Ząb przywitał skoczków! [ZDJĘCIA]

Tortem, rąbanicą (tak, też nie wiemy co to jest) , białym końmi, kapelą i innymi atrakcjami. Tak się wita bohaterów!

Dziękujemy ci bardzo za sportowe doznania, łzy wzruszenia, za ogromną radość, która nam przez ostatnie dni towarzyszyła. Dziękujemy za sukces, którym się razem z tobą cieszymy.

-  mówił do Kamila Stocha wójt gminy Poronin i mieszkaniec Zębu (rodzinnej miejscowości Kamila) pan Bronisław Stoch. Wraz z Kamilem hucznie witani byli też członkowie brązowej drużyny - Maciej Kot i Dawid Kubacki. Piotra Żyły niestety z nimi nie było. Przywitanie skoczków odbyło się z prawdziwą góralską pompą - przyjechali oni do Zębu w asyście banderii konnej, kapeli, białym landem zaprzężonym w cztery białe konie. Od mieszkańców dostali wiele upominków - Kamil otrzymał od władz gminy pas i czako harnasia, a chłopaki po ciupadze, czyli właśnie owej tajemniczej rąbanicy.

Daję te rąbanice w godne ręce Tatrzańskiego Orła i jego kamratów, coby im sędziowie i żadne przepisy nie przeszkadzały w drodze do Soczi. Rąbanica to symbol siły, godności i ślebody, aby sława polskich skoczków i sportowców rósł.

- mówił Starosta Tatrzański Andrzej Gąsienica-Makowski.

Jestem w szoku

- powiedział tylko Kamil i rzeczywiście, oglądając zdjęcia z imprezy można odnieść wrażenie, że jest mocno speszony całym zamieszaniem wokół siebie.

 

A gdyby Was martwił ten tort - w kontekście trzymania wagi skoczków - Maciej Kot uspokaja:

 

Maciej Kot