmy napisać tekst pod tytułem "5 powodów, dla których to spotkanie będzie pełne emocji". I pisanie poszło nam tak, że pod wymyśleniu dwóch, wiedziałyśmy, że nie możemy tego przegapić :)

A te powody brzmiały jak następuje:

1. Bo nie takie rzeczy w sporcie widziano i nie raz, nie dwa Real wygrywał swoje mecze wieloma bramkami. A nawet jeśli się nie uda, to wyobraźcie sobie ostatnie minuty spotkania przy stanie 2:0!

Tak właśnie. Drugi powód zdecydowanie wystarczył.