REAL I BORUSSIA w ćwierćfinale Ligi Mistrzów!! [ZAPIS RELACJI]

Cristiano Ronaldo is coming home... Portugalczyk wrócił, strzelił gola na wagę awansu i niespecjalnie się z niego cieszył. Niestety popisy piłkarzy znalazły się w cieniu popisów sędziego, który nie udźwignął ciężaru spotkania. Za to w Dortmundzie nie było kontrowersji. Było 3:0 dla gospodarzy, a jednego gola strzelił Kuba Błaszczykowski.

ODŚWIEŻ

KONIEC!! Borussia i Real w ćwierćfinale Ligi Mistrzów!!

I co by tu o tym meczu napisać? Real awansował, choć zagrał dobrze przez całe 10 minut tego spotkania - od kartki dla Naniego do gola Cristiano Ronaldo. Wystarczyło, bo dziś to Real miał gracza meczu - Diego Lopeza, który wyciągnął trzy, cztery takie sytuacje, że Iker wcale nie musi z marszu wrócić między słupki.

Kibice United mogą być smutni, ale nie muszą być przybici. Ich drużyna w 10 pokazała charakter, walczyła, atakowała i była naprawdę bliska strzelenia bramki. Na pocieszenie zostaje im walka o mistrzostwo i puchar Anglii.

A sędzia? Kontrowersyjna (a zdaniem komentatorów nSportu niesprawiedliwa) kartka dla Naniego, niepodyktowany karny za rękę Rafaela i niepodyktowany karny za faul Ramosa. Cóż, to po prostu słaby sędzia był, niegodny meczu takiego kalibru. Szkoda, bo pozostawia po sobie niesmak.

94' Ostatnia minuta meczu na Old Tafford.

93' Tym razem De Gea świetnie broni uderzenie Ronaldo. Ale Real i tak za chwilę będzie się cieszył z awansu!

92' Sergio Ramos chyba fauluje w polu karnym, ale gwizdek sędziego tym razem milczy.

91' Rzut rożny dla United, ale De Gea nie biegnie w pole karne Realu. A Lopez ratuje Real po raz kolejny! Świetnie broni główkę Vidicia.

90' Ronaldo sam na sam z De Geą, ale górą bramkarz United!

89' Diego Lopez długo nie podnosi się z boiska i tak właśnie mija ostatnia minuta regulaminowego czasu meczu. Sędzia dolicza jeszcze pięć.

88' Real mógł prowadzić 3:1! Kaka uderzył na krótki słupek. Trafił w krótki słupek, piłka odbiła się od pleców De Gei, ale toczył się do bramki tak wolno, że Hiszpan zdołał odwrócić się i ją złapać.

86' Kolejna zmiana. Antonio Valencia z Rafaela. Tu już nie ma po co trzymać czterech obrońców.

85' Chwila oddechu dla obrońców Realu, ale solowa akcja Ronaldo zakończona została bardzo anemicznym strzałem, który bez problemu wyłapał De Gea.

83' I jeszcze raz Lopez! Tym razem kapitalnie broni strzał Van Persiego! A chwilę później uderzenie Rooneya nożycami leci ciut nad poprzeczką.

81' Ale szansa! Giggs dośrodkowuje Rooney główkuje ale Lopez pięknie broni. Kapitalny refleks i w sumie kapitalny mecz rezerwowego bramkarza Realu.

80' Zmiana w Manchesterze. Ashley Young wchodzi za Welbecka.

79' Dobra akcja Czerwonych Diabłów! Welbeck strzela, ale zostaje zablokowany przez mężną pierś Sergio Ramosa, a dobitka Carricka z 25 metrów leci hen nad poprzeczką.

77' Teraz Real długo utrzymuje się przy piłce i choć nieszczególnie kwapią się do natarcia, odbierają możliwość ataków Manchesterowi, a oto chyba Mourinho teraz chodzi.

75' Póki co z tych ataków United niewiele wychodzi. Już tylko kwadrans do końca meczu.

72' Zmiana w Manchesterze. Rooney za Cleverleya. No to teraz będzie się działo. Tym bardziej, że od bramki Ronaldo to United są w natarciu. No ale muszą być.

70' Zmiana. Za Ozilla wchodzi Pepe. Teraz to Real będzie się bronił i liczył na kontry.

69' No to chyba już po sprawie. United w 10 nie da rady strzelić dwóch bramek. Szkoda tylko, że im dłużej myślimy o kartce Naniego, tym bardziej wydaje nam się, że nie powinno jej być.

67' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Cristiano Ronaldo wykańcza dośrodkowanie Higuaina. Portugalczyk oczywiście nie celebruje zdobycia tej bramki

65' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Luka Modrić znalazł wolną przestrzeń i pięknie uderzył przy lewym słupku z 20 metrów. De Gea bez szans.

64' Tymczasem w Dortmundzie bramkę na 3:0 strzela KUUUUUUUBA!!

63' Po pięciu minutach Manchester wreszcie wyszedł z kontrą, ładną kombinację między Giggsem, Welbeckiem i Van Persiem zakończył strzał Holendra z 20 metrów, jednak Diego Lopez nie spał.

62' Ok. Jeśli teraz czeka nas pół godziny takiej gry, to nie chcemy być w skórze najbardziej zagorzałych fanów Czerwonych Diabłów. Zagrożenie jest praktycznie ciągłe.

61' Real ostro przycisnął dośrodkowania fruną w pole karne United z praktycznie każdej strony, a w najlepszej sytuacji Rafael w ostatniej chwili zablokował główkę Ronaldo piłka wpadłaby do bramki.

59' Zmiana w Realu, Modrić za Arbeloę.

58' SAF się wściekł, piłkarze United próbowali protestować, ale na nic się to nie mogło zdać. Przez pół godziny będą musieli bronić się w osłabieniu.

56' CZERWONA KARTKA dla Naniego! Za faul na Arbeloi, ale chętnie zobaczymy powtórki, bo coś tu chyba jest nie tak.

Portugalczyk ostro wyprostowaną nogą wszedł w bok skaczącego do piłki Alvaro Arbeloi. To był niebezpieczne i głupie, ale z pewnością nie złośliwe, mieściło się w kategorii "w ferworze walki" więc wychodzi na to, że decyzja była dość kontrowersyjna.

54' O Xabi Alonso nam się pokazał, niestety nie w sytuacji w której chciałybyśmy go oglądać. Bo jednak nie przepadamy za pyskówkami Xabiego z Robinem Van Persiem. Ani z nikim innym.

52' Póki co rzutem rożnym, po którym sytuację wyjaśnili obrońcy Manchesteru.

50' No i jak na to odpowie Real?

48' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Czerwone Diabły prowadzą 1:0!

To była długa akcja, najpierw przed szansą był Wellbeck, później Van Persie, ale dobrze bronił Lopez. Ostatecznie piłka trafiła na skrzydło do Naniego, który dośrodkował na piąty metr, a... Sergio Ramos niefortunnie wpakował futbolówkę do własnej bramki.

47' Real przy piłce, Kaka próbuje prostopadłego podania do wychodzącego sam na sam Ronaldo, co było dobrym pomysłem. Wykonanie jednak nie było dobre i piłkę spokojnie złapał De Gea.

46' GRAMY! W pierwszej połowie górą był sir Alex, którego drużyna była lepsza, była bliższa strzelenia gola i przede wszystkim dość daleka stracenia bramki. Czy po przerwie coś się odmieni?

PRZERWA Manchester 45 minut bliżej ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Szkoda, że nie widziałyśmy goli i że momenty porywające poprzedzone były bardzo słabym pierwszym kwadransem i dość chaotyczną końcówką. No ale może w drugiej połowie będzie jeszcze lepiej?

W Dortmundzie zaś Borussia pewnie prowadzi 2:0 i zdaniem kolegów ze Sport.pl kontroluje spotkanie. Szachtar nie ma pomysłu, jak jej zagrozić, nie radzi sobie także z rozbijaniem jej ataków. Spodziewamy się trójki Polaków w ćwierćfinale ;)

44' A nie, jednak nie. Angelowi musiało się coś stać, a sędzia długo nie pozwalał na przeprowadzenie zmiany. Na boisku w końcu melduje się Kaka.

43' Nie, chyba nie. Real postanowił dograć tę połowę w 10.

42' Wow. Di Maria schodzi do szatni? Nie było kartki, nie było zmiany, Angel nie wydaje się być kontuzjowany. Czy nas oczy myliły?

40' Ryan Giggs pozazdrościł Khedirze zagrania z 27 minuty i pięknym długim podaniem wyszukał Welbecka, który miał tylko jednego obrońcę Realu przed sobą. O jednego za dużo.

39' A na Old Trafford piłkarze postanowili dać nam nieco odetchnąć. Cisza przed burzą?

37' I jeszcze jeden gol dla Borussii! GOETZE i mistrzowie Niemiec już jedną nogą w ćwierćfinale!

36' Rafael pada w polu karnym Realu po starciu z Sergio Ramosem, ale sędzia nie gwiżdże. I słusznie, kontakt jeśli był, to minimalny, a obrońca United głównie się poślizgnął.

35' Tymczasem w Dortmundzie: 1:0 po golu Santany! BVB prowadzi.

34' O patrzcie, kogo my tu mamy. Pewnie tęskni za grą. I wygląda, jakby mu było bardzo zimno.

33' Nie nadążamy z pisaniem, groźnie po drugiej stronie, jednak Diego Lopez świetnie bronił uderzenie Van Persiego i dobitkę Welbecka. Dzieje się strasznie dużo, tylko goli brak.

32' Piłka w bramce, ale gola nie będzie. Sergio Ramos najwyżej wyszedł przy dośrodkowaniu, wyłożył piłkę Higuainowi, ten trafił obok De Gei, ale Sergio przy wyskoku za mocno wsparł się na Vidiciu.

31' I jeszcze jeden! Tym razem Higuain strzelał z ostrego kąta jednak De Gea obronił.

30' No, Real się obudził. Znów było groźnie. Tym razem Higuain pobawił się w skrzydłowego i próbował dośrodkować do Ronaldo. Piłkę czubkiem buta trącił jednak Carrick, więc Real zarobił jedynie rzut rożny.

28' Brazylijczyk ma bardzo ciężkie zadanie bo Real woli atakować jego stroną. Póki co jedna radzi sobie świetnie. Tym razem zablokował dośrodkowanie Di Marii.

27' A jednak potrafi! Khedira przecudownie posłał 30-metowe podanie w pole karne do Cristiano Ronaldo, przez moment wydawało się, że Portugalczyk będzie sam na sam z De Geą, ale w porę pojawił się tam Rafael, który zablokował uderzenie.

26' Zdesperowany CR spróbował petardy z 35 metrów, ale trafił prosto w obrońcę. Real póki co nie potrafi stworzyć sobie dobrej sytuacji.

25' Robin, żyjesz? Holender dopadł do piłki uderzanej z rzutu rożnego i próbował strzelić nożycami połączonymi z półobrotem. Półobrót wyszedł całkiem ładnie, nożyce skiksowały.

24' Sergio Ramos w ostatniej chwili blokuje strzał Welbecka! United są chyba coraz bliżej strzelenia bramki.

23' Real próbuje odzyskać kontrolę nad meczem. Przez moment Królewscy zamykają Diabły na ich połowie, ale długa akcja kończy się na Khedirze, który przegrał pojedynek przy linii końcowej z Evrą.

21' Powtórki nie wyjaśniają, czy piłka przekroczyła linię, ale są dość jednoznaczne w kwestii tego, czy Danny był na spalonym. Był.

20' Gooooooola nie ma! O mamo. Giggsy bije rzut rożny, Vidić wychodzi najwyżej i trafia w słupek, do dobitki dobiega Welbeck, który uderza prost w ręce leżącego Lopeza! United sygnalizują, że bramkarz mógł złapać piłkę już za linią bramkową, ale nic z tego.

19' Wiecie, że Ryan Giggs, ktry na razie jest chyba najlepszym piłkarzem na boisku ma 39 lat i w zeszłym tygodniu podpisał kontrakt na kolejny rok? Pewnie wiecie. Walijczyk wywalczył kolejny rzut rożny.

17' Kolejny korner dla United, którzy zdecydowanie odnaleźli swój rytm. Tym razem w ostatniej chwili powstrzymany został szarżujący lewą stroną Nani. O jakości tego stałego fragmentu gry kronikarze woleli się nie wypowiadać.

16' Tymczasem w Dortmundzie: 0:0. Borussia atakuje, ale na razie bez skutku.

15' Diabły się przebudziły. Welbeck znalazł się w polu karnym Realu, wycofał do Giggsa, ten dośrodkował do Van Persiego, który uderzył z woleja, jednak jego strzał zablokowali obrońcy. Kolejny korner. Znów zmarnowany.

14' Nie, nie było z tego żadnej szansy. W kompletnie nieudanych kornerach 1:1.

13' Będzie szansa dla United. Giggs popisał się dobrym dośrodkowaniem, ale w ostatniej chwili Coentrao wybił piłkę na rzut rożny.

10' No nareszcie było na co spojrzeć! Di Maria po długim rajdzie podał piłkę do stojącego na linii pola karnego Higuaina, ten przyjął poradził sobie z Rio i Vidiciem, ale strzelił nad poprzeczką.

09' I znowu. United przejmują piłkę, długie podanie na Van Persiego i tak o mniej więcej 10-15 metrów za długie. Z tego zagrożenia nie będzie.

07' Rzut rożny dla Realu, ale dośrodkowanie Di Marii zatrzymuje się na pierwszym obrońcy. Zero zagrożenia.

05' United próbują odpowiedzieć, ale słowo próbują jest tu kluczowe. Długie podania Czerwonych Diabłów są na razie wybitnie niecelne.

03' Pierwsza okazja dla Realu Madryt, ale Cristiano Ronaldo z rzutu wolnego uderzył prosto w mur.

01' GRAMY!

20:40 Czas na składy obu drużyn.

MU : De Gea; Rafael, Ferdinand, Vidic, Evra; Carrick, Cleverley; Nani, Giggs, Welbeck; Van Persie

REAL: Diego Lopez; Arbeloa, Varane, Sergio Ramos, Coentrao; Alonso, Khedira; Di Maria, Ozil, Ronaldo, Higuain

Czyli, co najbardziej rzuca się w oczy... Roo zaczyna mecz na ławce. Czyżby miał zagrać rolę jokera?

20:38 Na drugim miejscu stawiamy rywalizację trenerów. The Special One i Sir Alex od zawsze darzą się ogromnym szacunkiem (to dość rzadko spotykana sprawa w obu przypadkach), a ten pierwsze typowany jest na następcę tego drugiego. No i, jakby nie było, ma na starszego kolegę patent. Ferguson wygrał zaledwie dwa z piętnastu meczów o stawkę przeciwko drużynom Mourinho. No ale dziś wygrywać koniecznie nie musi.

embed

20:35 Oczywiście powrót CR7 na stadion, gdzie rozpoczęła się i nabrała kosmicznego rozpędu jego wspaniała kariera nie jest jedynym podtekstem tego spotkania, ale chyba właśnie to najbardziej porusza zarówno kibiców...