Robert Kubica pojedzie w Rajdzie Polski!

Bobby pojawił się na konferencji prasowej w Warszawie by osobiście opowiedzieć o swoich planach na sezon 2013.

Kilka dni temu zespół Citroen oficjalnie potwierdził, że polski kierowca będzie reprezentował ich barwy w kilku rundach Mistrzostw Europy oraz WRC. Teraz już wiemy, że startów w tym roku będzie jedenaście - cztery w ME oraz siedem w MŚ. Najbliższy - Rajd Wysp Kanaryjskich (3. runda ME) już za tydzień! (21-23 marca). Co cieszy szczególnie, w kalendarzu startów Bobby zaplanowaną ma również wizytę w ojczyźnie - kierowca pojawi się na starcie wrześniowego Rajdu Polski!

Kubica o swoich planach  poinformował osobiście na okolicznościowej konferencji prasowej, na której aż tryskał energią i dobrym nastrojem (w pewnym momencie nawet przeprosił za rozgadanie się!).

Robert przed rozpoczęciem nowego rozdziału w swojej sportowej karierze, stara się jednak studzić oczekiwania i podkreśla, że przed nim jeszcze mnóstwo nauki.

 

W Polsce jest tendencja do zdobywania tytułów przed startami. Celem dla mnie w tym roku jest nauka. Jeśli będę szybko uczył się charakterystyki rajdów, współpracy z zespołem i pilotem. Przede mną duże wyzwanie, również dla Maćka Barana, który jest doświadczonym pilotem. Jesteśmy nowym zespołem, będziemy musieli pewnie poprawiać różne rzeczy w trakcie. To sezon nauki, przygody. Bardzo ważne wydarzenie w moim życiu. Móc stanąć na OESie mistrzostw świata po dwóch ciężkich latach. W rajdach nie ma symulatorów jak w F1. Ten sezon poświęcam tylko nauce. Pojechać jak najlepiej, ale przede wszystkim przetrwać - zapowiada Kubica.

 

Na konferencji nie mogło oczywiście zabraknąć również pytań o Formułę 1. Robert zaznaczył, że nie jest to najlepszy czas na takie spekulacje, ale on się nie poddaję i jak twierdzi, są "światełka w tunelu", które czynią ten powrót realnym. Wymienił nawet tory, na których mógłby pojechać choćby teraz, są jednak takie, jak na przykład Monako, gdzie w tym momencie, w obecnym stanie jego prawej ręki, nie jest to jeszcze możliwe.


Większość kibiców nurtuje, dlaczego wyścigi, dlaczego takie, a nie inne. To moja decyzja, która nie była łatwa. To dla mnie start nowego etapu. Wszystkiemu co robiłem, poświęcałem się w 100 proc. i tak będzie teraz. Z drugiej strony to nie jest tak, że odpuściłem F1. Myślę, że będę gościł często w tym sezonie na torze. Nie starty, ale testy. Zobaczymy jak moje ciało się reaguje, jak się poprawia. Oczywiście będę to robił tylko, jeśli będę miał na to czas - dodał Kubica.

 

Czekamy na więcej materiałów (w szczególności tych audiowizualnych), natenczas zostawiamy Was z pełnym kalendarzem startów Kubicy na sezon 2013.

 

Rally Islas Canarias El Corte Ingles 21-23.03 (ERC)

Rally de Portugal (WRC) 11-14.04 (WRC)

Sata Rallye Acores (ERC) 25-27.04 (ERC)

Tour de Corse (ERC) 16-18.05 (ERC)

Acropollis Rally (WRC) 31.05 - 02.06 (WRC)

Rally d'Italia Sardegna 20-23.06 (WRC)

Neste Oil Rally Finland 01-03.08 (WRC)

Rally Deutschland 22-25.08 (WRC)

Lotos Rally Poland 13-15.09 (ERC)

Rallye de France - Alsace 03-06.10 (WRC)

RallyRACC - Rally de Espana 24-27.10 (WRC)